Jak korzystać z blokady laptopa, aby zabezpieczyć laptopa w miejscach publicznych

Laptopy stały się codziennym gadżetem dla większości ludzi na całym świecie. Ten gadżet ma wiele zastosowań i może być używany do przygotowywania prezentacji, surfowania w sieci, do celów rozrywkowych, takich jak oglądanie filmów, słuchanie piosenek itp. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było siedzieć przed komputerami stacjonarnymi lub komputerami osobistymi, aż do końca Twoja praca, ponieważ laptopy uprościły życie — ale przenośność laptopa ułatwiła także złodziejom kradzież. ZA Blokada laptopa to gadżet nowej ery, który pomaga zabezpieczyć laptopa przed kradzieżą. Przeczytajmy więcej, aby zrozumieć, jak korzystać z tej blokady.

Blokada laptopa

Dlaczego potrzebna jest blokada laptopa?

Utrata laptopa może przerodzić się w katastrofalne wydarzenie. Wynika to z faktu, że laptop zawiera wszystkie ważne dane, takie jak pliki, zdjęcia, hasła itp., Które w przypadku zagubienia mogą zagrozić bezpieczeństwu poufnych danych. Dlatego ważne jest, aby znaleźć sposób, w jaki można zabezpieczyć laptopa oraz przechowywane na nim dane przed kradzieżą. Istnieją różne sposoby zabezpieczenia laptopa, takie jak instalowanie oprogramowania śledzącego, przestrzeganie różnych wskazówek bezpieczeństwa i używanie różnych narzędzi. Na rynku znajdziesz różne narzędzia, które pomagają zabezpieczyć laptopa, a jednym z takich popularnych narzędzi jest Blokada laptopa.

Jak korzystać z blokady laptopa

Jak sama nazwa wskazuje, blokada laptopa wygląda jak blokada fizyczna, która pomaga zabezpieczyć laptopa. Blokada laptopa działa podobnie do blokady fizycznej. Aby użyć blokady laptopa, musisz włożyć ją do uniwersalnego gniazda laptopa i jest ona gotowa do użycia. Te zamki do laptopów mogą z łatwością zmienić przenośny laptop w nieruchomy przedmiot, zabezpieczając w ten sposób laptopa przed kradzieżą.

Blokada laptopa nie jest wdzięcznym narzędziem, ale z pewnością może zabezpieczyć laptopa przed kradzieżą. Działanie blokady laptopa jest bardzo proste. Działa tak samo jak zamki łańcucha rowerowego, więc na jednym końcu masz blokadę, którą musisz włożyć do laptopa, a na drugim końcu jest długi metalowy łańcuch, który musisz owinąć wokół ciężkiego nieruchomego obiektu. Należy to zrobić, ponieważ nieruchomy obiekt działa jak kotwica i ogranicza przenośność i ruch laptopa.

Kroki, aby zabezpieczyć laptopa za pomocą blokady laptopa

  1. Pierwszym krokiem w korzystaniu z blokady laptopa jest ustalenie, czy laptop jest zgodny z użyciem takich blokad. Aby ustalić, czy Twój laptop jest kompatybilny, spójrz na boki lub tył laptopa i poszukaj uniwersalnego gniazda bezpieczeństwa o nazwie USS. To uniwersalne gniazdo bezpieczeństwa przypomina okrągły otwór, który wygląda jak gniazdo słuchawkowe. W niektórych modelach laptopów jest on umieszczony po bokach, aw niektórych są umieszczone z tyłu laptopa. Otwór USS na blokadę laptopa ma 1/3 cala i ma wyryte obok niego zdjęcie „zamka”. Obecnie prawie wszystkie laptopy są wyposażone w to gniazdo, ale jeśli nie masz pewności, czy Twój laptop ma to gniazdo, czy nie, zawsze zalecamy skontaktowanie się z jego producentem.
  2. Po zakupie blokady laptopa czas rozpakować ją do użycia
  3. Usuń cały materiał opakowaniowy, w tym skrętkę znajdującą się wokół sznurka
  4. Po otwarciu owinąć długi metalowy łańcuch zamka laptopa w ciężki nieruchomy przedmiot. Wybierz nieruchomy przedmiot, który jest ciężki do podniesienia przez złodzieja. Po owinięciu metalowego łańcucha włóż blokadę laptopa przez metalowy łańcuch, aby utworzyć pętlę. Ta pętla jeszcze bardziej zabezpiecza laptopa.
  5. Teraz wepchnij drugi koniec metalowego łańcucha, tj. Główkę zamka laptopa w uniwersalne gniazdo bezpieczeństwa.
  6. Podczas konfigurowania blokady laptopa, jeśli masz system odblokowywania klucza, bardzo łatwo jest go odblokować, ale jeśli blokada laptopa wymaga kombinacji klawiszy wykrawania lub liczb, aby go odblokować, ustaw kombinację łatwą do zapamiętania i trudną do zapamiętania innych do zgadnięcia.
  7. Konfigurowanie klawiszy kombinacji przed włożeniem blokady laptopa jest ważne, ponieważ nie będziesz w stanie usunąć tej blokady, dopóki nie wpiszesz ani nie wciśniesz klawisza kombinacji lub nie odblokujesz go za pomocą klawiszy.
  8. Jeśli blokada laptopa korzysta z klucza, to aby go odblokować, musisz włożyć klucz do zamka i przekręcić go, aby odblokować, a jeśli blokada wykorzystuje system blokowania oparty na kombinacji, musisz uderzyć, regulując każde koło, aż wprowadzasz poprawny klucz. Po wprowadzeniu prawidłowego klucza, lo, ck pozwoli ci usunąć blokadę laptopa z komputera. W przypadku systemu blokowania opartego na kombinacji klucz jest zwykle kombinacją czterocyfrowych liczb.

W ten sposób możesz ustawić blokadę laptopa na swoim laptopie i zabezpieczyć ją przed jakąkolwiek kradzieżą lub niewłaściwym użyciem. Włożenie tej blokady do uniwersalnego gniazda bezpieczeństwa laptopa uniemożliwia złodziejom ich podniesienie, co zabezpiecza je przed kradzieżą. Blokada laptopa jest tak bezpieczna, że ​​złodziej nie może jej przeciąć, a nawet złamanie blokady nie wchodzi w rachubę, czy złodziej chce działającego laptopa, ponieważ pociągnięcie lub złamanie blokady laptopa spowoduje uszkodzenie laptopa.

Blokada laptopa jest najbezpieczniejszym narzędziem służącym do ochrony przenośnych laptopów, szczególnie w miejscach biur, kawiarni, kawiarni, restauracji i hoteli Wi-Fi w hotelach. Korzystanie z laptopa jest szczególnie przydatne, gdy chcesz zostawić go w spokoju w miejscu publicznym.

Zamki do laptopów są dobrodziejstwem i bardzo przydatnym narzędziem, na które nie możesz sobie pozwolić, aby nie używać — zwłaszcza jeśli dużo podróżujesz!

Link do głównej publikacji