Jak rejestrować działania przeglądarki internetowej w Chrome

Różne pakiety biurowe obejmują narzędzia do rejestrowania makr, za pomocą których użytkownicy mogą rejestrować serię wybranych opcji i działań w aplikacjach. Na przykład możesz zarejestrować makro, które dodaje numery stron i nagłówek do dokumentu. Następnie możesz odtworzyć makro, aby dodać ten sam szablon strony do wielu dokumentów. Jednak poza pakietami biurowymi narzędzia makro nie zostały szeroko włączone do alternatywnego oprogramowania. W związku z tym Google Chrome, Firefox, Opera, Edge i inne przeglądarki nie zawierają żadnych wbudowanych opcji makr.

Na pewno przydadzą się narzędzia do nagrywania makr w przeglądarce. Dzięki nim możesz rejestrować makra, które otwierają grupę stron zamiast przeszukiwać zakładki i otwierać każdą witrynę osobno. Możesz też nagrywać makra, które logują się na stronach internetowych lub odtwarzają filmy z YouTube. Ponieważ Google i współpracownicy nie dodali opcji makr do swoich przeglądarek, Alertsite i Ipswitch opracowali rozszerzenia Chrome rejestrujące działania przeglądarki. W ten sposób możesz nagrywać makra za pomocą DéjàClick i iMacros.

Jak rejestrować działania przeglądarki w Chrome

 1. Nagrywanie makr za pomocą DéjàClick
 2. Nagrywanie makr za pomocą iMacros

1. Nagrywanie makr za pomocą DéjàClick

DéjàClick to jedno rozszerzenie do przeglądarki Chrome i Firefox, które umożliwia nagrywanie przeglądarki point-and-click w celu generowania skryptów internetowych. Możesz dodać go do Chrome, otwierając tę ​​stronę i naciskając + Dodaj do Chrome przycisk tam.

 1. Po dodaniu rozszerzenia do Chrome powinieneś znaleźć DéjàClick for Chrome przycisk na pasku narzędzi przeglądarki. Kliknij ten przycisk, aby otworzyć pasek boczny w migawce bezpośrednio poniżej.
 2. Zanim zaczniesz rejestrować makro, wpisz „chrome: // extensions” w pasku adresu przeglądarki, naciśnij Return i wybierz DéjàClick Zezwól w trybie incognito opcja. Aktywuje to Symulowanie nowego użytkownika, który zapewnia rejestrowanie makr bez plików cookie.
 3. Teraz naciśnij Rozpocznij nagrywanie przycisk w oknie DéjàClick for Chrome.
 4. Następnie otwórz Bing i Google na dwóch kartach stron Chrome.
 5. wciśnij Zatrzymaj nagrywanie / odtwarzanie przycisk. Nagrałeś skrypt otwierający Bing i Google na dwóch alternatywnych kartach strony, a okno DéjàClick zawiera skrypt do tego, jak pokazano poniżej.
 6. Zamknij karty strony Google i Bing, a następnie naciśnij przycisk Rozpocznij powtórkę przycisk. To odtwarza makro otwierające Google i Bing w Chrome.
 7. Aby zapisać makro, kliknij Zapisz swoje nagranie jako skrypt przycisk. Następnie możesz wprowadzić tytuł i nacisnąć Zapisać przycisk.
 8. Możesz nacisnąć Otwórz nagrany skrypt przycisk, aby otworzyć dowolne zapisane makro.
 9. Aby dostosować szybkość odtwarzania makra, kliknij kartę Właściwości i Czas odtwarzania, aby otworzyć poniższe opcje.
 10. Tam możesz wybrać Szybciej z menu rozwijanego Szybkość odtwarzania.

2. Nagrywanie makr za pomocą iMacros

IMacros to kolejne rozszerzenie, w którym możesz nagrywać makra Chrome za pomocą podobnego do DéjàClick. Otwórz tę stronę iMacros, aby dodać rozszerzenie do Google Chrome.

 1. Następnie kliknij iMacros przycisk na pasku narzędzi Chrome, aby otworzyć okno rozszerzenia na zdjęciu bezpośrednio poniżej.
 2. wciśnij Zapisz jako Blisko przycisk, aby otworzyć Zapisz makro jako okno. Następnie możesz wpisać tytuł makra.
 3. Aby odtworzyć makro, wybierz je na karcie Zakładki, kliknij kartę Odtwórz i naciśnij Zagraj w Makro przycisk.
 4. wciśnij Zagraj w Loop przycisk, aby odtworzyć makro kilka razy. Wprowadź wartość w polu Max, aby skonfigurować liczbę pętli odtwarzania makra.
 5. Pamiętaj, że iMacros zawiera również niektóre makra demonstracyjne, które możesz wypróbować. Kliknij Demo-Chrome na karcie Zakładki, aby otworzyć listę zarejestrowanych makr.
 6. Możesz kliknąć makra prawym przyciskiem myszy, aby otworzyć menu kontekstowe pokazane na poniższym zdjęciu. Następnie możesz wybrać dodatkowe opcje, aby dodać nowe foldery, edytować i usuwać makra.

DéjàClick i iMacros to dwa najlepsze rozszerzenia do nagrywania makr dla Google Chrome, Firefox i Internet Explorer. Dzięki tym rozszerzeniom możesz rejestrować makra, które otwierają grupę stron internetowych, wypełniają formularze, wpisują słowa kluczowe w wyszukiwarkach, wypełniają pola logowania na stronie i wiele więcej! Możesz także nagrywać makra dla systemu Windows za pomocą oprogramowania wymienionego w tym artykule.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji