Co to jest dllhost.exe? Jak usunąć go z systemu Windows 10?

Wielu użytkowników systemu Windows 10 napotkało kilka problemów dllhost.exe. Problemy te mogą być poważne, ponieważ mogą oznaczać, że komputer jest zainfekowany wirusem.

Pliki wykonywalne, takie jak ten, mogą uszkodzić komputer.

Co to jest dllhost.exe?

Autentyczny plik dllhost.exe jest kluczowym składnikiem oprogramowania Microsoft Windows. Dllhost oznacza Host biblioteki Dynamic Link i jest to proces uruchamiania aplikacji i usług operacyjnych.

Zatem dllhost.exe nie jest wirusem. Jednak złośliwe programy, takie jak trojany, inne wirusy i robaki, mogą otrzymać tę samą nazwę pliku. W ten sposób mogą uniknąć wykrycia.

Prawdziwy plik dllhost.exe znajduje się w folderze C: WindowsSystem32. Jest to bezpieczny i niezbędny proces dla systemu operacyjnego Windows, zwany „COM Surrogate”. Każdy inny plik o podobnej nazwie w innym folderze jest złośliwym oprogramowaniem. COM oznacza „Component Object Model”.

Jest uruchamiany automatycznie podczas uruchamiania i można go znaleźć w Menedżerze zadań Windows na pasku Procesów, w sekcji Procesy w tle.

Aby go znaleźć, kliknij prawym przyciskiem myszy COM Surrogate, a następnie kliknij „Otwórz lokalizację pliku”.

com zastępczy menedżer zadań

Zwykle przejdzie do autentycznego pliku dllhost.exe w folderze System32.

system dllhost 32

Cyberprzestępcy ukrywają złośliwe oprogramowanie pod fałszywą kopią zastępczego COM, ponieważ jest to kluczowa cecha trojana zastępczego COM.

Jeśli znajdziesz taki przypadek w Menedżerze zadań, usuń go z komputera. Jednak ręczne usunięcie takiego pliku z komputera może nie wystarczyć.

Zwykle taki fałszywy surogat COM pojawiałby się w Menedżerze zadań o tej samej nazwie, ale zużywałby nadmierną ilość pamięci RAM i procesora, spowalniając komputer.

Jak ta infekcja dostała się na mój komputer?

Wirus ten może być dystrybuowany na wiele sposobów. Zasadniczo strony internetowe, które zostały zaatakowane przez hakerów lub złośliwe, mogą zainstalować trojana bez Twojej wiedzy i zgody.

Innym sposobem jest spam, który zawiera zainfekowane linki lub załączniki. Jest to jedna z głównych metod wykorzystywanych przez cyberprzestępców. Wysyłają e-maile ze spamem z fałszywą informacją w nagłówku, mówiącą, że reprezentują dobrze znaną firmę.

Może to na przykład zaciekawić Cię określoną ofertą i otworzyć załączony plik lub przejść do określonej witryny wymienionej w wiadomości e-mail. Dzięki temu komputer zostaje zainfekowany.

Ponadto użytkownik może zostać oszukany w instalacji tego, co uważa za przydatne oprogramowanie.

Jak usunąć dllhost.exe?

Jak powiedzieliśmy powyżej, złośliwe oprogramowanie można usunąć ręcznie, jeśli znajdziesz je w folderach innych niż C: WindowsSystem32.

Ale nie jest to bardzo bezpieczna i wydajna metoda, dlatego zalecamy niektóre specjalistyczne programy do usuwania infekcji na komputerze.

Bitdefender Antivirus jest prawdopodobnie najlepszym antywirusem roku 2019. Jedna ze specjalności jest idealna w tym przypadku: wykrywa i usuwa samoreplikujące się złośliwe oprogramowanie, takie jak wirus dllhost.exe 32 COM Surrogate.

  • Sprawdź Bitdefender Antivirus z oficjalnej strony internetowej

MalwareBytes to także bardzo przydatne oprogramowanie do usuwania złośliwych programów z komputera. Pomoże również zapobiegać możliwym infekcjom, oferując skuteczną ochronę w czasie rzeczywistym.

  • Sprawdź teraz MalwareBytes

Emsisoft Anti-Malware to kolejny przydatny program, który ochroni Cię przed różnymi rodzajami złośliwego oprogramowania, takimi jak trojany bankowe i ransomware, doskonale nadając się do eliminacji lub zapobiegania instalacji wirusów COM dllhost.exe 32.

  • Sprawdź Emsisoft Anti-Malware z oficjalnej strony

Zatwierdź

Link do głównej publikacji