Jak naprawić błąd niebieskiego ekranu 0x00000016 w systemie Windows 10

Jeśli jesteś graczem komputerowym, to maksymalnie wykorzystujesz zasoby. Robiąc to czasami możesz również napotkać błędy niebieskiego ekranu. Jeden taki błąd zatrzymania dotyczy sterownika karty graficznej i wyrzuca kod 0x00000016. Ten sam kod błędu można zastosować do dwóch rodzajów kontroli błędów. Oni są TWORZENIE UCHWYTU CID i BŁĄD TDR WIDEO. Możesz wypróbować poprawki dla obu tych błędów.

0x00000016 Błąd niebieskiego ekranu

Napraw błąd niebieskiego ekranu 0x00000016

Zawsze zalecamy najpierw utworzenie punktu przywracania systemu, aby w razie potrzeby móc przywrócić poprzedni znany stabilny stan komputera z systemem Windows 10/8/7.

1] Zainstaluj ponownie sterowniki karty graficznej

nvidia aktualizuje sterowniki graficzne

Istnieje duża możliwość, że sterowniki graficzne zainstalowane na komputerze nie są zgodne z systemem Windows 10 lub wystąpiły niektóre usterki. Aktualizacja sterowników karty graficznej nie jest trudna. Wystarczy udać się do Menedżera urządzeń, aby zrobić potrzebne. Możesz też po prostu przejść do sekcji Pliki do pobrania w witrynie producenta. Pobierz wszystkie sterowniki, które są nowsze niż zainstalowane na komputerze.

2] Zainstaluj ponownie grę

Możesz spróbować ponownie zainstalować tę grę, która wyświetla błąd. W tym celu najpierw musisz odinstalować grę, a następnie ponownie uruchomić instalację.

3] Wyłącz funkcję uśpienia monitora

Czasami funkcja uśpienia wyświetlacza może również powodować ten BSOD. Czasami, gdy sterowniki karty graficznej są używane w tle, wyświetlacz przechodzi w tryb uśpienia, a następnie po przebudzeniu może powodować ten BSOD. Aby temu zapobiec, możesz uniemożliwić komputerowi przejście w tryb uśpienia.

4] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z niebieskim ekranem

Możesz także uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z niebieskim ekranem. Wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów jest łatwe do uruchomienia i automatycznie naprawia BSOD. Internetowe narzędzie do rozwiązywania problemów z niebieskim ekranem dla systemu Windows 10 firmy Microsoft to kreator, który ma pomóc początkującym użytkownikom naprawić błędy Stop. Oferuje przydatne linki po drodze.

5] Różne poprawki

Najpierw sprawdź, czy komputer pobiera wystarczającą ilość energii z głównego gniazda wejściowego.

Po drugie, możesz spróbować sprawdzić, czy komputer się przegrzewa, ponieważ przegrzanie może być jedną z głównych przyczyn powodowania błędów komponentów sprzętowych. Możesz także spróbować zainstalować dodatkowe ustawienia wentylacji lub dodać chłodzenie systemu.

Po trzecie, jeśli podkręciłeś procesor lub procesor graficzny, powinieneś po prostu spróbować go teraz cofnąć. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat w naszym przewodniku: Czy przetaktowywanie naprawdę jest tego warte?

Po czwarte, sprawdź, czy sprzęt zainstalowany na komputerze jest fizycznie w dobrym stanie do działania zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Jestem pewien, że coś tutaj pomoże ci rozwiązać problem.

Link do głównej publikacji