Jak naprawić błąd aktywacji systemu Windows 0x80041023

Kod błędu aktywacji systemu Windows 0x80041023 występuje, gdy uaktualnisz system Windows 10 lub ponownie instalujesz na komputerze. Istnieje kilka scenariuszy dotyczących tego błędu. Możliwe, że masz nieprawidłowy klucz lub przeprowadzasz aktualizację z Windows Home do Windows Pro. Dowiedzmy się, jak możemy rozwiązać problem z błędem aktywacji systemu Windows o kodzie 0x80041023.

Kod błędu aktywacji systemu Windows 0x80041023

Kod błędu aktywacji systemu Windows 0x80041023

Tuż przed rozpoczęciem zawsze pamiętaj o zalogowaniu się na swoje konto Microsoft, aby licencja mogła się z nim połączyć. Ponowna aktywacja komputera w ten sposób jest prosta.

Klucz systemu Windows jest nieprawidłowy

Jeśli ponownie instalujesz system Windows 10, a automatyczna aktywacja nie powiedzie się, możliwe, że klucz, który był wcześniej używany, był nieprawidłowy lub użyjesz go jednorazowo jak klucz MAK. Z tych kluczy można korzystać tylko raz i nie działają one po sformatowaniu komputera.

Jeśli więc kupiłeś klucz systemu Windows, który niedrogo, a teraz nie działa, wiesz, co dokładnie się wydarzyło. Chociaż możesz pobrać klucz i spróbować aktywować, pojawi się błąd 0x80041023

Jedynym wyjściem jest zakup ważnego klucza, a sugerujemy, aby kupić w sklepie Windows Store.

Inna wersja klucza systemu Windows przechowywana w systemie BIOS

Zakładając, że masz klucz Windows Pro, który chcesz aktywować, ale przy każdej próbie aktywacji pojawia się kod błędu — wpisany klucz produktu nie działał Błąd 0x80041023.

Problem polega na tym, że BIOS komputera ma klucz Home Windows. Zwykle dzieje się tak, gdy kupujesz wstępnie aktywowany komputer z systemem Windows, a po zresetowaniu nadal próbuje aktywować to, co jest dostępne w systemie BIOS. Uruchom te polecenia SLMGR w wierszu polecenia z uprawnieniami administratora.

slmgr / ipk
slmgr / ato

Próba aktualizacji z licencji OEM

Oto kolejny fakt na temat licencji OEM. Nie są to „licencje na aktualizację” i dotyczą tylko nowych komputerów. Jeśli więc zainstalujesz system Windows 10 Pro na komputerze, który miał system Windows Home na początku, nie będzie działał i spowoduje błąd aktywacji systemu Windows 0x80041023. Powinieneś ponownie zainstalować system Windows 10 Home, a następnie uaktualnić za pomocą Windows Store do Windows Pro.

Jeśli kupiłeś klucz Windows Pro od OEM, a nie ze sklepu, musisz zainstalować system Windows 10 Pro na świeżo, a następnie użyć klucza aktywacyjnego.

Uaktualnienia systemu Windows są czasami mylące, szczególnie gdy kupiłeś komputer od producenta OEM. O ile Microsoft nie zezwoli na aktualizację, nie ma właściwej ścieżki.

Dlatego za każdym razem, gdy kupujesz komputer z systemem Windows 10, sprawdź, czy możesz go uaktualnić.

Link do głównej publikacji