Jak dołączyć do domeny w systemie Windows 10, 8.1

Zarówno Windows 10, jak i Windows 8.1 są wyposażone w większość tych samych ustawień, które były tam w Windows 8 i Windows 7, ale zostały one zmienione wizualnie i są teraz lepiej zorganizowane. Oto nasz krótki przewodnik na temat dołączania do domeny odpowiednio w systemie Windows 8.1 i Windows 10.
dołącz do domeny systemu Windows 8.1
Dla tych, którzy są nowi w tej koncepcji, domena to grupa komputerów sieciowych, które mają wspólną bazę danych i zasady bezpieczeństwa i ma unikalną nazwę. W jednej domenie może znajdować się całkiem sporo komputerów zarządzanych przez administratora IT, a w systemie Windows 8.1, 10 łatwiej jest dołączyć do domeny niż wcześniej. W tym krótkim przewodniku krok po kroku postępujesz zgodnie z tymi samymi instrukcjami, co w samouczku dotyczącym zmiany nazwy komputera w systemie Windows 10, 8.1, więc przeczytaj również.

 • Jeśli zastanawiasz się nad tym, to wyjaśnię — możesz również dołączyć do swojego tabletu z systemem Windows 10, 8, ale proces może być inny w przypadku urządzenia z systemem Windows RT, ale omówimy to w przyszłej historii.

  Proste kroki, aby dołączyć do domeny w systemie Windows 10, 8.1

  Ten przewodnik dotyczy systemu Windows 8.1. Przewodnik po systemie Windows 10 jest dostępny poniżej.

  1. Otwórz Pasek Charms — przejdź do prawego górnego rogu lub naciśnij logo Windows + W

  2. Wybierz przycisk wyszukiwania i wpisz tam „Ustawienia komputera‘ w pudełku

  dołączyć do domeny w systemie Windows 8.1

  3. Z menu głównego „Ustawienia komputera” wybierz „Komputer i urządzenia„Podsekcja.

  dołączyć do domeny w systemie Windows 8.1

  4. W menu „Komputer i urządzenia” kliknij lub dotknij Informacje o komputerze Sekcja.

  dołączyć do sieci domen w systemie Windows 8.1

  5. Tutaj możesz łatwo dołącz do domeny nazwa, pod warunkiem, że znasz jej dokładną nazwę lub adres IP.

  dołączyć do domeny w systemie Windows 8

  W systemie Windows 10 wybierz Ustawienia> Konta> Dostęp do pracy lub szkoły. Kliknij przycisk „+”, aby połączyć się z siecią zarządzaną przez Twoją organizację. Gdy to zrobisz, pojawi się ekran logowania, a będziesz mógł wprowadzić konto użytkownika nazwy domeny i hasło, aby się zalogować.

  dołącz do domeny systemu Windows 10 szt

  Więc o to chodziło. W przyszłym artykule omówimy powody, dla których dokładnie nie możesz dołączyć do domeny, ponieważ nasi czytelnicy najwyraźniej poprosili o naprawę.

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji