Jak chronić pliki przed usunięciem w systemie Windows 10

Prawdopodobnie masz na komputerze pewne pliki, które chcesz zachować. Jednak usunięcie jest dość łatwym procesem w systemie Windows, więc możesz przypadkowo usunąć niektóre z cennych plików.

W przypadku usunięcia ważnego pliku być może najlepszym rozwiązaniem jest próba przywrócenia go za pomocą programu innej firmy.

Ale bezpieczny jest zdecydowanie lepszy niż przykro, więc właściwym krokiem jest przede wszystkim zabezpieczenie plików przed usunięciem.

Niestety, system Windows 10 nie ma prostej opcji, która pozwoli Ci zapobiec usuwaniu plików, co może być dużym problemem.

Istnieje jednak kilka „innych” sposobów zabezpieczenia plików przed usunięciem w systemie Windows 10.

Możesz użyć programu innej firmy specjalnie zaprojektowanego do zapobiegania usuwaniu, możesz zmienić uprawnienia bezpieczeństwa pliku, który chcesz zabezpieczyć, lub możesz go całkowicie zablokować.

Wybór należy do ciebie, a my wyjaśnimy ci, co robi każda metoda i jak ją wykonać. Możesz więc wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Jak zabezpieczyć pliki przed usunięciem w systemie Windows 10

Metoda 1 — Zmień uprawnienia bezpieczeństwa

Jeśli jesteś fanem własnych rozwiązań i nie chcesz instalować na komputerze różnych narzędzi innych firm, jedyne, co możesz zrobić, aby zabezpieczyć swoje pliki, to zmienić niektóre uprawnienia bezpieczeństwa.

Musisz zabronić dostępu do pliku, który chcesz zabezpieczyć innym osobom oprócz Ciebie. W ten sposób tylko Ty będziesz mógł uzyskać dostęp do pliku i usunąć go, więc nie musisz się obawiać, że ktoś go usunie.

Oto dokładnie, co musisz zrobić:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik, który chcesz zabezpieczyć, i otwórz Właściwości
  2. Przejdź do zakładki Bezpieczeństwo i wybierz Zaawansowane
  3. Teraz kliknij opcję wyłącz dziedziczenie
  4. Kliknij użytkownika, któremu chcesz odmówić dostępu do pliku, i przejdź do Edytuj
  5. Z menu rozwijanego Typ: wybierz opcję Odmów i kliknij przycisk OKzapobiegaj usuwaniu plików Windows 10 2
  6. Powtórz poprzednie trzy kroki dla każdego konta użytkownika, któremu chcesz odmówić dostępu
  7. Kliknij OK

Proszę bardzo, po wykonaniu tej metody nikt oprócz Ciebie nie będzie mógł uzyskać dostępu, zmieniać ani usuwać zabezpieczonego pliku.

Możesz także zabronić dostępu do siebie, ale będziesz musiał zmieniać uprawnienia bezpieczeństwa za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do pliku.

Ostrzeżenie o epickim przewodniku! Dowiedz się więcej o przejęciu własności pliku lub folderu w systemie Windows 10!

Metoda 2 — Użyj programu do zablokowania folderu

Ta metoda polega na robieniu tego samego, co w pierwszej metodzie, ale tylko w przypadku programu innej firmy. Użyjemy oprogramowania do blokowania plików, aby zabronić dostępu do pliku wszystkim innym osobom.

Ta metoda jest przeznaczona dla tych, którzy chcą to zrobić w prostszy sposób, ponieważ korzystanie z programu wymaga mniejszego wysiłku.

Istnieje kilka skutecznych programów do ochrony plików.

Mamy własną listę najlepszych opcji, więc sprawdź ją, aby znaleźć najlepszy program dla swoich potrzeb. zapobiegaj usuwaniu plików Windows 10 1

To wszystko, teraz wiesz, jak chronić swoje pliki przed usunięciem w systemie Windows 10. Niestety, system nie ma własnej opcji i wątpimy, czy Microsoft kiedykolwiek to wprowadzi.

Dlatego musisz albo znaleźć alternatywny sposób, albo zainstalować do tego specjalny program. Ale nawet to jest lepsze niż nic.

Jeśli masz jakieś uwagi, pytania lub sugestie, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji