Jak automatycznie usuwać Aktywność w internecie i aplikacjach Google

Klienci Google mogą korzystać z nowego ustawienia, aby automatycznie usuwać aktywność w internecie i aplikacjach. Nowa funkcja uzupełnia istniejące opcje, aby wstrzymać rejestrowanie aktywności internetowej i aplikacji oraz ręczne usunięcie aktywności konta Google.

Google ujawniło na początku maja 2019 r., Że zamierza wprowadzić nową funkcję prywatności, która da klientom opcje automatycznego usuwania ich aktywności.

Firma zapewnia klientom kontrolę nad rejestrowaniem niektórych działań na stronie zarządzania Moja aktywność. Klienci Google znajdują na stronie opcje zarządzania YouTube, internetem Aplikacja, głos Aktywność i informacje dotyczące dźwięku, lokalizacji oraz urządzenia.

Wszystkie te można zatrzymać, aby wyłączyć rejestrowanie aktywności; istniejące dane można usunąć ręcznie w dowolnym momencie.

Sieć Aktywność aplikacji to pierwsza kontrolka, która zyskuje nową funkcję automatyzującą usuwanie danych. Nowa opcja może zainteresować klientów Google, którzy w większości nie wstrzymali rejestrowania danych o aktywności.

Sieć Dane o aktywności aplikacji są rejestrowane, gdy klienci Google korzystają z usług takich jak Mapy, Wyszukiwarka Google lub Google Play. Google zauważa, że ​​wykorzystuje dane do tworzenia spersonalizowanych doświadczeń.

Twoja sieć Aktywność aplikacji obejmuje czynności wykonywane w usługach Google, takie jak Mapy, Wyszukiwanie i Play. Może także obejmować czynności wykonywane w witrynach, aplikacjach i urządzeniach korzystających z usług Google. Prowadzona aktywność służy do uzyskiwania bardziej spersonalizowanych wrażeń, takich jak szybsze wyszukiwanie i bardziej pomocne rekomendacje aplikacji i treści.

Wskazówka: W 2016 r. Google wydało opcję sprawdzania prywatności w celu przeprowadzenia kontroli ustawień prywatności.

Jak usunąć Google Web Dane o aktywności automatycznie

aktywność aplikacji internetowej google usuwa się automatycznie

Możesz skonfigurować automatyczne usuwanie danych z działalności Google, nawet jeśli wstrzymałeś Internet Aktywność aplikacji.

Oto jak skonfigurować automatyczne usuwanie sieci Dane dotyczące aktywności na stronie zarządzania moją aktywnością Google:

  1. Odwiedź sieć Strona Aktywność aplikacji w witrynie Google Moja aktywność. Pamiętaj, że musisz zalogować się na konto Google; jeśli nie, zostaniesz poproszony o zalogowanie się.
  2. Znajdź nowy przycisk „wybierz automatyczne usuwanie” w sieci Aktywność aplikacji u góry i aktywuj ją.
  3. Wybierz jeden z dostępnych okresów przechowywania danych. Google oferuje obecnie dwa: 3 lub 18 miesięcy.
  4. Wybierz Dalej.
  5. Google wyświetla potwierdzenie na następnej stronie oraz dane, które zostaną usunięte (jeśli istnieją) na podstawie nowego ustawienia przechowywania danych.
  6. Wybierz Potwierdź, aby zakończyć proces i włączyć nową zasadę przechowywania danych lub anuluj, aby wyjść bez zapisywania i usuwania.

usuń dane google

usuń ustawienie aktywności google

Google potwierdza usunięcie danych po naciśnięciu przycisku potwierdzenia. Przycisk w głównej sieci Strona Aktywność aplikacji zmienia się na „wybierz, jak długo zachować” z „wybierz, aby automatycznie usunąć”, gdy skonfigurujesz automatyczne usuwanie danych o aktywności.

Google usunie dane o aktywności, gdy przekroczy wybrany próg przechowywania.

Słowa końcowe

Automatyczne usuwanie danych jest krokiem we właściwym kierunku. Chciałbym zobaczyć opcję ustawienia niestandardowego okresu, np. 1 miesiąc lub 1 rok, ponieważ poprawiłoby to opcję. Użytkownicy świadomi prywatności mogą chcieć wyłączyć rejestrowanie aktywności lub, najlepiej, unikać korzystania z usług Google po zalogowaniu się na konto. To ostatnie może nie być możliwe przez cały czas, jednak w zależności od aktywności w sieci.

Link do głównej publikacji