Jak ukryć swój adres IP podczas korzystania z Wi-Fi

Sieci WiFi Pubilc to syreny nowoczesnej technologii. Wabią cię swoją piękną piosenką, która śpiewa bezpłatny internet, a zanim się zorientujesz, twój statek stanie się wrakiem.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z prawdziwych zagrożeń związanych z publicznymi hotspotami WiFi. Tak długo, jak korzystasz z własnej sieci Wi-Fi w domu, jesteś mniej lub bardziej bezpieczny. Ale korzystanie z publicznej sieci Wi-Fi pozostawia Cię całkowicie podatnym na różne ataki, hakerów i inne podejrzane rzeczy.

Nie oznacza to jednak, że należy unikać sieci publicznych w jakikolwiek sposób. I to prawdopodobnie jest niemożliwe w niektórych sytuacjach. Musisz jednak podjąć pewne środki bezpieczeństwa, aby zabezpieczyć swoje dane, prywatność i całą swoją osobowość internetową podczas korzystania z otwartej sieci.

Najlepszym środkiem bezpieczeństwa, jaki możesz podjąć, łącząc się z publiczną siecią Wi-Fi, jest zmiana adresu IP. Wyjaśnię ci teraz, dlaczego myślę, że zmiana adresu IP jest najlepszym środkiem ostrożności, jaki możesz podjąć, i, oczywiście, jak to zrobić.

Jak zmienić adres IP podczas korzystania z publicznej sieci WiFi

Zagrożenia związane z otwartymi sieciami WiFi

Najpierw wyjaśnijmy, dlaczego należy zachować ostrożność podczas uzyskiwania dostępu do publicznych sieci Wi-Fi.

Otwarte sieci Wi-Fi mają absolutnie zerowe bezpieczeństwo, a wszystkie dane wysyłane do Internetu są całkowicie niezaszyfrowane. Oznacza to, że szczególnie każdy podłączony do tej samej sieci może uzyskać dostęp do twoich danych osobowych. Więc nie trzeba nawet być hakerem, aby włamać się do komputera.

Oczywiście, jeśli masz do czynienia z hakerem, jest znacznie gorzej. Ponieważ atakujący ma wyraźną ścieżkę do twoich danych osobowych, które mogą obejmować wszystkie hasła, konta bankowe, dane w chmurze, dane służbowe i wszystko, co robisz podczas przeglądania Internetu.

Istnieją nawet scenariusze, w których hakerzy celowo tworzą fałszywą otwartą sieć Wi-Fi. Jeśli połączysz się z taką siecią, gotowe. Hakerowi będzie jeszcze łatwiej uzyskać dostęp do wszystkich danych, a nawet zainstalować złośliwe oprogramowanie. Zasadniczo atakujący będzie mógł korzystać z komputera tak, jakby był tobą.

To, co pozwala na to wszystko, poza tym, że twoje dane są całkowicie niezaszyfrowane, to adres IP. Po podłączeniu do sieci Wi-Fi urządzenie otrzymuje adres IP. Atakujący zna więc Twój adres IP nawet przed nawiązaniem połączenia.

Najlepszym sposobem na oszukanie Jokera jest ukrycie swojego adresu IP. Ponieważ jeśli nie korzystasz z domyślnego adresu IP sieci publicznej, atakujący będzie o wiele trudniej Cię wyśledzić. Jeśli nie wiesz, jak zmienić adres IP, po prostu trzymaj się mnie. Wyjaśnienie znajduje się poniżej.

Ukryj swój adres IP za pomocą VPN

Kiedy łączysz się z wirtualną siecią prywatną (VPN), tworzysz wirtualny tunel, który nie tylko szyfruje twoje dane, ale także używa adresu IP serwera VPN. Tak więc rozwiążesz oba problemy związane z otwartymi sieciami Wi-Fi za pomocą tylko jednej aplikacji.

Korzystanie z usługi VPN jest bardzo łatwe i łatwe. Zasadniczo musisz zainstalować aplikację, podłączyć ją do Internetu i to wszystko. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działają zarówno adresy IP, jak i VPN, zapoznaj się z naszym artykułem na temat ukrywania adresu IP podczas przeglądania Internetu, wyjaśniłem tam cały proces.

Istnieją dziesiątki usług VPN i prawie każdy może wykonać zadanie. Ale jeśli chcesz być bardziej bezpieczny, powinieneś zainwestować w opcję premium. Polecamy CyberGhost VPN, ponieważ oferuje wszystko, czego potrzebujesz do bezpiecznego przeglądania Internetu po podłączeniu do publicznej sieci Wi-Fi i wiele więcej.

Jeśli chcesz tylko używać VPN do zabezpieczenia połączenia, dobra wersja CyberGhost jest dobrym wyborem. Ale ta usługa VPN oferuje znacznie więcej, więc odblokowanie wszystkich jej funkcji za pomocą subskrypcji jest całkiem dobrą okazją.

Na przykład CyberGhost oferuje blokowanie reklam, dostęp do usług i witryn niedostępnych w twoim kraju, zapobiega śledzeniu z Google i mediów społecznościowych i więcej. Wiem, że czytasz wiadomości o naszych obawach dotyczących prywatności w Internecie, które stale rosną. Posiadanie aplikacji, która potrafi to wszystko, jest całkiem dobrym pomysłem.

  • Kup teraz Cyber ​​Ghost VPN Pro (uzyskaj 71% zniżki)

Jak już powiedziałem, wystarczy zainstalować i uruchomić CyberGhost, a możesz połączyć się z dowolną dostępną siecią Wi-Fi. A co najważniejsze, jedna licencja pozwala zainstalować CyberGhost na maksymalnie 5 urządzeniach, dzięki czemu możesz zabezpieczyć wszystkie swoje gadżety, a nie tylko laptopa z systemem Windows 10.

Muszę też powiedzieć, że korzystanie z VPN nie sprawi, że w stu procentach nie będziesz się zhakować i będzie bezpieczny w Internecie. Żadna aplikacja lub program nie będzie. Ponieważ hakerzy zawsze znajdą sposoby na włamanie się do nawet najbardziej skomplikowanych mechanizmów obronnych.

Ale korzystanie z VPN prawdopodobnie spowoduje oszustwo dla atakującego. Jeśli nie jesteś ważną osobą, na którą haker specjalnie poluje, prawdopodobnie przejdzie do łatwiejszego celu, gdy zauważy, że korzystasz z VPN. Podstawowa psychologia.

To wszystko, teraz wiesz, jak uniknąć kłopotów podczas łączenia się z publicznymi sieciami Wi-Fi. I pamiętaj, Dziki Dziki Zachód jest teraz w sieci WWW, jego luksus jest zbyt duży, aby przejść tam bez ochrony.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji