Jak nagrywać filmy na DVD

W Ghacks bardzo lubimy komercyjne oprogramowanie do nagrywania DVD ConvertXToDVD, jeśli chodzi o nagrywanie filmów na DVD, aby można je było oglądać w standardowym odtwarzaczu DVD. Istnieje również kilka darmowych alternatyw, które można wykorzystać do tego.

Darmowy konwerter wideo na DVD jest taką alternatywą. Nie wymaga prawie żadnej konfiguracji i może konwertować większość popularnych formatów wideo na format zgodny z DVD.

Program jest oferowany jako samodzielne oprogramowanie i jako część pakietu na stronie internetowej dewelopera. Obie aplikacje są bezpłatne i oferują tę samą funkcjonalność. Mieliśmy problemy z samodzielnym oprogramowaniem, które nie zostało poprawnie zainstalowane w naszym systemie testowym Windows 7.

Odinstalowanie tej wersji i zainstalowanie pełnego pakietu oprogramowania rozwiązało problem. Instalator oferuje zainstalowanie paska narzędzi podczas instalacji, którego większość użytkowników prawdopodobnie wcale nie chce. Odznaczenie tego pola uniemożliwi instalację paska narzędzi.

Interfejs Free Video to DVD Converter jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Nie ma praktycznie żadnych opcji oprócz ustawień wstępnych, w których można wybrać jakość i standard wideo (NTSC lub PAL).

Program obsługuje zarówno jednowarstwowe, jak i dwuwarstwowe dyski DVD i wyświetla rozmiar wyjściowy dodanych plików wideo w pasku u dołu ekranu, aby wskazać, czy użytkownik musi nagrać jedno- lub dwuwarstwowy dysk DVD.

konwerter wideo dvd

Pliki można dodawać, klikając przycisk przeglądania w interfejsie. Program nie ogranicza plików wideo, które można dodać do konwersji (lub ostrzega użytkownika), co oznacza, że ​​można uzyskać rozmiar, który nie mieści się na jednej płycie DVD. Jest to oczywiście problematyczne, ponieważ nie można nagrać filmów na DVD, jeśli przekroczą one maksymalne pojemności. Program nie dzieli płyt DVD i nie obniża automatycznie ustawień jakości.

Użytkownik musi upewnić się, że maksymalne pojemności jedno- lub dwuwarstwowego dysku DVD nie zostaną przekroczone. Konwerter utworzy folder Video_TS z plików wideo dodanych przez użytkownika.

nagrać wideo DVD

Możliwe jest po prostu utworzenie folderu Video_TS lub automatyczne nagranie DVD na końcu. Inną niedogodnością jest to, że program wyświetli reklamę, aby ponownie zainstalować pasek narzędzi, gdy użytkownik go zamknie.

Free Video to DVD Converter jest jednak jednym z najłatwiejszych w użyciu programów do nagrywania filmów na DVD. Użytkownicy o różnym poziomie doświadczenia mogą z niego łatwo tworzyć filmy DVD. Programiści powinni rozważyć dodanie ostrzeżeń, gdy limit miejsca zostanie przekroczony, lub wdrożyć opcję automatycznego dzielenia filmów na wielu dyskach DVD, jeśli miejsce zostanie przekroczone.

Darmowy konwerter wideo na DVD można pobrać ze strony internetowej dewelopera. Program jest kompatybilny z 32-bitowymi i 64-bitowymi wersjami systemu operacyjnego Windows. Bezpłatną alternatywą z zaawansowaną funkcjonalnością jest DVD Flick.

Link do głównej publikacji