Jak otwierać pliki ex_file w systemie Windows 10

Podczas korzystania z systemu Windows 10 możesz zauważyć coś nieznanego rozszerzenie pliku ex_. Dzisiaj powiemy więcej o tym rozszerzeniu i pokażemy, jak otwierać rozszerzenia plików ex_ w systemie Windows 10.

Co to jest plik .ex_? Chociaż jego nazwa jest dość nietypowa, jest to tylko skompresowany plik wykonywalny, znany również jako .exe. Jak wiadomo, pliki .exe są używane do różnych czynności, takich jak na przykład uruchamianie procesów instalacyjnych. Czasami, aby zmniejszyć pliki, programiści kompresują plik .exe do pliku .ex_.

Oto definicja pliku .ex_ firmy Microsoft:

Plik wykonywalny systemu Windows zmieniono nazwę z „.exe” na „.ex_”; zawiera dokładną zawartość pliku .EXE; często spotykane na instalacyjnych płytach CD, na których instalator musi najpierw zmienić nazwę pliku przed jego uruchomieniem.

Musimy również ostrzec, że pliki .ex_ i ._ex nie są takie same. Podczas gdy te pierwsze są skompresowanymi plikami .exe, te drugie są czasem wykorzystywane w programach szpiegujących. Teraz, gdy wiemy, co to jest rozszerzenie pliku .ex_, zobaczmy, jak otwierać pliki .ex_.

Kroki otwierania plików ex_file w systemie Windows 10

Jak powiedzieliśmy wcześniej. Pliki .ex_ to tylko skompresowane pliki .exe, a aby je otworzyć, musisz je zdekompresować. Choć brzmi to trochę skomplikowanie, w rzeczywistości jest o wiele prostsze niż się wydaje.

Aby zdekompresować plik .ex_, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz wiersz polecenia. Możesz otworzyć wiersz polecenia, naciskając klawisz Windows + R i pisząc cmd.
 2. Po uruchomieniu wiersza polecenia musisz przejść do folderu, w którym znajduje się plik .ex_. W naszym przykładzie założymy, że plik .ex_ znajduje się w folderze c: moje dokumenty. Aby przejść do określonego folderu za pomocą wiersza polecenia, wpisz to i naciśnij klawisz Enter:
  • cd c: moje dokumenty
 3. Po pomyślnej zmianie folderu musisz wpisać następujące polecenie i nacisnąć klawisz Enter, aby go uruchomić:
  • rozwiń plik.ex_ c: newfilename.exe
 4. Upewnij się, że plik.ex_ odpowiada dokładnej nazwie pliku .ex_.
 5. Teraz zamknij Wiersz polecenia, a będziesz mógł uruchomić nowo utworzony plik .exe.

Jeśli podczas próby wykonania kroku 3 pojawi się komunikat „Komunikat o błędzie: Nie można otworzyć pliku wyjściowego”, wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik.ex_ i wybierz Właściwości.
 2. Upewnij się, że pole wyboru Tylko do odczytu nie jest zaznaczone.
 3. Kliknij Zastosuj i OK i powtórz proces.

Ponieważ plik .ex_ jest skompresowanym plikiem .exe i musisz go po prostu rozpakować, być może chcesz dowiedzieć się więcej na temat narzędzi do kompresji i dekompresji plików. Oto kilka postów, które mogą Cię zainteresować:

 • Otwórz pliki RAR w Windows 8, Windows 10 z rozpakuj alternatywy
 • 8 + najlepsze narzędzia do kompresji plików dla systemu Windows 10
 • Jak spakować foldery w systemie Windows 8, 8.1, 10

To wszystko, mam nadzieję, że ten artykuł pomógł lepiej zrozumieć rozszerzenie ex_file w Windows 10.

Jeśli masz jakieś uwagi lub pytania, po prostu sięgnij po komentarze poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji