Jak naprawić błąd Nie można usunąć błędu Avi w systemie Windows Xp

W systemie operacyjnym Windows XP występuje błąd związany z plikami wideo avi. Czasami, gdy próbujesz usunąć pliki avi w systemie, albo naciskając klawisz Delete na klawiaturze, albo wybierając opcję Usuń z menu kontekstowego, pojawi się komunikat o błędzie odmowy uprawnień. Jest to spowodowane tym, że Eksplorator Windows próbuje pobrać informacje o pliku, gdy tylko najedziesz na niego myszką lub wybierzesz go w przeglądarce plików. Gdy tak się dzieje, nie można już przenosić, kopiować ani usuwać pliku avi, ponieważ Explorer zablokował plik, co skutecznie blokuje wszelkie próby manipulowania nim.

Teraz poprawka jest dość prosta. Wystarczy uruchomić regedit, naciskając jednocześnie klawisze Windows i R, wpisując regedit w formularzu i naciskając klawisz Enter. Znajdź następujący wpis i usuń go.

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Classes \ CLSID \ {87D62D94-71B3-4b9a-9489-5FE6850DC73E} \ InProcServer32

Jeśli nie masz tego wpisu, musisz znaleźć klucz rejestru poniżej:

HKEY_CLASSES_ROOT \ SystemFileAssociations \ .avi \ shellex \ PropertyHandler

Usuń domyślną wartość, która powinna wystarczyć, aby rozwiązać ten problem.

Aktualizacja: Użytkownicy systemu Windows XP, którzy nie chcą w tym celu edytować rejestru, mogą zamiast tego zainstalować narzędzie do usuwania plików, takie jak doskonały Unlocker, który może usuwać pliki, których nie można usunąć, ponieważ nadal są zablokowane przez system operacyjny lub proces.

Wystarczy zainstalować Unlocker w systemie, który dodaje opcje menu kontekstowego do Eksploratora Windows. Musisz ponownie uruchomić komputer po instalacji, aby nowe opcje stały się dostępne.

Po prostu wybierz opcję odblokowania później po wybraniu avi lub avis w Eksploratorze Windows. Następnie masz opcje usunięcia plików od razu lub przy następnym uruchomieniu. Obie opcje powinny działać dobrze. Unlocker jest w pełni kompatybilny z systemem operacyjnym Windows XP, a także z nowszymi wersjami systemu Windows.

Link do głównej publikacji