Jak lepiej zintegrowałbyś produkty Microsofts?

Po wypuszczeniu wersji beta systemu Windows 8 w przyszłym tygodniu i zwróceniu całej uwagi, zwłaszcza dzięki integracji technologii Kinect firmy, reszta linii produktów Microsoftu zajęła drugie miejsce w oczach opinii publicznej i firm. Jest to jednak bardzo rozbudowana oferta, w tym Hotmail, SkyDrive, Office Web Apps, Office 365, Office 2010, Windows Server, Windows Phone, ForeFront, Lync, Xbox 360 i wiele innych. Jedną z głównych zalet korzystania z produktów Microsoft jest sposób, w jaki integrują się one ze sobą, czy tak? Integracja między Windows i Windows Server jest oczywista i długotrwała, ponownie widać oczywiste powiązania między Microsoft Office i Office 365, ale co z resztą linii produktów?

Jeśli spojrzymy bardziej na produkty konsumenckie, Live Mesh i SkyDrive trochę się zintegrują, ale nie są wystarczające dla gustów większości ludzi, mówi się, że Windows Phone i Windows 8 integrują się znacznie bardziej, a słaba Xbox 360 jest prawie całkowicie pominięta . Ale dlaczego tak jest i dlaczego jest to coś, co moim zdaniem musi się zmienić?

Przyczyną ciągłego oddzielania produktów Microsoft jest sposób, w jaki firma jest zbudowana. Każdy dział skutecznie przeciwstawia się swoim „rywalom” pod względem osiągania celów i zdobywania pochwał od szefów znajdujących się wyżej w firmie. Takie plemienne podejście może czasami utrudniać współpracę różnych działów, ponieważ codziennie konkurują ze sobą. Jednym z powodów są również czysto techniczne wyzwania, takie jak „obecny” status jądra Windows Phone będącego unikalnym produktem poza Windows 7, 8 i MinWin Windows Server, a niektóre są decyzjami biznesowymi. Dobrym przykładem tego jest decyzja o ograniczeniu Windows Live Mesh do 5 Gb zsynchronizowanej pamięci, ponieważ jeśli firma otworzy całą SkyDrive, wtedy ludzie by ją zapełnili, nigdy więcej nie będą używać, a Microsoft będzie zobowiązany do zachowania tych danych w nieskończoność.

Jednak nie każda integracja idzie dobrze. Firma Google została ostatnio ostro skrytykowana za nową politykę prywatności, w której chcą znacznie dokładniej udostępniać dane i informacje dotyczące różnych produktów i usług. Na pierwszy rzut oka wydaje się to całkowicie rozsądne, ale rządy już na całym świecie badają ten ruch po publicznej reakcji.

Jak więc lepiej zintegrować produkty Microsoft i dlaczego? Nie ma wątpliwości, że integracja, którą obecnie mamy, może naprawdę pomóc w codziennym życiu. Na przykład przechowuję niektóre krytyczne dokumenty Word i Excel w SkyDrive. Mogę je otworzyć na dowolnym komputerze w pakiecie Office 2010 z listy Windows 7 Jumplist, tak jakby były zapisane na tym komputerze, a także mogę je otworzyć na moim Windows Phone. Na każdym urządzeniu wiem, że zawsze otrzymuję najbardziej aktualną wersję pliku, co znacznie ułatwia życie. Z drugiej strony mój Hotmail jest teraz pełen ponad dziesięciu lat wiadomości e-mail i, co najważniejsze, załączników. Nie ma innego sposobu na usunięcie tych załączników niż całkowite usunięcie wiadomości e-mail, a wiele z tych załączników jest duplikatami lub w przypadku wysłanych wiadomości e-mail, które nie są już wymagane przez większość czasu. SkyDrive wydaje się idealnym miejscem do ich rozebrania i przechowywania, ale nie ma na to sposobu (obecnie).

Jak zatem lepiej i lepiej zintegrować linię produktów Microsoft? Czy stworzyłbyś ściślejsze powiązania między Windows i Xbox, abyś mógł pchać i ciągnąć wideo i muzykę bezpośrednio na konsolę tak łatwo, jak możesz przeciągać i upuszczać pliki na swoim pulpicie, czy też chciałbyś lepszej integracji bezprzewodowej między Windows Phone a Microsoft zaprojektował Forda Sync w twoim samochodzie? Czy nawet podoba Ci się myśl o dalszej integracji produktów, czy pozostawia w ustach nieprzyjemny smak Google Privacy? Dlaczego nie powiedz nam w komentarzach.

Link do głównej publikacji