Jak naprawić błąd Xbox 0x800c000B

Jeśli jesteś właścicielem Xbox One lub posiadałeś go w przeszłości, powinieneś wiedzieć, że ten produkt rzadko wyświetla kod błędu, gdy coś pójdzie nie tak. Należy się zastanawiać, czy system operacyjny Xbox One jest bardziej stabilny niż Windows 10. Niestety, za każdym razem, gdy pojawia się znikąd kod błędu, użytkownik niewiele może zrobić, aby rozwiązać problem. Na szczęście dla tych, którzy mogli zobaczyć kod błędu 0x800c000b, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić.

Kod błędu Xbox 0x800c000B

Kod błędu Xbox One 0x800c000B

Może się to zdarzyć, jeśli czat na imprezie nie działa, wystąpił błąd sprawdzania zakupu lub gdy użytkownicy nie mogą zalogować się na swoje konto Xbox, co może stanowić problem dla tych, którzy chcą grać online. Pytanie brzmi: co powinniśmy zrobić, aby pozbyć się problemu wraz z kodem błędu?

1] Sprawdź swoje połączenie internetowe

Brak możliwości zalogowania się na Twoje konto może oznaczać problemy z połączeniem internetowym, dlatego musimy się przyjrzeć. Być może ma to wszystko wspólnego z twoim dostawcą usług internetowych lub prawdopodobnie twoje ustawienia Xbox One są winy.

A) Zresetuj lub uruchom ponownie router

Aby ponownie uruchomić router bezprzewodowy, możesz go podłączyć i podłączyć ponownie, lub naciśnij przycisk wyłączania i naciśnij go ponownie, aby włączyć. Wszystko zależy od typu routera bezprzewodowego, który masz w domu.

Jeśli chodzi o resetowanie routera, większość urządzeń ma mały otwór, a wewnątrz tego przycisku znajduje się przycisk przeznaczony do ponownego uruchomienia sprzętu. Zdobądź pinezkę lub dowolny przedmiot, który będzie mógł zmieścić się w środku, i naciśnij i przytrzymaj przez 10 sekund.

B) Sprawdź połączenie sieciowe

wciśnij Przycisk Xbox One na kontrolerze, a następnie wybierz Ustawienia. Następnie otwórz Wszystkie ustawienia i przejdź do Sieć> Ustawienia sieci. Na koniec kliknij Testuj połączenie sieciowe i miej oko na wszelkie poważne błędy.

2] Uruchom ponownie Xbox One

Większość problemów, z którymi borykają się użytkownicy Xbox One, można łatwo rozwiązać za pomocą prostego ponownego uruchomienia systemu. Jest to domyślna czynność, dlatego w tym przypadku właśnie to zrobimy.

Aby ponownie uruchomić, po prostu Nacisnij i przytrzymaj moc do 10 sekund. Konsola powinna się automatycznie wyłączyć. Następnie ponownie naciśnij przycisk zasilania, aby włączyć go ponownie i sprawdź, czy problem nadal występuje.

3] Sprawdź, czy Xbox Live działa płynnie

Ilekroć dobry ole Microsoft wykonuje prace konserwacyjne na Xbox Live, może to powodować szereg problemów dla właścicieli Xbox One. Najlepszym krokiem do podjęcia w tej chwili jest sprawdzenie, czy praca ta jest wykonywana przez tę usługę Microsoft.

To się nazywa Raport o stanie usług Xbox Live, i powinno pokazać ci wszystko, co musisz wiedzieć.

Jeśli to ci nie pomoże, możesz wyczyścić pamięć podręczną miejsca na dysku, zmienić adres MAC, usunąć i ponownie zainstalować profil, a nawet rozważyć zresetowanie konsoli Xbox One.

Powiązane przeczytane: Rozwiązywanie problemów z błędami konsoli Xbox One za pomocą narzędzia do rozwiązywania problemów online.

Link do głównej publikacji