Jak ponownie dodać zainstalowane nieppinane aplikacje do strony startowej Metros

Aplikacje instalowane za pośrednictwem sklepu Metro w Windows 8 są automatycznie dodawane do strony początkowej interfejsu Metro. Po kliknięciu tutaj elementów prawym przyciskiem myszy pojawi się opcja odpięcia elementów ze strony początkowej, która usuwa je, ale utrzymuje je zainstalowane, lub odinstalowuje aplikacje. Odinstalowanie usuwa aplikację z systemu operacyjnego, a jedynym sposobem na jej odzyskanie jest ponowne wejście do Sklepu Windows i zainstalowanie jej ponownie.

W przypadku przypiętych przedmiotów sytuacja wygląda inaczej. Gdy odwiedzisz stronę sklepu z aplikacjami, zauważysz, że nie ma opcji, aby ponownie zainstalować lub dodać aplikację do strony początkowej. Jest to obsługiwane wyłącznie na liście Wszystkie aplikacje.

Dodaj nieprzypięte aplikacje do metra

Kliknij prawym przyciskiem myszy interfejs Metro, aby wyświetlić dolny pasek narzędzi z opcjami. Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy puste miejsce, zobaczysz tylko listę Wszystkie aplikacje w prawym dolnym rogu, w przeciwnym razie zobaczysz również wpisy specyficzne dla aplikacji w lewym dolnym rogu. Kliknij pozycję wszystkich aplikacji, aby wyświetlić listę wszystkich aplikacji zainstalowanych w metrze.

wszystkie aplikacje metra

Zainstalowane aplikacje są wyświetlane po lewej stronie, a następnie usługi i programy instalowane z pulpitu. Jeśli możesz zlokalizować aplikację, którą chcesz przypiąć do strony początkowej metra, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Przypnij, aby rozpocząć od dolnego paska narzędzi.

przypiąć do początku

Jeśli nie możesz go zlokalizować od razu, co może się zdarzyć, jeśli zainstalowałeś wiele programów i aplikacji, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wyszukiwania. Po prostu wpisz pierwsze litery nazwy aplikacji lub programu, a powinieneś zobaczyć przefiltrowaną listę, która ją zawiera. Kliknij element prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Przypnij, aby uruchomić z menu paska narzędzi. Spowoduje to ponowne dodanie aplikacji do strony początkowej interfejsu Metro.

Aplikacje tak naprawdę nie zajmują dużo miejsca na dysku twardym, ale nadal dobrym pomysłem może być odinstalowanie aplikacji, których nie używasz do odtajnienia strony wszystkich aplikacji. Odepinanie ma sens tylko wtedy, gdy od czasu do czasu planujesz ręcznie otwierać aplikację z menu wszystkich aplikacji.

Link do głównej publikacji