Jak odinstalować aplikację Zdjęcia w systemie Windows 10

Może istnieć powód, dla którego chcesz odinstalować wbudowaną aplikację Zdjęcia systemu Windows 10 zainstalowaną na komputerze. Ale jeśli otworzysz Ustawienia> Aplikacje, przekonasz się, że opcja odinstalowania jest wyszarzona. Chociaż nie zalecamy usuwania wbudowanej aplikacji UWP, jeśli nalegasz na jej usunięcie, oto krótki przewodnik, który pomoże Ci usunąć aplikację Zdjęcia z systemu Windows 10.

odinstaluj aplikację zdjęć

Jak odinstalować aplikację Zdjęcia w systemie Windows 10

Ponieważ ustawienia systemu Windows 10 nie oferują opcji odinstalowania aplikacji Microsoft Photos, masz przed sobą następujące dwie opcje:

  1. Użyj polecenia PowerShell
  2. Użyj oprogramowania innej firmy

Tutaj możesz przejść do odinstalowania aplikacji.

1] Użyj polecenia PowerShell

Upewnij się, że jesteś zalogowany do systemu Windows 10 z administratorem. Jeśli tak, naciśnij klawisz Win + X i wybierz PowerShell (Administrator) z menu WinX.

Odinstaluj aplikację Zdjęcia

Wpisz polecenie i naciśnij klawisz Enter:

Get-AppxPackage * zdjęcia * | Usuń pakiet Appx

Aplikacja zostanie usunięta z systemu operacyjnego.

2] Użyj oprogramowania innej firmy

Jak odinstalować aplikację Zdjęcia w systemie Windows 10

AppBuster umożliwia łatwe i szybkie usuwanie niechcianych aplikacji. Oprócz usuwania takich aplikacji pozwala nawet je odzyskać, jeśli zostaną przypadkowo usunięte.

Interfejs użytkownika jest dość prosty, a większość opcji nie wymaga wyjaśnień. Po uruchomieniu darmowego oprogramowania wyświetli się, które z tych aplikacji firmy Microsoft z systemem Windows 10 są zainstalowane na komputerze, a które można zainstalować na żądanie — tutaj wyświetlane są nawet ukryte aplikacje.

Jeśli chcesz je usunąć, po prostu zaznacz koło aplikacji i kliknij „UsunąćPrzycisk ”. Dobrą funkcją OO AppBuster jest to, że wyświetla wszystkie informacje związane z aplikacją, zanim zdecydujesz się ją odinstalować.

Możesz także użyć CCleaner, Store Applications Manager lub 10AppsManager, aby odinstalować niechciane aplikacje, takie jak aplikacja Mail w systemie Windows 10.

Jeśli chcesz ponownie zainstalować aplikację, możesz to zrobić za pośrednictwem Microsoft Store — lub użyj tych poleceń PowerShell, aby ponownie zainstalować wstępnie zainstalowane aplikacje.

Link do głównej publikacji