Dlaczego ekran laptopa ściemnia się automatycznie w systemie Windows 10/8/7?

Windows 7 wprowadził kilka nowych sposobów oszczędzania energii, aby przedłużyć żywotność baterii laptopa. Jedną z bardzo widocznych cech jest sposób, w jaki ekran laptopa przyciemnia się po określonym czasie. Te funkcje oszczędzania energii zostały dodatkowo ulepszone w systemie Windows 8/10.

adaptdis1

Adaptacyjna jasność wyświetlacza

Windows 8 lub Windows 7 przedłuża żywotność baterii laptopa dzięki Adaptacyjna jasność wyświetlacza funkcja. Ta funkcja automatycznie przyciemnia ekran laptopa, gdy zauważy, że komputer nie był używany przez pewien czas lub po określonym czasie.

adapsis2

Jest to podobne do tego, co robi większość telefonów komórkowych.

Użytkownicy systemu Windows wiedzą, jak zarządzać ustawieniami planu zasilania systemu Windows 7, zalety i wady różnych planów zasilania oraz jak rozwiązywać problemy z planami zasilania w systemie Windows 7. Użytkownicy systemu Windows 8 są również świadomi procesu zarządzania ustawieniami zasilania i tworzenia własnych planów w swoich Komputer z systemem Windows 8. Ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj ten post, w jaki sposób oszczędzać energię baterii i wydłużyć ją lub wydłużyć.

Link do głównej publikacji