Jak pominąć logowanie w systemie Windows 10 przy użyciu tych dwóch metod

Ponieważ Windows 10 jest bardzo zorientowanym na bezpieczeństwo systemem operacyjnym, wymaga podania hasła do konta Microsoft przed zalogowaniem, tak jak miało to miejsce w Windows 8.x.

Ale jeśli jesteś jedyną osobą korzystającą z komputera, z czasem może to być irytujące i możesz chcieć uruchomić komputer automatycznie. Jeśli więc należysz do tej kategorii, mamy rozwiązanie.

Ta czynność jest w rzeczywistości bardzo prosta i nie wymaga żadnych modyfikacji rejestru ani poprawek, wystarczy zmienić kilka ustawień na koncie użytkownika.

Jak usunąć ekran logowania w systemie Windows 10

Rozwiązanie 1: Użyj netplwiz

Oto dokładnie to, co musisz zrobić uniemożliwić systemowi Windows 10 żądanie hasła do konta Microsoft przy każdym włączeniu komputera:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz netplwiz i naciśnij Enter
 2. Odznacz Użytkownicy muszą wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, aby korzystać z tego komputerapomiń logowanie do systemu Windows 10 wind8apps
 3. Wprowadź i powtórz hasło i kliknij OK
 4. Uruchom ponownie komputer, a powinien zalogować się automatycznie, bez żądania hasła

Jeśli zmienisz zdanie i zdecydujesz się ponownie włączyć żądanie hasła przy logowaniu, po prostu powtórz ten proces, więc przejdź do netplwiz i zaznacz „Użytkownicy muszą wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, aby ponownie korzystać z tego komputera”. Proste i łatwe.

Radzimy wykonać tę czynność tylko wtedy, gdy masz stuprocentową pewność, że nikt inny nie będzie korzystał z twojego komputera, ponieważ pozostawi go całkowicie bez ochrony, więc jeśli używasz systemu Windows 10 w pracy, zapewnienie bezpieczeństwa komputera jest na pewno lepszy pomysł.

Ta metoda działa również w systemie Windows 8, więc jeśli nadal używasz tego systemu operacyjnego, wiesz już, jak pozbyć się żądania hasła przy logowaniu.

 • Rozwiązanie 2: Użyj zasad grupy

  Innym sposobem na pozbycie się ekranu logowania do systemu Windows 10 jest wyłączenie tej funkcji bezpośrednio w Edytorze zasad grupy. Oto jak to zrobić:

  1. Przejdź do Start> wpisz „Zasady grupy„> Kliknij dwukrotnie opcję„ Edytuj zasady grupy ”, aby ją uruchomićedytuj zasady grupy
  2. Przejdź do Konfiguracja komputera> Szablony administracyjne> Systemzasady grupy konfiguracji systemu
  3. Teraz znajdź opcję „Logowanie”> przejdź do „Nie wyświetlaj ekranu powitalnego Pierwsze kroki podczas logowania”.
  4. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć tę opcję, a ekran logowania nie będzie już wyświetlany po uruchomieniu komputera.

  W ten sposób możesz pominąć ekran powitalny systemu Windows 10 podczas logowania.

  Jeśli masz jakiekolwiek inne problemy związane z systemem Windows 10, możesz znaleźć rozwiązanie w naszej sekcji Naprawianie systemu Windows 10.

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji