Jak skonfigurować Safari w iOS

Większość użytkowników iPhone’a i iPada często nie zwraca uwagi na to, jak działa ich domyślna przeglądarka, chyba że napotka problem. Napisaliśmy przyjazny dla użytkownika i ukierunkowany na prywatność przewodnik, który nauczy Cię, jak skonfigurować Safari w iOS.

To bardziej jak ściągawka, nie chcieliśmy nudzić cię technicznym żargonem. Więc utrzymaliśmy to dość proste i jednoznaczne.

Jak skonfigurować Safari w iOS

Jak skonfigurować Safari w iOS

Nie możesz zarządzać ustawieniami Safari z, no cóż, Safari. iOS jest trochę dziwny, jeśli chodzi o to; zamiast tego musisz przejść do aplikacji Ustawienia, aby skonfigurować przeglądarkę. Safari można znaleźć na pasku bocznym po lewej stronie.

Istnieje wiele opcji, które możesz zmodyfikować tutaj. Wymienimy najważniejsze, które możesz chcieć poprawić.

Siri and Search — Czy używasz Siri? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „nie”, wyłącz wszystko w ramach tej opcji. To jest osobisty wybór. Jeśli używasz Siri, możesz wybrać, czy ma wyświetlać sugestie, uczyć się na temat korzystania z Safari i czy wyświetlać informacje / sugestie w wynikach wyszukiwania.

Domyślna wyszukiwarka — Żadnych nagród za zgadywanie, co jest tutaj domyślne, oczywiście Google. Masz jednak 3 inne opcje do wyboru: Yahoo, Bing i DuckDuckGo zorientowane na prywatność.

Wyszukaj sugestie —  Możesz to wiedzieć jako automatyczne uzupełnianie w przeglądarkach komputerowych. Pomoże Ci zaoszczędzić kilka sekund, które w innym przypadku zostałyby zmarnowane, wpisując resztę wyszukiwanej frazy. Może to być trudne, ponieważ możesz otrzymać sugestie, które mogą nie być w pełni związane z tym, czego szukasz.

Sugestie dotyczące Safari — Ta opcja jest podobna do sugestii wyszukiwania i pobiera informacje ze źródeł takich jak Wikipedia. Informacje są wyświetlane w pasku adresu, a czasem przydatne. Jest zasilany przez Siri, na wypadek gdybyś się zastanawiał.

Szybkie wyszukiwanie w witrynie — Chcesz zobaczyć stronę Wikipedii na dany temat, ale zbyt leniwy, aby go wpisać? Spróbuj wpisać coś takiego jak „Wiki iOS”, aby załadować odpowiednią stronę.

Wstępnie załaduj Top Hit — To jest jak loteria i zależy od tego, czego szukasz. Ładuje najpopularniejszy wynik dla wyszukiwanego terminu. Zalecam wyłączenie go, po prostu dlatego, że może być niedokładne i dlatego, że musi połączyć się z daną witryną.

Autouzupełnianie — Możesz użyć Safari, aby automatycznie wpisać swoje imię i nazwisko, dane karty kredytowej, aby szybko kasować na stronach internetowych.

Często odwiedzane strony — Jak sama nazwa wskazuje, ta funkcja wyświetla listę najczęściej odwiedzanych witryn. Może to być przydatne, jeśli chcesz codziennie odwiedzać te same witryny. Na przykład aktualności, pogoda, sport itp.

Możesz zarządzać swoimi ulubionymi (strony z zakładkami) osobno, a także zachowaniem zakładek. Są to dość podstawowe opcje, które są oczywiste.

Ważne ustawienia Safari w iOS, które zalecamy i dlaczego

Apple Safari jest całkiem dobry w iOS i ma kilka bardzo przydatnych opcji, które zapewniają bezpieczeństwo w Internecie.

Jak skonfigurować Safari w iOS

Zablokuj wyskakujące okienka — Pomimo faktu, że iOS jest ogólnie uważany za bezpieczny (er) przed złośliwym oprogramowaniem, nie chcesz, aby wyskakujące okna witryn internetowych Cię denerwowały lub rozpraszały. Pozostaw tę opcję włączoną, a nie zauważysz żadnego wyskakującego okienka, jest całkiem niezła.

Ostrzeżenie o fałszywej stronie internetowej — Jest to kluczowa funkcja i jedna z wielu wstępnie włączonych opcji w Safari. Pomaga w zapobieganiu wczytywaniu znanych stron z oszustwami / oszustwami, a tym samym zatrzymuje ataki phishingowe na ich śladach.

Zapobiegaj śledzeniu w wielu witrynach — Ta opcja uniemożliwi śledzenie historii przeglądania stron internetowych na innych stronach internetowych. Jest to chyba najważniejsza ze wszystkich funkcji.

Pliki do pobrania — Jeśli masz mnóstwo miejsca na koncie iCloud, możesz pozwolić, aby twoje pliki do pobrania były zapisywane na dysku w chmurze, w przeciwnym razie możesz chcieć zapisać je lokalnie na urządzeniu iPhone lub iPad.

Blokowanie treści — Są to Twoje programy blokujące reklamy i tak, iOS ma kilka. Osobiście korzystam z AdGuard, ponieważ używam YouTube, Reddit, Facebook itp. Bezpośrednio z przeglądarki zamiast odpowiednich aplikacji i nie muszę widzieć ani słyszeć reklam / reklam wideo.

Aparat, mikrofon, lokalizacja — Są to osobiste wybory, które można ustawić na Odmów lub Zezwalaj dla wszystkich stron internetowych lub za każdym razem pytaj. Zadaj sobie pytanie, czy naprawdę chcę, aby strona używała mojego aparatu, słyszę, co mówię, czy wiem, gdzie jestem? Jeśli chcesz mieć kontrolę, wybierz Pytaj za każdym razem.

Poproś o witrynę internetową na komputery stacjonarne (włącz dla iPadów) — Nie jest to związane z bezpieczeństwem, ale w celu zwiększenia wygody użytkownika. Na iOS 1,3 err, mam na myśli iPadOS, ta opcja jest włączona dla iPadów, ponieważ ekran jest duży i zmniejsza skalę pulpitu niemal każdej strony internetowej, aby idealnie pasować do wyświetlacza. Na iPhone’ach nie zaleca się włączania tej opcji, ponieważ ekran nie jest wystarczająco duży.

Wreszcie jest zaawansowane sekcja, w której jest kilka opcji, które naszym zdaniem mogą być przydatne dla programistów, zwłaszcza eksperymentalne. Pozostałe opcje tutaj nie są tak naprawdę przeznaczone do manipulacji przez zwykłych użytkowników.

Podsumowanie
Jak skonfigurować Safari w iOS
Nazwa artykułu
Jak skonfigurować Safari w iOS
Opis
Jak skonfigurować Safari w iOS. Bardzo prosty przewodnik, który wyjaśnia najważniejsze opcje dostępne w przeglądarce Apple.

Ghacks Technology News

Link do głównej publikacji