Jak włączyć Windows Sandbox w VMware Workstation

Możesz włączyć i używać Windows Sandbox w VMware system operacyjny gościa z systemem Windows 10. Nie można jednak używać zagnieżdżonej maszyny wirtualnej w systemie Windows, chyba że masz i nie włączysz niektórych funkcji związanych z procesorem. To jest powód, dla którego Opcja Windows Sandbox jest wyszarzona czasami w panelu Funkcje systemu Windows.

Włącz i używaj Windows Sandbox na maszynie wirtualnej VMware Windows

Jeśli funkcja piaskownicy systemu Windows wyświetla błąd, na przykład — nie masz SLAT (tłumaczenie adresu drugiego poziomu) lub nie masz wymaganych możliwości wirtualizacji, ta wskazówka rozwiąże ten problem w ciągu kilku chwil.

Włącz Windows Sandbox na VMware Workstation

Jeśli możesz używać VMware na komputerze z systemem Windows, oznacza to, że wirtualizacja jest już włączona w ustawieniach BIOS. Dlatego nie trzeba tego sprawdzać. Zamiast tego musisz włączyć inną opcję w VMware Workstation, która jest odpowiedzialna za tworzenie zagnieżdżonej maszyny wirtualnej lub Windows Sandbox. Ponieważ VMware domyślnie nie pozwala na używanie innego programu do wirtualizacji w systemie operacyjnym gościa, ta funkcja jest obowiązkowa.

Upewnij się, że aplikacja VMware jest uruchomiona, a maszyna wirtualna jest wyłączona. Następnie wybierz maszynę wirtualną po lewej stronie i kliknij opcję z napisem Edytuj ustawienia maszyny wirtualnej.

Następnie przejdź do Procesory sekcji i wybierz Wirtualizacja Intel VT-x / EPT lub AMD-V / RVI opcja.

Upewnij się także, że Preferowany tryb jest ustawiony jako Automatyczny. Oprócz tego musisz mieć co najmniej 2 rdzenie procesora (zalecane 4 rdzenie) oraz system Windows 10 Pro lub Enterprise w wersji 18305 lub nowszej.

Po zapisaniu zmian zaloguj się do maszyny wirtualnej z systemem Windows i spróbuj włączyć funkcję piaskownicy systemu Windows w sekcji Funkcje systemu Windows. Powinien zostać włączony bez żadnego problemu.

Jak sprawdzić, czy Twój procesor obsługuje SLAT

Jeśli wykonałeś powyższe kroki, ale nadal napotykasz problemy i poprosiłeś o wymagania SLAT, wykonaj te czynności.

Musisz pobrać narzędzie o nazwie Coreinfo, który jest dostępny na oficjalnej stronie Microsoft tutaj. Po pobraniu rozpakuj zawartość i umieść ją na pulpicie. Teraz otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora i wprowadź te polecenia jeden po drugim —

cd C: \ Users \ nazwa_użytkownika \ Desktop \ Coreinfo
coreinfo.exe -v

Jak włączyć Windows Sandbox w VMware Workstation

Jeśli wiersz EPT jest wymieniony negatywnie na temat obsługi SLAT, nie można używać piaskownicy systemu Windows w systemie operacyjnym gościa maszyny wirtualnej.

Windows Sandbox jest bardzo ważną funkcją, ponieważ ze względów bezpieczeństwa możesz wypróbować nowe oprogramowanie w Sandbox.

Link do głównej publikacji