Jak automatycznie przesyłać zdjęcia z aparatu na komputer z systemem Windows

Większość z nas lubi robić zdjęcia samodzielnym aparatem lub smartfonem. Każdy smartfon jest obecnie wyposażony w aparat, dlatego możemy uznać się za imponujących fotografów. Teraz, po zrobieniu wielu zdjęć za pomocą swojego ulubionego urządzenia, prawdopodobnie zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób na przeniesienie zdjęć na komputer z systemem Windows 10. Jeśli używasz nowoczesnego smartfona, to zadanie powinno być tak proste, jak to tylko możliwe.

Automatycznie przesyłaj zdjęcia z aparatu na komputer z systemem Windows

Jeśli jednak korzystasz z samodzielnego aparatu, może nie być wcale tak łatwo. Potrzebne będzie zatem narzędzie, które zostało zaprojektowane od podstaw do przesyłania zdjęć z aparatu na komputer. Narzędzie to nazywa się Ładowarka WIA — i oferuje również wersję Portable!

Musimy powiedzieć, że choć interfejs użytkownika nie robi nic imponującego, najważniejsze jest to, jak działa ta aplikacja.

WIA-Loader na komputer z systemem Windows

Darmowe WIA-Loader automatycznie przesyła zdjęcia z aparatu cyfrowego, karty Flash lub smartfona na komputer z systemem Windows. Pozwala także importować i zarządzać zdjęciami. Po pierwszym uruchomieniu aplikacji pojawi się pytanie, czy chcesz utworzyć profil importu. Oferuje następujące zakładki:

  1. Import Eksport
  2. Ustawienia
  3. Widok
  4. Przybory

1] Import / eksport

WIA-Loader na komputer z systemem Windows

OK, więc możesz być teraz gotowy do importowania lub eksportowania plików obrazów. Aby to zrobić, kliknij Plik, a następnie wybierz Import / Eksport, a stamtąd powinieneś zobaczyć nowe okno. Teraz w tym oknie będzie można importować lub eksportować profile, ustawienia, tagi, ustawienia okna, bazę danych obrazów, typy plików, bazę danych urządzeń i historię słów kluczowych.

Użytkownicy mogą wybrać te, które chcą lub wszystko pod słońcem. Następnie kliknij przycisk Importuj lub Eksportuj, aby wykonać zadanie.

2] Ustawienia

Jeśli chcesz dostosować WIA-Loader, najlepiej wybrać obszar Ustawienia. Tutaj możesz przeglądać metadane obrazu, tagi, typy plików i wiele innych. Aby się tam dostać, po prostu kliknij Plik, a następnie Ustawienia, a następnie wybierz potrzebną opcję.

Jeśli klikniesz sekcję Ogólne, zobaczysz możliwość łączenia się z ostatnim urządzeniem, którego używałeś po uruchomieniu programu za każdym razem, pokaż podpowiedzi i czy użyć procesu w tle do długotrwałych zadań. Czy chcesz automatycznie ładować podgląd i odzyskiwać dane EXIF ​​na żądanie? Nie ma problemu, jest to bardzo możliwe.

Użytkownik może tutaj wiele zrobić, w tym także automatyczny wybór zdjęć i to świetnie.

3] Widok

automatycznie przesyłaj zdjęcia z aparatu do komputera z systemem Windows

Cóż, ta sekcja jest całkiem prosta i nie powinna wymagać opisu. Ponieważ WIA-Loader jest aplikacją do przesyłania zdjęć, oznacza to, że karta Widok dotyczy wyświetlania obrazów. Ludzie mogą wybrać wyświetlanie miniaturek dla każdego zdjęcia i podstawowych informacji.

Jeśli to nie wystarczy, to co powiesz na grupowanie miniatur według daty? Tak, to też jest fajne. Teraz podoba nam się również możliwość sortowania zdjęć w określony sposób i jesteśmy pewni, że wielu z nich zechce z nich skorzystać.

4] Narzędzia

Patrząc na kartę Narzędzia, możemy zobaczyć kilka rzeczy do wyboru, ale nie zrobią one wiele poza zapisywaniem dzienników, wysyłaniem plików dziennika, przeglądaniem informacji o urządzeniu, sterowaniem kamerą itp. Ta sekcja jest używana głównie w przypadku, gdy sprawy nie potoczyły się zgodnie z planem.

W przypadku większości użytkowników nigdy nie będą musieli korzystać z karty Narzędzia, jeśli nie robią nic zbyt drastycznego.

Pobierz WIA-Loader już teraz z oficjalnej strony internetowej.

Link do głównej publikacji