Jak ukryć swój adres IP za granicą

Ochrona prywatności i anonimowości jest ważna zarówno w domu, jak i podczas globalnej podróży po świecie. Najlepszym sposobem, aby być w 100% pewnym, że jesteś duchem w sieci, jest ukrycie swojego adresu IP.

Ryzyko potencjalnych ataków, phishingu, oprogramowania ransomware lub prostych ograniczeń geograficznych jest znacznie wyższe w niektórych krajach i musisz odpowiednio zareagować.

Dlatego przygotowaliśmy dogłębne wyjaśnienie i powód, dla którego powinieneś ukrywać swój adres IP podczas podróży zagranicznej. Ponadto wymieniliśmy kilka najszybszych sposobów ochrony i robimy to przy możliwie najmniejszym wysiłku / nakładach. Upewnij się, aby to sprawdzić.

3 sposoby na ukrywanie adresu IP podczas podróży zagranicznej

 1. Informacje o adresie IP
 2. Użyj VPN
 3. Użyj proxy
 4. Przeglądarka Tor

1. Informacje o adresie IP

Po pierwsze wyjaśnijmy, jaki dokładnie jest twój adres IP i dlaczego prawdopodobnie będziesz chciał go ukryć za granicą. Adres IP to podpis cyfrowy każdego urządzenia próbującego uzyskać dostęp do sieci. Jest przyznawany przez dostawcę usług internetowych (ISP) i, mówiąc prosto, jest nieco analogiczny do twojego adresu domowego lub unikalnego numeru identyfikacyjnego. Możesz mieć kilkanaście urządzeń podłączonych do jednej sieci, a jednak każde z nich będzie miało inny adres IP.

 • Do czego służy adres IP? Adres protokołu internetowego jest niezbędnym łącznikiem między systemem a różnymi połączonymi sieciami (znanymi również jako Internet). Służy do wysyłania żądań i otrzymywania pożądanych wyników. Za każdym razem, gdy otwierasz witrynę, to naprawdę twój adres IP komunikuje się z dedykowanymi serwerami w sieci.

  W ten sposób adres IP może jednak przekazywać poufne dane „drugiej stronie” — stronom trzecim, reklamodawcom, hakerom lub szpiegom rządowym. Może precyzyjnie wskazać twoją dokładną lokalizację lub utworzyć cyfrowy ślad, którego niektórzy mogą użyć do śledzenia cię w interwebz.

  Teraz, wiedząc o tym, istnieje wiele powodów, dla których prawdopodobnie chcesz ukryć (a raczej zmienić lub sfałszować) swój adres IP podczas pobytu za granicą:

  • Prywatność. Przepisy niektórych krajów dotyczące prywatności w Internecie zezwalają różnym stronom trzecim na śledzenie Twojej aktywności w Internecie. Google „Kraje czternastu oczu” dla lepszego wglądu.
  • Bezpieczeństwo. Ukrywanie adresu IP znacznie utrudni cyberprzestępcom.
  • Unikanie granic geolokalizacji. Niektóre treści są ograniczone do różnych krajów, a także Chiny i Wielka Zapora ogniowa Chin.
  • Torrenting. Nie popieramy piractwa w żaden sposób, ale nadal masz prawo zachować anonimowość, jeśli zdecydujesz się to zrobić.
  • Sieci publiczne. Ponadto, jeśli korzystasz z sieci publicznej (co jest powszechne podczas podróży i raczej niebezpieczne), zmiana adresu IP po pewnym czasie pomoże Ci zachować bezpieczeństwo.

  To były punkty. Oto, jak ukryć swój adres IP.

  2. Użyj VPN

  VPN jest, pod każdym względem, najlepszym narzędziem do tego zadania. Wirtualne sieci prywatne powstają ostatnio w udziale w rynku z całym zamieszaniem związanym z kontrowersjami dotyczącymi prywatności, które miały miejsce w ubiegłym roku

  . Dlaczego VPN jest najlepszy do tego zadania? Cóż, najlepsze rozwiązania VPN są znacznie szybsze i bardziej niezawodne niż serwery proxy lub przeglądarka Tor. Ponadto oferują szeroką gamę serwerów dostępnych na całym świecie, dzięki czemu możesz wybrać kraj, a czasem nawet miasto z ich charakterystycznymi adresami IP.ukryj adres IP za granicą

  • W ten sposób możesz zamaskować swoją bieżącą lokalizację. Istnieje wyraźna różnica między płatnymi i bezpłatnymi rozwiązaniami pod względem szybkości i funkcji, ale twój wybór będzie w dużej mierze zależał od twoich potrzeb. Podczas pobytu za granicą możesz korzystać z VPN, aby uzyskać dostęp do ograniczonej lub niedostępnej zawartości. Ponadto ominiesz marketerów i zapobiegniesz śledzeniu.

