Czy możesz zainstalować gry Xbox Game Pass na drugim dysku?

Wraz ze wzrostem popularności Xbox Game Pass i uruchomieniem wersji Beta instalatora aplikacji Xbox użytkownicy zaczęli zadawać pytania dotyczące funkcjonalności różnych gier.

Jedno pytanie, które wydaje się być w dużej mierze w umyśle użytkownika, brzmi: Czy możesz zainstalować grę Xbox Game Pass na dodatkowym dysku systemu Windows 10?

To pytanie wynika również z faktu, że kilku użytkowników zgłosiło już problemy podczas próby zainstalowania gier na dyskach innych niż podstawowy.

Ponieważ wszystkie gry Xbox Game Pass są technicznie pobierane ze sklepu Microsoft Store, sposób ich traktowania pod względem instalacji i miejsca przechowywania jest prawie taki sam, jak w przypadku typowych aplikacji Store.

Oznacza to, że chociaż niektóre gry można zainstalować na dyskach dodatkowych, inne można zainstalować tylko na dysku podstawowym. Wynika to głównie z faktu, że te ostatnie wymagają więcej danych użytkownika i uprawnień, które mogą otrzymać tylko po zainstalowaniu na dysku podstawowym.

Czy wiesz, że Xbox Game Pass na PC zapewnia nieograniczony dostęp do ponad 100 tytułów?

Może to być również prosta kwestia zdefiniowania reguł w imieniu twórcy gry, gdy udostępnił ją w sklepie Microsoft Store.

Niezależnie od przypadku, jeśli masz problemy z miejscem na dysku głównym i instalowanie gier Xbox Game Pass na dysku dodatkowym systemu Windows 10 jest koniecznością, powinieneś rozważyć zmianę domyślnej lokalizacji instalacji wszystkich aplikacji i gier.

Kroki, aby zainstalować gry Xbox Game Pass na dysku dodatkowym

Aby krok po kroku dowiedzieć się, jak zmienić domyślną lokalizację przyszłych instalacji gier i aplikacji, postępuj zgodnie z instrukcjami na końcu tego przewodnika.

Wykonanie tych kroków pozwoli domyślnie zainstalować gry Xbox Game Pass, a także zwykłe gry i aplikacje na dysku dodatkowym.

Jeśli jednak napotkasz tytuł, który można zainstalować tylko na dysku podstawowym, przynajmniej zostaniesz o to poproszony, a następnie możesz wybrać najlepszy sposób działania.

Możesz też rozważyć ponowną instalację instalatora aplikacji Xbox, ponieważ wciąż znajduje się on w fazie beta, a zatem jest podatny na błędy i problemy.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji