Jak włączyć gpedit.msc w systemie Windows 10 Home Edition

Jak wszyscy wiemy, istnieją pewne różnice między wersją Windows 10 Home i Professional.

Jeśli główne funkcje zawarte w kompilacji Pro są związane z funkcjami zarządzania siecią, istnieje jedna niewielka funkcja, która jest również domyślnie wyłączona na platformie domowej: Edytor zasad grupy.

W rzeczywistości edytor zasad grupy nie jest dostępny w żadnej wersji Windows 10 Start lub Starter — to samo można zastosować, jeśli omówimy poprzednie wersje systemu Windows, takie jak Windows 8.1, Windows 7, a nawet Windows XP.

Edytor zasad grupy jest niezwykle przydatną funkcją, która może zaoferować intuicyjną obsługę ustawień sieci, ustawień komputera lokalnego lub konfiguracji użytkownika.

Oczywiście wszystkie te możliwości można również modyfikować lub modyfikować za pomocą rejestru systemu Windows, chociaż faktyczny proces jest znacznie bardziej skomplikowany.

Nie zapominaj, że jeśli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem, nie zaleca się zmiany czegokolwiek w rejestrze systemu Windows — jeśli coś zepsujesz, możesz doświadczyć różnych i poważnych awarii, które mogą wpłynąć na sposób korzystania z komputera lub notebooka z systemem Windows 10.

Dlatego najlepiej jest zachować wszystko proste. W naszym przypadku można to łatwo osiągnąć, ucząc się, jak włączyć Edytor zasad grupy w systemie Windows 10 Home Edition.

Teraz Edytor zasad grupy nie zniknął całkowicie z wersji Home Edition. Nadal tam jest, ze wszystkimi głównymi plikami, ale jest domyślnie wyłączony. Twoim zadaniem jest aktywowanie go w celu włączenia polecenia gpedit.msc, które uruchamia edytor na twoim komputerze.

Możesz aktywować tę funkcję, wykonując polecenia DIS. DISM lub Deployment Image Servicing and Management to narzędzie wiersza polecenia, które może pomóc w rozwiązywaniu różnych problemów w systemie Windows.

Na przykład, możesz wykonać komendy wyłączania w celu naprawy lub przygotowania obrazów systemu Windows, aby odzyskać obraz użyty w procesie instalacji systemu Windows, aktywować różne usługi znajdujące się w systemie Windows i wiele więcej.

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do normalnego Edytora rejestru w systemie Windows 10 Home Edition, rzeczy nie są tak przerażające, jak się wydają. Sprawdź ten przewodnik i szybko rozwiąż problem.

W naszym przypadku użyjemy usługi wiersza poleceń do włączenia gpedit.msc w systemie Windows 10 Home Edition.

Kroki, aby włączyć Edytor zasad grupy w systemie Windows 10 Home

  1. Po pierwsze, wszystkie pakiety powiązane z Edytorem zasad grupy można znaleźć w „% SystemRoot% servicingPackages’.
  2. Pliki pasujące do Edytora zasad to: „Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientExtensions-Package * .mum‘, odpowiednio, kolejno ‘Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientTools-Package * .mum’.
  3. Teraz, gdy znasz te aspekty, możesz aktywować gpedit.msc.
  4. Po prostu naciśnij Win + X klawisze klawiatury i wybierz „Polecenie polecenia (admin)”. Lub możesz utworzyć nowe zadanie z uprawnieniami administracyjnymi.cmd podwyższone
  5. Spowoduje to wyświetlenie okna wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień.
  6. Tam musisz wykonać następujące polecenie: „dism / online / norestart / add-package:”% SystemRoot% servicingPackages {{PackageFileName}} ”(wprowadź polecenie bez cudzysłowów).Włącz okna Edytora zasad grupy 10
  7. Otóż ​​to; teraz możesz nacisnąć Win + R. w celu uruchomienia pola wyszukiwania, wpisz gpedit.msc i przejdź do Edytora zasad grupy w systemie Windows 10 Home Edition.

Wygląda na to, że wszystko stracone, gdy DISM zawiedzie w systemie Windows 10? Sprawdź ten krótki przewodnik i pozbądź się zmartwień.

Jeśli masz problemy z dostępem do wiersza polecenia jako administrator, lepiej zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Istnieją inne sposoby włączenia Edytora zasad grupy, ale wykonanie poniższych kroków stanowi najbezpieczniejsze rozwiązanie. Możesz też pobrać aplikację innej firmy (plik wykonywalny wsadowy), która automatycznie włączy gpedit.msc na twoim komputerze.

Jeśli jednak zdecydujesz się uruchomić aplikację innej firmy, upewnij się, że pobierasz coś, co zostało już przetestowane przez innych użytkowników; w przeciwnym razie możesz uszkodzić system Windows 10.

Potrzebujesz więcej informacji na temat instalacji Edytora zasad grupy w wersji Win 10 Home? Sprawdź ten przewodnik.

Jeśli masz inne pytania, zostaw je w sekcji komentarzy poniżej, a my na pewno się przyjrzymy.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji