Czy można automatycznie ukryć pasek adresu w Chrome?

Z nieznanego nam powodu Google Chrome nie obsługuje niczego podobnego. W dawnych czasach istniała funkcja eksperymentalna, która pozwalała użytkownikom ukrywać pasek adresu i odkrywać go, klikając aktywną kartę. Jednak sprawdziliśmy to i nawet wersje Beta przeglądarki Google Chrome (Canary, chrome dev lub Chromium) nie obsługują jej już.

Mamy alternatywę, która legalnie ukrywa adres i pasek narzędzi. Jednak prawdopodobnie nie tego szukałeś.

Jak automatycznie ukryć pasek adresu w Google Chrome (w pewnym sensie)

To naprawdę szaleństwo. Niektóre przeglądarki innych firm obsługują tę opcję, ale nie ma realnego sposobu na ukrycie paska narzędzi i paska adresu w Chrome. Przynajmniej nie w sposób, w jaki większość z nas chciałaby.

Teraz prezentacja pełnoekranowa (F11) ukrywa wszystko oprócz treści, ale użytkownicy nie chcą tego robić. Dlatego mamy tylko jedną opcję, jeśli najczęściej korzystasz z wyszukiwarki Google w Google Chrome. Dotyczy to implementacji Google PWA (Progressive Web Apps).

 • Możesz użyć tej aplikacji przypominającej skrót do wyszukiwania w Google bez paska adresu. Lub cokolwiek innego w tej sprawie. Twoje opcje są dość wyczerpane, ale będziesz mieć więcej miejsca. Jest to niezwykle przydatne na mniejszych ekranach, gdzie zaśmiecony interfejs sprawia, że ​​wrażenia użytkownika wyglądają jak okropna obrzydliwość. Jest to definicja ultra białego materiału, więc niektórzy ludzie mogą zostać odrzuceni przez neonową jasność.

  Oto jak użyć Google PWA, aby całkowicie usunąć pasek adresu:

  1. otwarty Chrom.
  2. Przejdź do Google.com.
  3. Kliknij menu z trzema kropkami i kliknij Więcej narzędzi> Utwórz skrót.auto ukryj pasek adresu chrom
  4. Teraz możesz uruchomić Google PWA z pulpitu, jak każda inna aplikacja.

  Jeśli jesteś fanem tego ultra-czystego interfejsu, powinna to być dla Ciebie dobra wskazówka. Z drugiej strony, jeśli nie możesz się doczekać ukrywania paska adresu, nie przyniesie to zbyt wiele dobrego. Mamy nadzieję, że programiści Google Chrome wysłuchają ludzi i udostępnią nam tę opcję w przyszłych wydaniach.

  Jeśli znasz alternatywny sposób, z przyjemnością podziel się nim z nami i naszymi czytelnikami. Będziemy wdzięczni za twój wysiłek.

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji