Jak naprawić błąd 502 Bad Gateway

Kiedy otrzymasz 502 Zła brama błąd w przeglądarce, oznacza to, że serwer, który działa jako brama ułatwiająca przesłanie żądania do serwera i przywrócenie odpowiedzi, otrzymał nieprawidłową odpowiedź lub jej brak. Więc albo połączenie zostało zerwane, albo po stronie serwera występuje problem, który zwraca nieprawidłową odpowiedź. Chociaż jest to błąd na poziomie serwera, możesz spróbować na kilka sposobów i sprawdzić, czy to pomoże, jeśli zwykłe naciśnięcie Ctrl + F5 nie pomoże.

502 Zła brama

Błąd 502 Bad Gateway

Ten błąd może pojawić się na dowolnej stronie internetowej. Jestem pewien, że widziałeś witrynę hostowaną w Cloudflare, błąd przekroczenia zdolności na Twitterze, Bad Gateway NGINX, a nawet jeśli Windows Update nie powiedzie się z powodu błędu 502, wyświetla komunikat WU_E_PT_HTTP_STATUS_BAD_GATEWAY.

Oprócz błędu Bad Gateway możesz również popełnić błędy takie jak-

  • Błąd 502
  • Błąd tymczasowy (502)
  • Błąd proxy 502
  • 502 Błąd serwera: serwer napotkał tymczasowy błąd i nie mógł zrealizować żądania
  • HTTP 502
  • Zła brama: serwer proxy otrzymał niepoprawną odpowiedź od serwera nadrzędnego

Rozdzielczość użytkownika końcowego

1] Opróżnij DNS, zresetuj Winsock i zresetuj TCP / IP

Czasami strony się nie rozwiązują, ponieważ DNS na twoim komputerze nadal pamięta stary adres IP. Dlatego pamiętaj, aby opróżnić DNS, zresetować Winsock i zresetować TCP / IP.

Możesz także skorzystać z naszego darmowego oprogramowania FixWin, aby wykonać te trzy operacje jednym kliknięciem. Poprawki znajdziesz w Internecie Karta Łączność.

2] Zmień DNS

Spróbuj zmienić swój DNS na publiczny DNS, taki jak Google Public DNS, Open DNS, Yandex DNS, Comodo Secure DNS lub jakikolwiek inny i zobacz. Zworka DNS QuickSetDNS to bezpłatne narzędzia, które pomogą Ci zmienić domyślne ustawienia DNS jednym kliknięciem.

3] Sprawdź kable sieciowe, uruchom ponownie router i podłącz ponownie

Upewnij się, że kable są prawidłowo podłączone do komputera lub routera. Jeśli korzystasz z połączenia Wi-Fi, pamiętaj, aby ponownie uruchomić router raz. Na koniec zawsze możesz zapomnieć o wcześniej podłączonym WiFi, a następnie połączyć się ponownie.

Rozdzielczość po stronie serwera

Jeśli prowadzisz witrynę i widzisz te błędy, oto, co możesz spróbować naprawić ten błąd.

1] Ustaw niższy TTL: Jeśli zmieniłeś serwer lub adres IP swojej witryny, poczekaj, aż serwery DNS pobiorą nowy adres IP. Rozmnażanie wymaga czasu. Można to jednak przyspieszyć, zmieniając wartość TTL lub Czas na żywo na niższą liczbę. Pozwoli to upewnić się, że serwery DNS przechwytują nowy adres IP stosunkowo szybciej.

2] Sprawdź, czy Twój serwer jest stabilny: Musisz upewnić się, że serwer nie spada losowo lub że nie ma problemu z łącznością z serwerem. Może być konieczne poproszenie gospodarza o rozwiązanie tego problemu.

3] Wtyczka bezpieczeństwa na serwerze: Wiele systemów CMS lub hostingu korzysta z oprogramowania zabezpieczającego w celu ograniczenia ochrony DDOS. Jeśli te wtyczki nie zostaną poprawnie skonfigurowane, mogą one sięgać za daleko i blokować żądania użytkowników dotyczące dostępu do witryny.

4] Czy korzystasz z usług podobnych do CloudFare? Chociaż usługi takie jak CloudFare są bezpłatne do podstawowego użytku, zaczynają odrzucać żądania po osiągnięciu określonego limitu CloudFlare zwróci odwiedzającym błąd 502 Bad Gateway. Jeśli używasz czegoś podobnego, sprawdź dzienniki błędów lub powiadomienia z tych usług.

Daj nam znać, jeśli którakolwiek z tych wskazówek pomogła Ci rozwiązać błąd 502 Bad Gateway.

Link do głównej publikacji