Jak blokować zakupy w aplikacji na Androidzie

Deweloperzy Androida mają do dyspozycji wiele opcji zarabiania na swoich aplikacjach. Mogą od razu go sprzedać za opłatą w Google Play Store lub zrealizować zakupy w aplikacji. Występują w wielu różnych formach, od dodawania nowych poziomów do gry do nowych funkcji lub wirtualnych przedmiotów lub dodatków, które pomogą ci w grze.

Podoba mi się sposób, w jaki Valve obsługuje zakupy w aplikacjach w Team Fortress 2 i Dota 2. Można kupić tylko przedmioty kosmetyczne i nie dają one graczom przewagi w grze. Z drugiej strony niektórzy twórcy aplikacji i gier budują swoje aplikacje wokół tego modelu monetyzacji. Użytkownicy kuszą się do robienia zakupów, na przykład jeśli nie można ukończyć gry bez nich lub jeśli inni gracze, którzy dokonali zakupów, mają przewagę w grze wieloosobowej.

Chociaż możesz ograniczyć się do robienia zakupów w aplikacji, twoje dzieci lub inni użytkownicy mogą nie być w stanie tego zrobić.

Naukowcy szacują, że nieautoryzowane zakupy w aplikacji osiągnęły w samej Wielkiej Brytanii 30 milionów funtów, a sytuacja jest prawdopodobnie identyczna w wielu innych krajach.

Dokonanie zakupu zajmuje kilka kliknięć. Poniżej znajduje się zrzut ekranu zakupu w aplikacji w bezpłatnej grze The Sims from Electronic Arts. Tak, jest droższy niż większość gier w pełnej cenie.

Google Play zakupy w aplikacji na Androida

Oto, w jaki sposób uniemożliwiasz dzieciom lub innym użytkownikom dokonywanie zakupów w aplikacji:

  • Otwórz Sklep Play na swoim urządzeniu z Androidem.
  • Naciśnij przycisk menu telefonu i wybierz Ustawienia z opcji.
  • Znajdź opcję Użyj hasła, aby ograniczyć zakupy i dotknij go, aby go włączyć. W zależności od wersji Sklepu Play może być alternatywnie nazywany „Użyj PIN do zakupów”.
  • Jeśli jest wyłączony, znajdź tutaj opcję Ustaw lub zmień kod PIN i dotknij go, aby ustawić kod PIN, który należy wprowadzić, a następnie, jeśli zakupy są dokonywane w Sklepie Play (w tym zakupy w aplikacji).

Po ustawieniu opcji należy wprowadzić hasło przed dokonaniem zakupów w aplikacji.

Wskazówki dotyczące sklepu Google Play:

  • Jeśli wpiszesz hasło, aby autoryzować zakup, będzie ono ważne przez 30 minut. Oznacza to, że nie zostaniesz poproszony o podanie hasła w tym czasie. Pamiętaj o tym i przez ten czas trzymaj telefon z dala od innych, aby uniknąć dokonywania dodatkowych zakupów.
  • Możesz wyłączyć ochronę hasłem, używając tego samego menu ustawień. Po prostu dotknij tutaj hasła i wprowadź bieżące hasło, aby wyłączyć wymóg wprowadzania hasła za każdym razem, gdy chcesz dokonać zakupu.
Link do głównej publikacji