Jak dodać funkcję komentowania w wątkach na blogu WordPress

Jeśli otrzymujesz wystarczającą liczbę komentarzy, być może napotkałeś problem podczas odpowiadania na nie lub odpowiadania na nie. Chociaż możesz odpowiedzieć na nie komentarzem, problem polega na tym, że komentarz nie wygląda na interaktywny lub innymi słowy rozmowa wydaje się zepsuta.

Już na poprzednim blogu rozmawialiśmy o potrzebie komentarzy w wątkach 30 sposobów na zwiększenie liczby komentarzy na blogu.

Spójrz poniżej, jak nieciekawe są te komentarze-

Użytkownik 1: Potrzebuję pracy

Użytkownik 2: Idź zapytaj gdzie indziej ��

Użytkownik 3:
@ Użytkownik 1 — jakie są twoje kwalifikacje?

Użytkownik1:
@ Użytkownik 2 — profesjonalny programista oprogramowania

To powoduje rozmowę, ale nie wygląda na „interaktywną”! Tak więc odpowiedzią na wszystkie takie problemy są komentarze w wątkach, nie musisz dodawać żadnych wtyczek ani dodawać żadnego kodu, aby włączyć komentarze w blogach. WordPress już udostępnia tę funkcję.

Iść do Ustawienia> Dyskusja w panelu, a w sekcji „Inne ustawienia komentarzy” znajdziesz trzy nowe opcje:

 • „Włącz komentarze [x] poziomy głęboko”
 • „Podziel komentarze na strony z [x] komentarzami na stronie i domyślnie wyświetlaną [pierwszą lub ostatnią] stroną”
 • „Komentarze powinny być wyświetlane z komentarzami [nowszymi lub starszymi] u góry każdej strony”

Z opcja komentarzy wątkowych, możesz łączyć się z czytelnikami i komunikować się z nimi, jednocześnie łatwo śledząc, kto mówi komu. Kontrolujesz rozmowę, ustawiając liczbę poziomów dozwolonych w wątkach komentarzy, od 1 do 10. (Dziesięć poziomów głębokości oznacza dziewięć odpowiedzi pod każdym komentarzem — to dużo!)

Aby uchronić Ciebie i Twoich czytelników przed wysiłkiem przewijania palcem, możesz teraz zerwać komentarze na stronach. Ty decydujesz, gdzie wyciąć wątek i czy wyświetlać pierwszą czy ostatnią stronę komentarzy jako punkt początkowy.

Cóż, WordPress sugeruje ustawienie komentarzy w wątkach na głębokość około trzech poziomów, aby utrzymać koncentrację rozmowy, a ja też się z tym zgadzam, spójrz na poniższe zdjęcie przedstawiające interaktywną rozmowę z użyciem komentarzy w wątkach.

Ale nie wszystkie szablony blogów pozwalają na komentarze w wątkach (jak motyw Arthemia Magazine), więc w takim przypadku możesz użyć wtyczki WordPress, która wykona zadanie. Komentarz wątku WP jest rozszerzeniem funkcji komentowania WordPress. Umożliwia użytkownikom udzielenie odpowiedzi na istniejący komentarz, a dyskusja zostanie wyświetlona w wątkach lub zagnieżdżona.

Rzuć okiem na jego funkcje

 1. Można odpowiedzieć na wszelkie istniejące komentarze.
 2. Dyskusja zostanie wyświetlona zagnieżdżona lub podzielona na wątki.
 3. Łatwe do zainstalowania. Nie trzeba hakować WordPressa ani motywu.
 4. Kompatybilny z W3C.
 5. Konfigurowalny HTML / PHP / CSS w sekcji administratora.
 6. Obsługa AJAX, umożliwia komentowanie bez ponownego ładowania całej strony.
 7. Wybierz AJAX lub nie swobodnie
 8. Otrzymuj powiadomienia e-mailem, gdy odpowiedź będzie dostępna.
 9. Może zarządzać komentarzem w interfejsie (przenieś komentarz, usuń komentarz)

Jeśli więc nie zacząłeś dodawać komentarzy na swoim blogu, nadszedł czas, aby przejść dalej i skorzystać z tej cudownej wtyczki.

Link do głównej publikacji