Jak oznaczyć wszystkie linki na stronie jako przeczytane w Chrome

Jeśli regularnie odwiedzasz witryny takie jak Reddit, Hacker News, Product Hunt lub inne witryny z wiadomościami, być może zauważyłeś, że niektórym trudno jest nadążyć za aktualnościami.

Chociaż nie jest to tak naprawdę problemem przy pierwszej wizycie, możesz mieć trudności z kontynuacją w miejscu, w którym zatrzymałeś się ostatnim razem, ponieważ wiele witryn nie zaznacza tego lub oferuje opcje samodzielnego wykonania.

Są na to sposoby. Możesz otworzyć najnowszy link lub artykuł za każdym razem przed opuszczeniem strony, aby oznaczyć go jako przeczytany, lub dodać do zakładek, jeśli wolisz tę opcję.

Rozszerzenie Google Chrome Oznacz wszystko jako odczyt nieco automatyzuje pierwsze rozwiązanie. Dodaje ikonę do Chrome po instalacji, która oznacza wszystkie elementy przeczytane na stronie, na której jesteś, po aktywacji.

Jeśli na przykład odwiedzisz stronę główną Reddit i klikniesz przycisk Oznacz wszystko jako przeczytane w Chrome, wszystkie artykuły z wiadomościami na tej stronie są oznaczone jako przeczytane.

chromowany znak jako przeczytany

Jak to się robi? Dodaje wszystkie kotwice linków do historii Chrome, aby to zapewnić. Mimo że wszystkie linki zamieniają się w odwiedzane, oznacza to, że wszystkie linki na stronie kończą się w historii przeglądania Chrome.

Z pewnością nie jest to coś dla nikogo, szczególnie jeśli regularnie korzystasz z historii przeglądania, na przykład podczas pisania w pasku adresu Chrome i wybierania z niego sugestii, ponieważ wszystkie przeczytane elementy pojawią się tam, jeśli pasują do wpisanego tekstu.

W pewien sposób łagodzisz to, regularnie usuwając historię przeglądania, ale jeśli nie zrobisz tego z jakiegokolwiek powodu, otrzymasz ogromną listę odwiedzonych witryn w historii, których nigdy nie odwiedziłeś i może zagracać sugestie i samą historię, jeśli przeglądasz ręcznie lub użyj funkcji wyszukiwania.

Jeśli nie przeszkadza ci efekt uboczny, a nawet ci się podoba, na przykład jeśli chcesz zachować odniesienie do wszystkich powiązanych stron, z pewnością docenisz to rozszerzenie.

Drugie kliknięcie ikony oznacza, że ​​wszystkie linki są ponownie nieprzeczytane. To opóźnia się nieco obecnie i musiałem kilkakrotnie nacisnąć przycisk, aby linki ponownie się odczytywały.

Podsumowanie
obraz oprogramowania
Ocena autora
1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdkaszaryszary
brak oceny na podstawie 0 głosów
Nazwa oprogramowania
Oznacz wszystkie jako przeczytane
Wstęp
https://chrome.google.com/webstore/detail/mark-all-as-read/hocgdeifbnjnhhjiphmooojohmahocdl

Link do głównej publikacji