Jak długo można używać systemu Windows 10 bez aktywacji?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak długo możesz używać systemu Windows 10 bez klucza produktu lub aktywacji? Prostą odpowiedzią jest to, że możesz z niego korzystać na zawsze, ale w dłuższej perspektywie niektóre funkcje zostaną wyłączone. Dawno minęły czasy, kiedy Microsoft zmuszał konsumentów do zakupu licencji i co dwa godziny uruchamiał komputer ponownie, jeśli zabrakło mu czasu na aktywację.

Jak długo można używać systemu Windows 10 bez aktywacji

Jak długo można używać systemu Windows 10 bez aktywacji

Teraz już wiesz, że aktywacja systemu Windows 10 nie jest konieczna — ale powinieneś wiedzieć, że umowa licencyjna Microsoft Retail, sekcja 5 stanowi:

Użytkownik jest upoważniony do korzystania z tego oprogramowania tylko wtedy, gdy posiada odpowiednią licencję, a oprogramowanie zostało poprawnie aktywowane przy użyciu oryginalnego klucza produktu lub inną autoryzowaną metodą.

Windows 10, w przeciwieństwie do poprzednich wersji, nie zmusza Cię do wpisania klucza produktu podczas procesu instalacji. Otrzymasz przycisk Pomiń na teraz. Po instalacji powinieneś móc korzystać z systemu Windows 10 przez następne 30 dni bez żadnych ograniczeń.

Oto lista ograniczeń, które napotkasz w tej sytuacji:

  1. W prawym dolnym rogu pozostanie znak wodny informujący o aktywacji systemu Windows.
  2. System Windows wyśle ​​powiadomienia z prośbą o aktywację systemu Windows. Nie jestem pewien, jak często to będzie, ale zauważysz to każdego dnia.
  3. Pojawi się komunikat „System Windows nie został aktywowany, aktywuj system Windows teraz” w Ustawieniach.
  4. Nie będzie można zmienić tapety, kolorów akcentów, motywów, ekranu blokady itp. Wszystko związane z Personalizacją będzie wyszarzone lub niedostępne.
  5. Niektóre aplikacje i funkcje przestaną działać
  6. Chociaż obecnie możesz nadal otrzymywać Aktualizacje, Microsoft prawdopodobnie zmieni swoje zasady w przyszłości.

Możesz więc zobaczyć, że system Windows 10 działa nawet bez aktywacji, ale nigdy go nie zalecamy. Chociaż obecnie mogą otrzymywać aktualizacje, Microsoft może w dowolnym momencie zdecydować o ich zablokowaniu lub opóźnieniu. W takim przypadku korzystanie z niego nie będzie bezpieczne. Ponadto, jeśli używasz go w celach komercyjnych, korzystanie z oprogramowania bez odpowiedniej licencji może być nielegalne.

Jakie jest twoje zdanie? Daj nam znać w komentarzach.

Powiązane odczyty:

  1. Co się stanie, gdy kompilacja systemu Windows 10 osiągnie datę ważności?
  2. Co się stanie, jeśli pakiet Microsoft Office nie zostanie aktywowany?
Link do głównej publikacji