   — Kup teraz Cyber ​​Ghost VPN Pro (uzyskaj 74% zniżki — nasza oferta specjalna)

   Jak już powiedzieliśmy, niektóre kraje mają ścisłe zasady dotyczące zagranicznych stron. Jeśli, powiedzmy, spędzasz trochę czasu w Chinach — Facebook, YouTube lub Google nie są niczym. Istnieje wiele dostępnych rozwiązań, zarówno premium, jak i bezpłatnych, ale naszym wyborem jest CyberGhost. Rzeczywiście współpracujemy z jego twórcą, ale to nie podważa jego użyteczności, nieograniczonej przepustowości i prawdziwej prostoty. Możesz to wypróbować przez 7 dni i przekonaj się sam.

   Jeśli masz większe szanse na wypróbowanie czegoś innego, oto lista najlepszych rozwiązań VPN.

   3. Użyj proxy

   Teraz proxy to kolejny sposób na ukrycie twojego adresu IP i działa w podobny sposób jak VPN. Jednak serwer proxy jest uruchamiany głównie przez wybraną przeglądarkę, podczas gdy VPN może obsługiwać jedno lub wiele urządzeń. Serwery proxy służą do pośredniczenia między tobą a wyznaczoną witryną przy użyciu alternatywnego adresu IP. W ten sposób końcowy wynik jest taki, że tylko serwer proxy (miejmy nadzieję, godny zaufania) będzie miał wiedzę o twoim prawdziwym osobistym adresie IP.ukryj adres IP za granicą

   • Istnieje wiele różnych serwerów proxy i usług, ale w celu ukrycia naszego adresu IP będziemy szukać anonimowych serwerów proxy. Wiele dodatków do przeglądarek prezentowanych jako VPN to właściwie serwery proxy, których można użyć do zmiany adresu IP na zarejestrowany. Większość z nich oferuje raczej słabe funkcje i prędkości za darmo, ale dzięki miesięcznej subskrypcji będziesz miał znacznie lepszy czas.

    Oto niektóre witryny, które oferują usługi proxy:

    • Hidester
    • Ukryj mnie
    • ProxySite.com
    • Anonymouse.org

    Wciąż wolimy VPN od proxy, ale jeśli będziesz musiał go używać przez dość ograniczony czas — będą ci służyć sprawiedliwością.

    4. Przeglądarka Tor

    Wreszcie, kolejnym darmowym rozwiązaniem, którego nie można przeoczyć, jest przeglądarka Tor. Projekt typu open source specjalnie zaprojektowany w celu zapewnienia maksymalnej prywatności i najwyższej jakości szyfrowania. Ma swoją nazwę (The Onion Router) ze względu na wielowarstwowe szyfrowanie przypominające cebulę i z pewnością utrzymuje standardy w tym ciemnym wieku prywatności i bezpieczeństwa w Internecie.ukryj adres IP systemu Windows 7

    • Chociaż jest to najbezpieczniejsza przeglądarka dostępna na rynku, wpłynie to na przepustowość. Zwłaszcza w porównaniu z pozostałymi przeglądarkami głównego nurtu, które nie są zbyt przyjazne dla prywatności. Oczywiście możesz używać go za granicą i uzyskiwać dostęp do dowolnej witryny z ograniczeniami geograficznymi, w tym do niesławnej sieci Deep. Ponadto powinien zapewniać nowy adres IP za każdym razem, gdy go uruchomisz, dzięki czemu będziesz duchem interwebz.

     Możesz pobrać Tora na Windowsa tutaj.

     W połączeniu z dobrą usługą VPN, Tor zasadniczo zapewnia ochronę klasy wojskowej przed wścibskimi oczami.

     Dzięki temu możemy zakończyć ten artykuł. Mamy nadzieję, że dzięki temu uzyskałeś cenny wgląd w znaczenie anonimowości — w domu lub w podróży zagranicznej — oraz sposoby ukrywania adresu IP. Nie zapomnij podzielić się swoimi doświadczeniami lub zadawać pytania w sekcji komentarzy poniżej.

     Zatwierdź

Link do głównej publikacji