Czy program Norton Family Premier działa na urządzeniach iPhone?

Jako jedna z najbardziej zaufanych nazwisk w branży zabezpieczeń online, Norton oferuje również rodzicom usługę pomagającą kontrolować urządzenia swoich dzieci. Dzięki bogactwu usług filtrowania i monitorowania tekstu na wszystkich głównych urządzeniach internetowych Norton zapewnia rodzicom władzę nad tym, jak ich dzieci korzystają ze smartfonów i laptopów.

Niestety, Apple wymusza wiele ograniczeń dotyczących tego, co oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej, takie jak Norton, może i nie może zrobić użytkownikom iPhone’a. Dzięki urządzeniom z Androidem możesz kontrolować prawie wszystko, co robią Twoje dzieci za pomocą smartfonów. To nie to samo dla urządzeń z iOS. Dowiedz się, co oferuje program Norton Family Premier, jego zalety i ograniczenia.

Koszty i zasięg

Przed 2018 r. Program Norton Family Premier miał bezpłatną opcję, która pozwalała rodzicom na umieszczenie ograniczonej liczby filtrów na urządzeniach swoich dzieci. Obecnie firma ma tylko jeden płatny poziom i kosztuje 49,99 USD rocznie. Usługa obejmuje nieograniczoną liczbę urządzeń, co stanowi niezwykle dobrą ofertę dla rodzin z dużymi rodzinami.

Jeśli akurat szukasz antywirusa, Norton pozwala ci dodać 54,99 USD do pakietu Kontroli rodzicielskiej, aby móc korzystać z jego usług antywirusowych przez cały rok. Jednak cena wzrasta z 54,99 USD do 109,99 USD w stosunku do drugiego roku.

Rodzice zajmujący się urządzeniami z Androidem również otrzymują usługę monitorowania od Norton. Tak długo, jak wszystkie urządzenia w domu używają Androida 4.0 i nowszych, pakiet Norton Family Premier Twojej rodziny będzie również zawierał aplikację do monitorowania.

Instalowanie Norton Family Premier na iOS

Odwiedź Norton Family online lub pobierz firmową aplikację na iOS i utwórz konto. Dodaj informacje o swoich dzieciach. Obowiązkowe są tylko imiona i daty urodzenia. Dodatkowe dane, takie jak ich zdjęcia i płcie, są opcjonalne.

Niektóre opcjonalne szczegóły są również bardzo ważne. Jeśli na przykład nie chcesz, aby Twoje dzieci udostępniały numery ubezpieczenia społecznego i numery telefonów, dodaj te dane. Niestety ograniczenia na iOS oznaczają, że Norton nie może mieć takich uprawnień w stosunku do użytkowników iPhone’a. Twoje dzieci mogą nadal udostępniać szczegóły podczas korzystania z iPhone’a.

Następnym krokiem jest instalacja aplikacji Norton na telefonie Twojego dziecka. Aplikacja jest wyposażona w przeglądarkę i sieć VPN, która zabezpiecza dane Twojego dziecka podczas surfowania po Internecie za pomocą przeglądarki Norton. Oczywiście mogą także korzystać z innych przeglądarek. Po prostu korzystanie z przeglądarki Norton Safari ułatwia monitorowanie wszystkiego, co robią.

Norton Family Premier oferuje 47 filtrów, od oczekiwanych kategorii, takich jak blokowanie treści dla dorosłych, po unikalne filtry, takie jak blokowanie poszukiwania pracy. Stuknij dowolny filtr, a Norton doda go do listy rzeczy, których Twoje dziecko nie może wyszukiwać w Internecie.

Możesz także odblokować niektóre witryny, gdy twoje dziecko się zestarzeje. Kolejną unikalną cechą jest możliwość ostrzeżenia twojego dziecka zamiast blokowania wszystkiego, czego szukają. Ta pierwsza recenzja Norton Family zawiera więcej szczegółów, w tym sposób monitorowania aktywności internetowej Twojego dziecka.

W porównaniu z konkurencją Norton jest imponująco wszechstronny. Nie ma czegoś, czego nie chciałbyś zablokować w telefonie swojego dziecka. Firma ułatwia także blokowanie treści, automatycznie ustawiając witryny, które można odwiedzać na podstawie wieku Twojego dziecka.

