Jak wykonać kopię zapasową wszystkich danych Androida bez rootowania

Większość użytkowników Androida potrzebuje roota do tworzenia kopii zapasowych swoich telefonów i tabletów, ale rośnie liczba urządzeń, w których już tak nie jest. Google wprowadził zmianę w systemie Android 4 ICS, która umożliwia tworzenie kopii zapasowych aplikacji, danych i aplikacji systemowych bez rootowania. W tym celu dostępnych jest kilka metod: niektóre wymagają działania zestawu Android SDK, a inne korzystają z części SDK, np. Ultimate Backup Tool.

Proste tworzenie kopii zapasowych ADB jest bez wątpienia jednym z najłatwiejszych programów do tworzenia kopii zapasowych danych z urządzenia z systemem Android 4.x bez dostępu do konta root. Program ma kilka wymagań, które są identyczne z innymi programami tego rodzaju.

  • Musisz włączyć debugowanie USB na urządzeniu. Aby to zrobić, otwórz Ustawienia i przewiń w dół do około urządzenia. Stuknij tutaj numer kompilacji siedem razy. Aktywuje to menu opcji programisty w ustawieniach. Pamiętaj, że menu mogą mieć różne nazwy w telefonie, mogę tylko powiedzieć, jak się je nazywa w Samsung Galaxy Note II.
  • Wróć do Ustawień. Powinieneś teraz zobaczyć nowe menu Opcje programisty w Systemie. Znajdź ustawienie debugowania USB i dotknij go, aby je aktywować.
  • Gdy jesteś tutaj, stuknij hasło kopii zapasowej na pulpicie i ustaw je tak, jak musisz, zanim będziesz mógł tworzyć kopie zapasowe. Domyślne hasło nie jest ustawione, więc pozostaw to pole puste.

zapasowe hasło dla programistów Androida

Tworzenie kopii zapasowej Androida bez rootowania

Teraz, gdy przygotowaliśmy telefon lub tablet do tworzenia kopii zapasowych, możemy zacząć korzystać z programu komputerowego. Program wyświetla proste gui, za pomocą których można wykonywać różne operacje tworzenia kopii zapasowych i przywracania.

  • Utwórz kopię zapasową bez aplikacji systemowych
  • Wykonaj kopię zapasową wszystkich aplikacji systemowych (niebezpieczne)
  • Wykonaj kopię zapasową danych aplikacji i danych urządzenia
  • Aplikacje do tworzenia kopii zapasowych
  • Kopia zapasowa / karta SD
  • Utwórz kopię zapasową pojedynczej aplikacji
  • Przywracać

prosta kopia zapasowa adb

Pierwszą rzeczą, którą możesz chcieć zrobić, jest zmiana lokalizacji kopii zapasowej. Po kliknięciu opcji zostanie wyświetlone przypomnienie o konieczności ustawienia hasła na pulpicie przed rozpoczęciem operacji. Następnie zostaniesz poproszony o odblokowanie telefonu i wprowadzenie hasła szyfrowania urządzenia, aby rozpocząć tworzenie kopii zapasowej.

pełna kopia zapasowa

Po wprowadzeniu dotknij kopii zapasowej moich danych, aby rozpocząć. Proces ten może chwilę potrwać, w zależności od rodzaju kopii zapasowej wybranej w oknie programu.

Aplikacja może być uruchamiana w systemach Windows i Linux i jest bez wątpienia jedną z najłatwiejszych opcji do stworzenia pełnej kopii zapasowej Androida bez rootowania urządzenia.

Link do głównej publikacji