Jak dezaktywować konto Truecaller i usunąć numer telefonu komórkowego

Jeśli chcesz dezaktywuj swoje konto Truecaller i usuń numer z bazy danych, możesz postępować zgodnie z tym przewodnikiem — nawet jeśli masz bezpłatne konto Truecaller. Ograniczeniem jest jednak to, że musisz to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej.

Dzięki Truecaller bardzo łatwo jest znaleźć nazwisko pod numerem telefonu. Musisz podać numer w aplikacji lub witrynie, aby dowiedzieć się, kto do Ciebie dzwoni. Truecaller pomaga blokować połączenia spamowe, SMS-y itp. Jeśli jednak nie podoba ci się to z jakiegokolwiek powodu, a chcesz usunąć swoje konto Truecaller i usunąć numer telefonu, ten przewodnik pomoże.

Usunięcie konta Truecaller i usunięcie numeru telefonu to dwie różne rzeczy. Najpierw musisz dezaktywować lub usunąć konto Truecaller, co wymaga aplikacji mobilnej. Następnie musisz usunąć swój numer telefonu z bazy danych Truecaller. Można to zrobić z oficjalnej strony internetowej Truecaller.

Dezaktywuj konto Truecaller

Aby usunąć konto Truecaller, musisz wykonać następujące kroki.

  1. Otwórz aplikację Truecaller na telefonie komórkowym
  2. Otwarte jest ustawienie
  3. Przejdź do Centrum prywatności
  4. Wybierz Dezaktywuj.

Cały proces pokazano poniżej.

Otwórz aplikację Truecaller na telefonie komórkowym i przejdź do Ustawienia. Możesz znaleźć „Ustawienia” po dotknięciu przycisku menu, który wygląda jak trzy poziome linie i jest widoczny w lewym górnym rogu ekranu. Następnie przejdź do Centrum prywatności. Tutaj znajdziesz opcję o nazwie Dezaktywować.

dezaktywuj konto Truecaller i usuń numer telefonu komórkowego

Naciśnij ten przycisk i potwierdź zmianę.

Teraz musisz usunąć swój numer telefonu z bazy danych Truecaller. W przeciwnym razie inni użytkownicy Truecaller mogą znaleźć twoje imię, wyszukując je.

Jak usunąć numer telefonu z bazy danych Truecaller

Aby usunąć listę numerów telefonów z bazy danych Truecaller, musisz wykonać następujące kroki.

  1. Odwiedź stronę Truecaller
  2. Wpisz numer telefonu
  3. Naciśnij Unlist Numer telefonu.

Cały proces można znaleźć tutaj.

Odwiedź stronę niepubliczną witryny Truecaller.

Po wprowadzeniu numeru telefonu i wypełnieniu captcha kliknij przycisk UNLIST NUMER TELEFONU.

Wyświetli się komunikat potwierdzający. Po potwierdzeniu powinieneś znaleźć komunikat informujący o tym, że usunięcie numeru z bazy danych może potrwać do 24 godzin.

Mam nadzieję, że ten prosty przewodnik jest pomocny.

Link do głównej publikacji