Jak przenieść system Windows 10, 8.1 na nowy komputer

Migrację systemu Windows 8.1 lub Windows 10 na nowy komputer można łatwo wykonać. Ale zanim zaczniesz ten proces, powinieneś pomyśleć trochę, czy masz niezbędne specyfikacje sprzętowe, aby uruchomić system operacyjny Windows 8.1 lub Windows 10 na nowym komputerze. Musisz również sprawdzić, czy masz wystarczającą ilość wolnego miejsca na nowym komputerze, aby obsłużyć wszystko, co miałeś na urządzeniu z systemem Windows 8.1, Windows 10.
migruj system Windows 10
Inną ważną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest konto Microsoft. Jeśli używasz konta Microsoft na starym komputerze, migracja systemu operacyjnego na nowy komputer powinna być dość łatwa. Będziesz mógł przenieść system operacyjny Windows 8.1 lub Windows 10, który miałeś wcześniej, oraz określone dostosowania wprowadzone do systemu. Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie, wykonaj poniższy samouczek, aby uruchomić nowy komputer z systemem Windows 10 lub Windows 8.1.

Jak przeprowadzić migrację systemu Windows 10 na nowy komputer

1. Sklonuj swój system operacyjny

Jeśli nowy komputer ma taki sam lub podobny sprzęt jak stary komputer, możesz utworzyć kopię zapasową systemu za pomocą programu Ghost lub Acronis i zainstalować go bezpośrednio na nowym komputerze.

Jeśli dwa programy nie są kompatybilne z komputerem lub proces klonowania nie zostanie zakończony, możesz wypróbować inne narzędzie do klonowania systemu Windows 10. Aby uzyskać więcej informacji, możesz zapoznać się z tym przewodnikiem na temat najlepszego oprogramowania do klonowania systemu operacyjnego do zainstalowania na komputerze z systemem Windows.

Jeśli nowy komputer ma inną konfigurację niż stary, postępuj zgodnie z drugą metodą wymienioną poniżej.

2. Użyj historii plików

Do tej metody potrzebujesz:

 1. Konto Microsoft z poprzedniego komputera.
 2. Kopia zapasowa historii plików poprzedniego komputera.
 3. Kopia zapasowa plików w funkcji OneDrive.
  Uwaga: jeśli nie masz żadnego z nich, a twój stary komputer nie jest uszkodzony, możesz je wykonać przed rozpoczęciem procesu migracji.

Kroki migracji:

 1. Umieść dysk CD z systemem Windows 8.1 na nowym komputerze i uruchom komputer.
 2. Podczas procesu uruchamiania zostaniesz poproszony o konto Microsoft. Konto Microsoft, które musisz tam wprowadzić, powinno być takie samo, jak na poprzednim komputerze z systemem Windows 8.1 lub Windows 10.
 3. Przejdziesz do punktu w procesie instalacji, w którym pojawi się monit o wybranie sposobu skonfigurowania komputera, tutaj będziesz musiał wpisać tę samą nazwę, co poprzedni komputer.
 4. Teraz po uruchomieniu systemu Windows 8.1 i Windows 10 będziesz musiał użyć funkcji Historia plików, aby przywrócić wszystkie pliki, które miałeś na nowym komputerze.
 5. Przywracając historię plików, wystarczy podłączyć dysk zewnętrzny użyty do wykonania kopii zapasowej ze starego komputera i uruchomić funkcję Historia plików.
  Uwaga: Wszystko, co miałeś podczas ostatniego tworzenia wersji Historia plików, powróci na nowy komputer z systemem Windows 8.1, Windows 10.
 6. Proces historii plików zajmie około jednej lub dwóch godzin, w zależności od liczby kopii zapasowych na dysku zewnętrznym i ilości zajmowanego miejsca.

Możesz zobaczyć, jak łatwo migrować system Windows 10 lub Windows 8.1 na nowy komputer. Musisz tylko utworzyć odpowiednie kopie zapasowe przed rozpoczęciem migracji, a wszystko powinno działać tak, jak na poprzednim komputerze. Jeśli masz pytania lub pomysły dotyczące przeniesienia systemu Windows 10 na nowy komputer i chcesz je nam udostępnić, skorzystaj z sekcji komentarzy poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji