Jak uruchomić laptopa z zamkniętą pokrywą w systemie Windows 10

Kiedy jesteśmy z dala od biurka, zwykle najpierw zamykamy pokrywę laptopa, a następnie wychodzimy. Chodzi przede wszystkim o to, aby wścibskie oczy nie znajdowały się na ekranie. Nie oznacza to jednak, że wyłączyliśmy laptopa. Nadal możliwe jest utrzymanie laptopa przy zamkniętej pokrywie. Dlaczego chcesz to zrobić? Być może masz jakieś prace w tle, które muszą być uruchomione i musisz trzymać zamkniętą pokrywę laptopa. Zobaczmy więc, jak zachować laptop działa z zamkniętą pokrywą w systemie Windows 10.

Uruchom laptopa z zamkniętą pokrywą w systemie Windows 10

Możesz utrzymać laptopa w ruchu i monitor nawet po zamknięciu ekranu laptopa, wybierając Nie rób nic w Opcjach zasilania. Aby utrzymać działanie laptopa przy zamkniętej pokrywie, otwórz okno dialogowe „Uruchom”, wpisz w polu powercfg.cpl i naciśnij klawisz Enter. Ta czynność spowoduje natychmiastowe otwarcie apletu Opcje zasilania w Panelu sterowania.

Gdy na ekranie komputera pojawi się aplet Opcje zasilania, wybierz link „Wybierz, co zamyka pokrywkę”, podświetlony na niebiesko.

Uruchom laptopa z zamkniętą pokrywą

Kliknij link, aby przejść do „Przyciski zasilania i uśpienia oraz ustawienia pokrywy”.

Tam po prostu poszukaj opcji „Po zamknięciu pokrywy”.

Po znalezieniu wybierz opcję „Nie rób nic” zarówno dla opcji „Na baterii”, jak i „Podłączony”.

Na koniec kliknij przycisk „Zapisz zmiany”.

Odtąd nawet po zamknięciu pokrywy laptopa nic się nie wydarzy.

Utwórz powyższe; możemy stwierdzić, że podobnie jak wcześniejsze wersje systemu Windows, także system Windows 10 pozwala użytkownikom skonfigurować, co powinien zrobić komputer w okresie bezczynności lub przy zamkniętej pokrywie. Trzy działania, które można podjąć.

  • Hibernacja — jak sama nazwa wskazuje, ta czynność powoduje przejście komputera z systemem Windows 10 w tryb hibernacji po zamknięciu pokrywy laptopa.
  • Zamknij — ta opcja uruchamia procesy zamykania i wyłącza komputer, jeśli nie ma niezapisanych danych. W przypadku stwierdzenia, że ​​niektóre aplikacje nadal działają; przypomina użytkownikowi, aby je zapisać przed przejściem dalej.
  • Nic nie rób — jeśli zdecydujesz się na taki sposób działania, Windows po prostu nic nie robi, nawet jeśli pokrywa laptopa jest zamknięta. Zatrzymuje niepotrzebne czynności, ale nadal działa.

Otóż ​​to!

Teraz przeczytaj: Jak obudzić laptopa z systemem Windows ze snu przy zamkniętej pokrywie?

Link do głównej publikacji