Jak używać komputera jako pilota telewizora

W dzisiejszych czasach wszystko koncentruje się na zarządzaniu czasem i sposobach poprawy naszego życia. I nawet najbardziej nieistotne rzeczy (jak niektórzy mogą sądzić) mogą pomóc nam zaoszczędzić czas i cieszyć się bardziej relaksującym stylem życia. W związku z tym może chciałbyś dowiedzieć się, jak korzystać z naszych laptopów, notebooków lub komputerów z systemem Windows 10 do zdalnego sterowania innymi urządzeniami i gadżetami, z którymi codziennie współpracujemy.

Na przykład możesz używaj komputera jako pilota do telewizora, lub w przypadku innych podobnych urządzeń, którymi można sterować zdalnie za pomocą sprzętu. Jak wiadomo, większość urządzeń jest sterowana za pomocą podczerwieni za pomocą dedykowanych pilotów — pilot i telewizor (na przykład) są najpierw połączone unikalnym kodem wirtualnym i na podstawie tego kodu następuje połączenie.

Dlatego, aby móc używać komputera jako uniwersalnego pilota, musisz najpierw kupić nadajnik / odbiornik podczerwieni USB. Oczywiście jest to klasyczna metoda, która może zapewnić dokładny zdalny dostęp do różnych urządzeń za pomocą własnego przenośnego komputera z systemem Windows 10.

To rozwiązanie jest najlepsze, ponieważ odtwarza podobne wrażenia, jak w przypadku zwykłego pilota, ale ma też ważną wadę: musisz zapłacić za nadajnik / odbiornik podczerwieni USB i oprogramowanie, które może skonfigurować ten kabel.

Zalecamy jednak świetny pilot, który jest bardziej odbiornikiem USB i działa na każdym komputerze: FLIRC. To świetne narzędzie, które pozwoli Ci używać komputera jako pilota do telewizora.

Polecamy
zdalny odbiornik uniwersalny flirc
Uniwersalny pilot Flirc

 • Kontroluj Nvidia Shield, FireTV, PI, Harmony
 • Współpracuje z PlayStation, Xbox, Kody, Plex
 • Kompatybilny z Windows, Linux, OSX

Sprawdź to teraz na Amazon

Podobnie możesz użyć dedykowanego programu dostępnego w Sklepie Windows. Ten program umożliwia zdalne sterowanie telewizorem lub innymi gadżetami, ale tylko wtedy, gdy wszystkie urządzenia są podłączone do tej samej sieci bezprzewodowej. W tej sytuacji rozmawiamy o inteligentnych telewizorach lub gadżetach, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Omówimy nieco więcej na temat tych rozwiązań, które mogą pomóc Ci używać komputera jako uniwersalnego urządzenia zdalnego sterowania — zarówno oprogramowania, jak i metod sprzętowych.

 • CZYTAJ TAKŻE: Zdalne urządzenie lub zasób nie akceptuje połączenia: 4 sposoby na naprawienie tego błędu

Jak używać komputera jako pilota do telewizora?

Istnieją różne rozwiązania programowe dostępne dla prawie wszystkich marek telewizorów dostępnych na rynku (przynajmniej tych najbardziej popularnych) — możesz nawet sprawdzić oficjalną stronę internetową producenta pod kątem takich aplikacji.

W każdym razie większość platform można znaleźć w Windows Store i możesz wybierać zarówno z płatnych, jak i bezpłatnych narzędzi. Na przykład możesz w każdej chwili wypróbować platformy takie jak pilot do telewizora (jest bezpłatny, z zakupami w aplikacji), nieoficjalny pilot Samsung (w cenie 0,99 USD), pilot do telewizora dla systemu Windows 10 (bezpłatny), pilot do telewizora Philips (bezpłatny), telewizor LG Pilot (modele z 2011 roku) lub pilot Sony (bezpłatny z zakupem w aplikacji).

Ale, jak już wspomniano wcześniej, najlepszym sposobem na wykorzystanie komputera z systemem Windows 10 jako pilota do telewizora jest zakup i ustawienie zewnętrznego nadajnika / odbiornika podczerwieni USB. A oto jak możesz to zrobić:

 1. Najpierw idź i kup właściwy kabel nadajnika / odbiornika podczerwieni USB — na przykład możesz wybrać USB-UIRT lub Promixis PIR-1.
 2. Podłącz ten kabel USB do laptopa lub komputera.
 3. Następnie pobierz i zainstaluj dedykowany program zaprojektowany w celu dostosowania kabla odbiornika / nadajnika podczerwieni USB — możesz użyć Promixis Girder, Promixis NetRemote lub IRCommand2 Universal Remote Control.
 4. Włóż otrzymaną płytę CD wraz z kablem nadajnika / odbiornika podczerwieni USB i poprawnie zainstaluj.
 5. Teraz uruchom aplikację zdalną i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować połączenie zdalne.
 6. Umieść nadajnik w taki sposób, aby znajdował się przed telewizorem lub przed urządzeniem, którym chcesz sterować z komputera.
 7. Wróć do aplikacji zdalnej i wybierz typ urządzenia, które będzie programowane z komputera.
 8. Teraz program spróbuje „komunikować się” z Twoim teledyskiem — spróbuje wykryć wirtualny kod używany przez telewizor.
 9. Możesz też wpisać kod ręcznie, jeśli możesz go pobrać z instrukcji obsługi urządzenia.

W ten sposób możesz używać komputera jako pilota do telewizora. Jak zauważyłeś, można to osiągnąć na dwa sposoby: za pomocą aplikacji innej firmy lub kupując i konfigurując zewnętrzny kabel nadajnika / odbiornika podczerwieni USB.

Pierwsza metoda jest tańsza, ale wymaga urządzeń podłączonych do tej samej sieci bezprzewodowej (w większości przypadków aplikacje innych firm nie będą dość dokładne); druga metoda jest tym, co zalecamy, szczególnie jeśli chcesz korzystać ze stabilnych i dokładnych rozwiązań i oczywiście, jeśli wydajesz na nią trochę pieniędzy, nie stanowi to dla ciebie problemu.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji