Jak uniknąć zapisywania Spaceball.gif na Flickr

Niektóre obrazy w serwisie Flickr są słabo chronione nakładką graficzną o nazwie spaceball.gif. Za każdym razem, gdy klikniesz obraz prawym przyciskiem myszy, aby go zapisać, zamiast tego zapisujesz plik spaceball.gif, który jest obrazem pikselowym 1 x 1, który w ogóle nie pokazuje niczego. To samo dzieje się, jeśli spróbujesz przeciągnąć obraz na pulpit lub dysk twardy.

Jeśli jednak zdjęcie jest wyświetlane na ekranie, można je zapisać. Najłatwiejszym sposobem na osiągnięcie tego jest zablokowanie ładowania Spaceball.gif podczas odwiedzania Flickr. Możesz to zrobić w przeglądarce Firefox, jeśli masz zainstalowane rozszerzenie Adblock. Podczas oglądania obrazu w serwisie Flickr, którego nie można zapisać z powodu nakładki spaceball.gif, wykonaj następujące czynności, aby zablokować nakładkę.

Naciśnij CTRL + SHIFT + B, aby otworzyć listę elementów do zablokowania. Przejdź do wpisu ze spacją na końcu i wybierz opcję zablokowania tego elementu, klikając go prawym przyciskiem myszy. Zapobiega to ładowaniu Spaceball.gif, dzięki czemu można zapisywać dowolne elementy w Flickr, klikając je prawym przyciskiem myszy.

Opera ma podobną funkcję. Wystarczy przejść do Narzędzia> Zaawansowane> Zablokowana treść i kliknąć Dodaj w menu. Wklej adres URL * flickr.com / images / spaceball.gif do nowego wpisu i zamknij menu. (przez Cybernetnews)

Istnieją inne opcje, a jedną z nich, którą chcę pokazać, jest po prostu przeglądanie pamięci podręcznej przeglądarki w celu znalezienia obrazu. Jak wiadomo, obrazy i inne elementy strony internetowej są zapisywane w systemie lokalnym przez przeglądarkę, aby przyspieszyć ich ładowanie. Dzieje się tak na przykład w przypadku logo witryny, która nie musi być ładowana z Internetu na każdej odwiedzanej stronie.

Obrazy Flickr wyświetlane w Internecie są również automatycznie zapisywane w systemie lokalnym. W rzeczywistości są one automatycznie pobierane, więc wystarczy tylko przeglądać pamięć podręczną przeglądarki, aby je znaleźć i skopiować do innej lokalizacji w systemie. Pamiętaj, że tylko obrazy, które zobaczysz, zostaną zapisane.

Link do głównej publikacji