Jak naprawić problemy z odtwarzaczem wideo w systemie Windows 10, 8.1, 8

Jeśli używasz systemu operacyjnego Windows 8 lub Windows 8.1, mogą wystąpić problemy z odtwarzaczem wideo. Tak więc, jeśli próbujesz obejrzeć film po długim dniu w pracy lub uruchomić wideoklip w wolnym czasie, ten problem uniemożliwi albo otwarcie pliku wideo, a nawet jeśli go otworzysz, wideo może nie być odtwarzane w jakość, w którą chcesz grać.

Uruchamiając zakodowane wideo w Windows 8 i Windows 8.1 w innym formacie niż ten, który masz w systemie lub obsługiwanym sprzęcie, spróbuje on użyć dekodera programowego do odtworzenia twojego wideo w systemach Microsoft Windows. Korzystając z tego oprogramowania dekodera bez wymaganej wymaganej wolnej pamięci procesora, najprawdopodobniej nie będzie on odtwarzany tak, jak powinien lub w ogóle się nie uruchomi.

Jak rozwiązać problemy z odtwarzaniem wideo w systemie Windows 10 i Windows 8.1

1. Napraw problem z panelu sterowania

Zwykle twój procesor będzie pracował z maksymalną siłą 60% swojej pełnej siły, jeśli jest podłączony do gniazdka elektrycznego. Zwiększymy maksymalne możliwości procentu procesora w tym samouczku, aby jeśli system używał dekodera programowego do odtwarzania wideo, nie miałbyś z tym żadnych problemów.
Uwaga: Musisz być zalogowany jako Administrator, aby wykonać następujące kroki poniżej.

 1. Naciśnij i przytrzymaj przyciski „Windows” i „X”.
 2. Spowoduje to przejście do Panelu sterowania systemu.
 3. Wpiszmy pole wyszukiwania przedstawione w oknie „Moc”.
 4. Kliknij (lewym przyciskiem myszy) ikonę „Edytuj plan zasilania”, która pojawiła się po zakończeniu wyszukiwania.
 5. Kliknij (lewy przycisk myszy) na „Zmień zaawansowane ustawienia zasilania”
 6. Następnie będziemy musieli kliknąć (lewym przyciskiem myszy) na „Zarządzanie energią procesora”.
 7. W tym oknie możemy przejść do „Maksymalnego stanu procesora” i wybrać stamtąd maksymalny procent procesora, w którym nasz komputer ma być, gdy jest podłączony do gniazdka elektrycznego.
 8. Ustaw maksymalny stan procesora, aby działał przy 100%.
 9. Kliknij „OK” i zamknij okno.
 10. Uruchom ponownie komputer.
 11. Spróbuj ponownie uruchomić wideo i sprawdź, czy tym razem zadziała.

2. Wypróbuj inny odtwarzacz wideo

Nie ma tak wielu poprawek dla odtwarzaczy wideo, więc nie ma zbyt wielu rozwiązań. Powyższe rozwiązanie jest realne, ale może być trudne do wykonania dla niektórych naszych użytkowników, zwłaszcza gdy problem jest bardziej szczegółowy. W takim przypadku nie można rozwiązać tego problemu bez radykalnego rozwiązania, a mianowicie: zmiana odtwarzacza. Masz wiele list, ale w tym artykule można znaleźć najlepszych graczy o doskonałej jakości obrazu.

W przypadku innych problemów z filmami oto kilka dedykowanych artykułów, które pomogą Ci rozwiązać różne problemy, takie jak:

 • Odtwarzacz VLC jest opóźniony
 • Błąd muzyki / wideo 0xc00d36c4 (głównie w systemie Windows 10)
 • Odtwarzanie wideo zawiesza się w systemie Windows 10, 8.1 i 8

Czy to było takie trudne? Poinformuj nas poniżej o tym, jak w jakikolwiek sposób można ulepszyć ten artykuł i ciesz się filmami na Windows 8 i Windows 8.1.

Link do głównej publikacji