Jak usunąć XP Internet Security 2012

W tym poście powiem ci, jak usunąć XP Internet Security 2012. Jeśli nie wiesz, to fałszywe narzędzie bezpieczeństwa, które produkuje fałszywe wyskakujące okienka i fałszywe wyniki skanowania wyłącznie w celu zastraszenia Cię do zakupu oprogramowanie.

Wszystkie znalezione wirusy i problemy z bezpieczeństwem są po prostu zmyślone, a przekonasz się, że to oprogramowanie przejmuje komputer i nie pozwala ci robić wielu rzeczy, dopóki nie kupisz oprogramowania, aby pozbyć się wszystkich mitycznych błędów.

Przekonasz się, że aktywuje się w trybie awaryjnym i trybie awaryjnym z obsługą sieci, a także wyłącza Internet Explorera, co bardzo utrudnia jego usunięcie.

Pierwszy potrzebny program nazywa się RogueKiller, który można pobrać i uruchomić bezpłatnie. Możesz pobrać to, przechodząc do przeglądarki i wpisując http://tigzy.geekstogo.com/Tools/RogueKiller.exe Nie martw się, jeśli podczas otwierania IE pojawi się wyskakujące okienko, ponieważ zostało przejęte, po prostu zamknij je, aż dojdziesz do przeglądarki, a następnie skopiuj i wklej ten link.

Przekonasz się, że przeglądarka nie blokuje bezpośredniego linku. Śmiało i zapisz ten plik na pulpicie. Jednak zanim go zapiszesz, zmień nazwę pliku z RogueKiller na Winlogon. Jeśli Twoja przeglądarka nie jest zadowolona z powodu wszystkich błędów, możesz również wkleić ten link do okna uruchamiania. Przejdź do strony startowej, a następnie uruchom i wklej link. Spowoduje to ponowne otwarcie przeglądarki i może być konieczne zamknięcie kilku okien przed zapisaniem pliku.

XP Internet Security 2012

Uruchom plik na pulpicie o nazwie Winlogon, a zobaczysz ekran DOS z kilkoma informacjami i sześcioma opcjami. RogueKiller zidentyfikuje już proces, który powoduje problem, więc wybrana opcja to numer dwa do usunięcia. Spowoduje to usunięcie procesu blokowania komputera. Zobaczysz kilka ekranów migających i otrzymasz raport. Nie musisz przeglądać raportu, jest on tylko dla informacji, więc zamknij go, a wrócisz na pulpit.

Następny niezbędny darmowy program to Malwarebytes. Możesz pobrać to, przechodząc na stronę http://www.myantispyware.com/mbam Powinieneś znaleźć, że masz możliwość korzystania z przeglądarki z powrotem, więc skopiuj i wklej to w pasek adresu IE i pobierz oprogramowanie. Ponownie skopiuj go na pulpit, ponieważ jest to logiczne miejsce, aby łatwo go znaleźć. Uruchom program instalacyjny i postępuj zgodnie z instrukcjami, ponieważ wszystko to jest dość zrozumiałe. Gdy dojdziesz do dwóch pól wyboru na końcu z pytaniem, czy chcesz uruchomić program i wykonać aktualizację, pozostaw je zaznaczone i kliknij przycisk Zakończ. Możesz zostać zapytany, czy chcesz kupić pełną wersję Malwarebytes. W tym momencie po prostu odrzuć i możesz nadal korzystać z darmowej wersji.

Po zakończeniu aktualizacji możesz przejść do pełnego skanowania. Spyta, które dyski przeskanować, odznacz wszystko oprócz dysku C i uruchom skanowanie. Może to trochę potrwać, więc idź i zrób coś innego. Po zakończeniu możesz ponownie uruchomić komputer, a po skrzyżowaniu palców komputer wróci do normy. Teraz jest dobry czas na aktualizację oprogramowania antywirusowego !!

Link do głównej publikacji