Błąd VPN 619: 5 sposobów szybkiego rozwiązania problemu

Błąd VPN 619 zdarza się, że jest to najczęstszy błąd występujący na urządzeniach z systemem Windows podczas próby połączenia z wirtualną siecią prywatną. Komunikat towarzyszący kodowi błędu informuje, że nie można nawiązać połączenia z komputerem zdalnym. Błąd jest również wyjątkowo nieprzewidywalny, co oznacza, że ​​nigdy nie wiadomo, kiedy się pojawi.

Jednak dobrą rzeczą jest to, że błąd nie jest wszechobecny, co oznacza, że ​​istnieją sposoby na jego pokonanie.

Jak naprawić błąd VPN 619

  1. Zapobiegaj konfliktom połączeń VPN na komputerze
  2. Wyłącz zaporę lub programy antywirusowe
  3. Ponownie zainstaluj aplikację VPN
  4. Sprawdź VPN na innym komputerze
  5. Sprawdź ustawienia PPTP

Zanim jednak przejdziemy do usunięcia błędu, najpierw dowiedzmy się, co powoduje błąd. Pojawia się, gdy aktywna sieć VPN nagle zostaje odłączona od serwera VPN lub gdy komputer próbuje ustanowić nowe połączenie serwer VPN. Z tego powodu błąd pojawia się po kliknięciu karty „Połącz”. Opublikuj zwykły komunikat „weryfikacja nazwy użytkownika i hasła”, pojawi się komunikat 619.

Jest to najbardziej wyraźny znak, że nie udało się poprawnie zalogować podczas procesu logowania, co daje Ci następującą opcję, aby złagodzić problem.

1. Zapobiegaj konfliktom połączeń VPN na komputerze

Błąd może pojawić się, jeśli na komputerze jest zainstalowanych wielu klientów VPN. Wiele wystąpień uruchomionej aplikacji jednocześnie powoduje konflikty.

Możesz zrestartować komputer, aby uniemożliwić uruchomienie wszystkich aplikacji VPN, lub, jako ekstremalny, ale skuteczny krok, odinstalować wszystkie niepotrzebne aplikacje, zachowując tylko tę, która zapewnia najbardziej niezawodną usługę.

  • Przeczytaj także: 3 najlepsze sieci VPN bez rejestracji

2. Wyłącz zaporę lub programy antywirusowe

Może być konieczne tymczasowe wyłączenie zapory sieciowej lub programów antywirusowych działających na komputerze, ponieważ często odcinają dostęp do portów VPN.

3. Ponownie zainstaluj aplikację VPN

Jeszcze inną opcją będzie odinstalowanie aplikacji VPN, a następnie jej ponowna instalacja, wraz ze specyficznymi ustawieniami konfiguracji stosowanymi dla konkretnego klienta VPN.

Upewnij się, że instalujesz najnowszą wersję oprogramowania.

Zwiększ bezpieczeństwo dzięki niezawodnemu VPN, który działa bezbłędnie. W tym celu zalecamy zakup BullGuard VPN, zupełnie nowego narzędzia antywirusa Bullguard, jednego z najlepszych dostawców zabezpieczeń na świecie.

4. Sprawdź VPN na innym komputerze

Możesz sprawdzić VPN na innym komputerze lub urządzeniu podłączonym do tej samej sieci. Jeśli błąd 619 nadal występuje, problem dotyczy samej sieci, ponieważ przerywa ona dostęp do sieci VPN.

Ogólnie błąd 619 może być również najbardziej nieprzewidywalny, ponieważ problemy z łącznością sieciową mogą być również prawdopodobnym powodem jego pojawienia się.

Wyżej wymienione kroki pomogą jednak złagodzić błąd w większości przypadków.

5. Skonfiguruj PPTP

Błąd 619 można również napotkać w przypadku błędnej konfiguracji PPTP. Jeśli nie znasz ustawień PPTP, możesz sprawdzić stronę pomocy technicznej Microsoft i wykonać zalecane czynności.

Na koniec należy również rozważyć odłączenie routera. Poczekaj 30 minut, a następnie podłącz go ponownie. Spowoduje to zresetowanie połączenia linii DSL.

Tymczasem oto kilka artykułów, które możesz również sprawdzić:

  • 6 rozszerzeń Firefoksa VPN dla bezpiecznego i szybkiego przeglądania bez granic
  • Poprawka: błąd VPN w systemie Windows 10
  • Czy są jakieś zalety VPN bez szyfrowania?
Link do głównej publikacji