Błąd biblioteki LoadLibrary z błędem 1114 w systemie Windows 10

Podczas pracy z niektórymi aplikacjami intensywnie korzystającymi z grafiki, takimi jak oprogramowanie do renderowania wideo, lub grami takimi jak PUBG lub Fortnite, coś w tle może zostać pomieszane i może pojawić się błąd: Błąd biblioteki LoadLibrary z błędem 1114, Nie powiodła się procedura inicjalizacji biblioteki DLL. Zwykle rozwiązuje się to poprzez twerkowanie ustawień grafiki, naprawianie i aktualizowanie sterowników oraz umożliwianie pracy komputera poprzez maksymalne wykorzystanie posiadanych zasobów.

Błąd biblioteki LoadLibrary z błędem 1114

W tym poście będziemy omawiać więcej z tych środków, które pomogą nam rozwiązać problem tak szybko, jak to możliwe.

Błąd biblioteki LoadLibrary z błędem 1114

Jeśli zainstalowałeś nowe oprogramowanie lub dokonałeś jakichkolwiek ostatnich zmian w dowolnym komponencie oprogramowania na swoim komputerze, radzę go cofnąć, a następnie sprawdzić, czy to rozwiąże problem. W przeciwnym razie wypróbuj następujące poprawki.

1. Zmodyfikuj dynamiczne ustawienia grafiki

Błąd biblioteki LoadLibrary z błędem 1114

Otwórz Panel sterowania> Opcje zasilania, a następnie kliknij Zmień ustawienia planu dla wybranego planu zasilania.

Następnie kliknij Zmień zaawansowane ustawienia zasilania.

Poszukaj Przełączalna grafika dynamiczna i kliknij, aby go rozwinąć. Teraz rozwiń Ustawienia ogólne ustawienie, a następnie wybierz opcję Maksymalizuj wydajność zarówno dla scenariuszy Zasilanie bateryjne, jak i Podłączony.

Na koniec kliknij Zastosować a następnie kliknij dobrze aby zmiany weszły w życie.

W przypadku, gdy ta opcja przełączalnej grafiki dynamicznej nie jest dostępna na twoim komputerze; zawsze możesz przejść do następnej poprawki.

2. Przełącz kartę graficzną w tryb wysokiej wydajności

Może się to różnić w zależności od komputera, ponieważ niektóre komputery korzystają z kart graficznych firmy NVIDIA, niektóre AMD, a niektóre nawet kart graficznych firmy Intel nazwanych Intel Graphics HD. Tak więc omówimy wszystkie trzy z nich jeden po drugim.

Dla grafiki Intel HD

Jeśli masz na komputerze kartę graficzną wykonaną przez firmę Intel, a sterowniki są odpowiednio zaktualizowane i zainstalowane, zacznij od kliknięcia prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pulpicie, a następnie kliknij Ustawienia grafiki Intel. Teraz kliknij menu oznaczone jako Moc.

Następnie możesz wybrać Graficzny plan zasilania dla obu scenariuszy Zasilanie bateryjne i Podłączony, do Wysoka wydajność jak pokazano na fragmencie ekranu poniżej.

Kliknij Zastosować aby zmiany weszły w życie.

Dla sterowników graficznych NVIDIA

Jeśli masz na komputerze kartę graficzną wykonaną przez firmę NVIDIA, a sterowniki są odpowiednio zaktualizowane i zainstalowane, zacznij od kliknięcia prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pulpicie, a następnie kliknij Panel sterowania NVIDIA. Teraz na liście struktury drzewa po lewej stronie rozwiń Ustawienia 3D a następnie kliknij Zarządzaj ustawieniami 3D.

Na prawym panelu teraz wybierz preferowany GPU do Wydajna karta NVIDIA z menu rozwijanego.

Możesz także przejść do karty o nazwie Ustawienia programu.

Wybierz program, który próbujesz uruchomić, z rozwijanego menu i kliknij Dodaj. Następnie ustaw procesor graficzny na Wydajny procesor.

Uruchom ponownie komputer, aby zmiany odniosły skutek.

Do kart graficznych AMD

Jeśli masz na komputerze kartę graficzną wykonaną przez AMD, a sterowniki są odpowiednio zaktualizowane i zainstalowane, zacznij od kliknięcia prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pulpicie, a następnie kliknij Centrum sterowania AMD lub Skonfiguruj przełączalną grafikę.

Teraz kliknij Przeglądaj a następnie wybierz aplikację, która spowodowała ten błąd. A potem w końcu kliknij Wysoka wydajność dla tej konkretnej wybranej aplikacji.

Uruchom ponownie komputer, aby zmiany odniosły skutek.

Mam nadzieję, że coś pomaga!

Link do głównej publikacji