Najlepszą częścią usług filtrowania treści Norton dla iOS jest to, że działają bezproblemowo. Większość programów do kontroli rodzicielskiej może blokować tylko wrażliwe witryny, takie jak platformy dla dorosłych i sklepy internetowe z alkoholem.

Funkcja zarządzania czasem

Jeśli wcześniej korzystałeś z programu Norton Family Premier, prawdopodobnie znasz jego funkcję zarządzania czasem. Zasadniczo funkcja ta pozwala ograniczyć czas korzystania z ulubionych aplikacji dzieci. Powiedzmy, że spędzają dużo czasu na Snapchacie. W aplikacji można ustawić limit 3 godzin.

Ta funkcja jest dość prosta dla użytkowników urządzeń z systemem iOS. Zamiast ustawiania czasu, jaki dzieci mogą spędzić na aplikacji, Norton pozwala tylko ustawić harmonogram. Możesz ustawić program Norton, aby zezwalał swoim dzieciom na dostęp do Snapchata po 18:00 do 9:00, ale nie możesz dostosowywać ram czasowych dla każdego dziecka.

Oczywiście zawsze możesz blokować aplikacje, do których nie mają dostępu twoje dzieci. Zablokowanie Facebooka jest trochę trudne, jeśli Twoje dziecko nie korzysta z przeglądarki Norton, więc spróbuj zachęcić je do korzystania z tej przeglądarki samodzielnie.

To kolejna funkcja ograniczona do telefonów z systemem Android i Windows. Nie możesz uzyskiwać dostępu do wiadomości tekstowych swoich dzieci ani blokować osób, z którymi rozmawiają. Na urządzeniach z Androidem program Norton zapewnia pełny przegląd wszystkich wiadomości tekstowych wysyłanych i odbieranych przez dzieci.

Z drugiej strony Norton informuje również znajomych dzieci, że ich wiadomości są monitorowane, co może skomplikować sprawę. Ponownie Norton nie może monitorować wiadomości MMS wysyłanych przez Internet. Jeśli Twoje dzieci skorzystają z tego rodzaju komunikacji, otrzymasz tylko powiadomienie potwierdzające, że wiadomość MMS została wysłana lub odebrana przez Twoje dziecko.

Apple ogranicza także Norton i inne oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej do rejestrowania połączeń wykonanych i odebranych przez użytkowników iPhone’a. Nie może nawet blokować kontaktów ani powstrzymywać twojego dziecka przed odblokowaniem wcześniej zablokowanych numerów.

Śledzenie lokalizacji i dodatkowe funkcje

Chociaż możesz nie być w stanie przeglądać tekstów swojego dziecka, Norton Family Premier umożliwia wyświetlanie jego lokalizacji w czasie rzeczywistym. Aplikacje rejestrują znaczniki czasu co godzinę, aby ułatwić przeglądanie każdej lokalizacji odwiedzonej przez dziecko w ciągu ostatnich 24 godzin lub 7 dni.

Po prostu wybierz datę i godzinę, a Norton pokaże Ci, gdzie było Twoje dziecko w tym czasie. Niektóre programy kontroli rodzicielskiej mają funkcje geo-ogrodzenia. Otrzymasz powiadomienie, jeśli Twoje dziecko odwiedzi którąkolwiek z tych lokalizacji. Norton nie ma podobnej funkcji, ale wykonuje zadanie.

Jednak aplikacja ma kilka imponujących drobnych funkcji, takich jak pozwalanie dziecku na wysyłanie SMS-ów, jeśli nie zgadza się z decyzją o zablokowaniu określonej witryny. Dostajesz także krótkie klipy z tego, co Twoje dziecko oglądało na Hulu i YouTube, co może być naprawdę pomocne.

Podsumowując

Usługi Norton Parental Control Premier działają na urządzeniach z Androidem i iOS. Proces konfiguracji jest prosty, a nawet obejmuje 30-dniowy okres próbny. Dzięki 47 funkcjom filtrowania program jest także wystarczająco obszerny, aby pomóc Ci monitorować większość głównych witryn z treściami i aplikacji, których nie chciałbyś odwiedzać dzieci.

Link do głównej publikacji