Jak wydrukować slajdy PowerPoint z notatkami prelegenta

Wcześniej widzieliśmy, jak wyświetlić Twój Notatki prelegenta prywatnie w prezentacjach PowerPoint. Ten samouczek jest tylko rozszerzeniem tego samego. Zakładając, że zapoznałeś się z procesem tworzenia notatek prelegenta w programie PowerPoint, zobaczmy, jak to zrobić wydrukuj slajdy z notatkami prelegenta w programie PowerPoint.

Jeśli zdecydujesz się wydrukować notatki prelegenta na slajdzie PowerPoint, wydruki pokażą obraz slajdu w górnej połowie strony, a notatki prelegenta zostaną wyświetlone pod nim. Wydaje się, że drukowanie slajdów bez notatek prelegenta jest proste niż z nimi. Zobaczmy jednak, jak drukować slajdy z notatkami prelegenta. Oto jak!

Drukuj slajdy z notatkami prelegenta w programie PowerPoint

Zakładając, że masz otwarty slajd PowerPoint, przejdź do zakładki „Plik” i wybierz „Drukuj”.

Następnie w obszarze Ustawienia kliknij drugie pole (domyślnie jest to Pełny slajd strony), a następnie w obszarze Układ wydruku kliknij Strony notatek.

wydrukuj slajdy PowerPoint z notatkami prelegenta

Notes Pages drukuje jeden slajd na stronie, a pod nim notatki dla prelegenta. Aby wydrukować slajdy za pomocą notatek prelegenta, kliknij przycisk Drukuj. Inne opcje w obszarze Układ wydruku i wszystkie opcje w części Materiały informacyjne, drukuj tylko slajdy lub zawartość slajdów, a nie notatki prelegenta.

Teraz, jeśli chcesz skonfigurować prezentację do drukowania w czerni i bieli

Przejdź do karty „Widok” i w sekcji „Kolor / Skala szarości” wybierz „Czarno-biały”.

Następnie, gdy otworzy się karta „Czarno-biały”, wybierz ustawienie, które chcesz zachować w sekcji „Zmień wybrany obiekt”.

Aby wydrukować prezentację w czerni i bieli lub w skali szarości, przejdź do Plik w menu wstążki i wybierz „Drukuj”.

Następnie w obszarze Ustawienia w menu Kolor kliknij opcję Czysta czerń i biel lub Skala szarości.

  • Skala szarości wydrukuje ulotkę w skali szarości. Niektóre kolory, takie jak wypełnienie tła, będą wyświetlane jako białe, aby zwiększyć ich czytelność.
  • Czysta czerń i biel drukuje ulotkę bez szarych wypełnień.

Po wybraniu kliknij Drukuj.

Zwykle prezentacje są wyświetlane w kolorze. Jednak slajdy i materiały informacyjne są często drukowane w czerni i bieli lub w odcieniach szarości (skala szarości).

Link do głównej publikacji