Jak naprawić naruszenie zasad bezpiecznego rozruchu w systemie Windows 10

Jeśli komputer z systemem Windows 10 nie uruchamia się normalnie, ale zamiast tego wyświetla czerwone ostrzeżenie Naruszenie bezpiecznego rozruchu, wykryto nieprawidłowy podpis, sprawdź Zasady bezpiecznego rozruchu w Instalatorze wtedy ten post ci pomoże.

Wykryto nieprawidłowy podpis. Sprawdź Zasady bezpiecznego rozruchu w Instalatorze

Ten problem występuje podczas instalowania oprogramowania rozruchowego nie podpisanego przez producenta OEM, które rozpoczyna się w czasie uruchamiania. Wiele osób napotkało ten problem na różnych laptopach produkowanych przez Dell, HP, Lenovo, ASUS, Samsung itp.

Jak naprawić naruszenie zasad bezpiecznego rozruchu w systemie Windows 10

Aby rozwiązać ten błąd Naruszenie zasad bezpiecznego rozruchu, wykryto nieprawidłowy podpis, sprawdź Zasady bezpiecznego rozruchu w Instalatorze, postępuj zgodnie z tymi sugestiami —

  1. Wyłącz bezpieczny rozruch
  2. Wyłącz wymuszanie podpisu kierowcy

Sugestie te zostały szczegółowo wyjaśnione poniżej.

1] Wyłącz bezpieczny rozruch

Wyłącz Bezpieczny rozruch systemu Windows 10 z systemu BIOS

Bezpieczny rozruch to niezbędna warstwa zabezpieczeń, która blokuje uruchamianie oprogramowania rozruchowego nie podpisanego przez producenta OEM podczas uruchamiania. Jeśli jednak wiesz, co robisz z niepodpisanym oprogramowaniem, możesz wyłączyć Bezpieczny rozruch. Możesz znaleźć opcję w BIOS.

Pamiętaj, że po wyłączeniu Bezpiecznego rozruchu komputer staje się o wiele „mniej bezpieczny” — więc używaj go tylko jako środka tymczasowego.

Powiązane przeczytane: System znalazł nieautoryzowane zmiany w oprogramowaniu układowym, systemie operacyjnym lub sterownikach UEFI.

2] Wyłącz wymuszanie podpisu kierowcy

Zmień ustawienia domyślne rozruchu systemu Windows 10

Jeśli zainstalowałeś sterownik nie zweryfikowany cyfrowo, istnieje szansa, że ​​pojawi się ten komunikat ostrzegawczy na komputerze z systemem Windows 10. Rozwiązanie, aby wyłączyć wymuszanie podpisów sterowników i sprawdzić, czy problem występuje nadal. Możesz go wyłączyć w Advanced Boot Menu lub użyć wiersza polecenia.

Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z producentem płyty głównej w celu uzyskania dalszej pomocy.

Link do głównej publikacji