Jak aktywować rozszerzenia Chrome za pomocą skrótów

Jeśli używasz Google Chrome i masz zainstalowanych wiele rozszerzeń, prawdopodobnie zadałeś sobie pytanie, czy istnieje sposób łatwiejszej aktywacji rozszerzeń. Podczas gdy niektóre umieszczają swoje ikony na głównym pasku narzędzi przeglądarki, a inne w menu kontekstowych, czasami możesz napotkać rozszerzenia, które tego nie robią. A jeśli usunąłeś ikonę rozszerzenia z paska narzędzi, na przykład, aby zrobić tam miejsce, pozostaniesz również bez możliwości aktywowania jej bezpośrednio.

Aktualizacja: Google ukrył opcję dodawania skrótów do rozszerzeń. Możesz skonfigurować Chrome, aby zezwalał na rozszerzenia w wybranych witrynach lub tylko w przypadku aktywacji użytkownika. Koniec

Skróty rozszerzeń Chrome

Google dodał opcję do najnowszych wersji przeglądarki Chrome (wersja 22 i nowsze), aby zamapować stan aktywacji rozszerzeń na skróty. Możesz sprawdzić swoją wersję przeglądarki internetowej, ładując chrome: // settings / help w pasku adresu przeglądarki.

Aby skorzystać z funkcji w przeglądarce, załaduj chrome: // rozszerzenia / skróty w pasku adresu. Wyświetla listę wszystkich rozszerzeń, które są obecnie zainstalowane w Google Chrome oraz opcje włączania dla nich skrótów rozszerzeń. Pamiętaj, że na stronie znajdują się tylko włączone rozszerzenia.

chromowane skróty rozszerzeń

Strona zawiera listę wszystkich włączonych zainstalowanych rozszerzeń niezależnie od statusu i obsługiwanych skrótów klawiaturowych. Wiele rozszerzeń obsługuje tylko opcję aktywacji, a niektóre mogą obsługiwać dodatkowe skróty, które możesz ustawić na stronie.

Aktywacji nie należy mylić ze zmianą statusu rozszerzenia z włączonego na wyłączony i odwrotnie. Aktywacja otwiera menu rozszerzeń lub rozpoczyna określoną aktywność po użyciu skrótu.

Aby dodać skrót, wystarczy kliknąć pole formularza obok „Aktywuj rozszerzenie” i przypisać skrót do rozszerzenia.

Należy zauważyć, że nie można zastąpić domyślnych skrótów przeglądarki, więc Ctrl-t lub Ctrl-c nie będą działać jako skróty, a najlepszym rozwiązaniem jest użycie trzech klawiszy zamiast dwóch.

Możesz usunąć dowolny zestaw skrótów, klikając ikonę x obok jego pola.

Podsumowanie
Jak aktywować rozszerzenia Chrome za pomocą skrótów
Nazwa artykułu
Jak aktywować rozszerzenia Chrome za pomocą skrótów
Opis
Google Chrome obsługuje skróty do rozszerzeń we wcześniejszych wersjach, aby aktywować i dezaktywować rozszerzenia za pomocą skrótu.

Link do głównej publikacji