Jak przenieść Menedżera zadań Windows 7 do Windows 10

Menedżer zadań jest jedną z najbardziej przydatnych aplikacji w systemie Windows, ponieważ umożliwia szybkie zamknięcie aplikacji lub procesu, który może zużywać zbyt dużo zasobów.

Podobnie jak wiele rzeczy. Menedżer zadań został nieco zmieniony w systemie Windows 10. Ale nie martw się, możesz przywrócić Menedżera zadań systemu Windows 7 z powrotem do systemu Windows 10.

Menedżer zadań Windows 10 a Windows 7

Niektórzy użytkownicy są krytyczni, jeśli chodzi o nowego Menedżera zadań, pomimo jego nowych funkcji, takich jak ulepszony wykres wydajności i ulepszone statystyki zużycia zasobów.

Użytkownicy krytykują nowego Menedżera zadań jako powolnego, ponieważ zużywa więcej pamięci i procesora. Ponadto nowy Menedżer zadań wymaga podniesienia kontroli konta użytkownika, co powoduje, że ładuje się wolniej.

Kolejnym problemem związanym z nowym Menedżerem zadań jest to, że nie pamięta ostatniej aktywnej karty. Oznacza to, że musisz przejść do ostatnio używanej karty przy każdym uruchomieniu Menedżera zadań.

Jak widać, są to pewne ważne obawy, podczas gdy inne są tylko osobistymi preferencjami. Ale jeśli jesteś przyzwyczajony do Menedżera zadań Windows 7 dzisiaj, pokażemy Ci, jak go używać w systemie Windows 10.

Menedżer zadań wolno się otwiera lub odpowiada? Nie bać się! Mamy dla Ciebie doskonałe wskazówki, aby rozwiązać problem!

Pobierz stary Menedżer zadań dla systemu Windows 10

Użytkownicy twierdzą, że Menedżer zadań Windows 7 był lepszy, ponieważ był lekki i szybki. Jeśli czujesz to samo, z przyjemnością usłyszysz, że możesz zainstalować starego Menedżera zadań w systemie Windows 10.

  1. Pobierz ten plik.
  2. Otwórz plik zip, wypakuj jego zawartość i uruchom instalator.
  3. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć proces instalacji.
  4. Po zakończeniu instalacji Menedżer zadań systemu Windows 7 powinien zastąpić domyślnego Menedżera zadań w systemie Windows 10.

Jak widać, w Windows 10 można uruchomić Menedżera zadań Windows 7, a proces instalacji jest dość prosty.

Jeśli chcesz przywrócić Menedżera zadań Windows 10, po prostu odinstaluj Stary Menedżer zadań dla Windows 10 z sekcji Programy i funkcje.

Ponadto, jeśli chcesz użyć innego menedżera zadań, możesz zainstalować oprogramowanie menedżera zadań na swoim komputerze. Jeśli więc nie podoba ci się domyślny Menedżer zadań, możesz zainstalować inne narzędzie.

W rzeczywistości wiele zewnętrznych menedżerów zadań dostępnych na rynku oferuje dodatkowe funkcje i narzędzia, takie jak wykresy, możliwość zobaczenia, z jakich plików korzysta każdy program, sprawdzenia użycia DLL i tak dalej.

Oczywiście zaawansowane rozwiązania menedżera zadań są odpowiednie dla zaawansowanych użytkowników.

Jeśli jednak chcesz przyjrzeć się procesom uruchomionym na komputerze z systemem Windows 10, możesz wypróbować innego menedżera zadań.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji