3 najlepsze działające rozwiązania, aby naprawić błąd aktualizacji systemu Windows 10 0xc1900107

Napraw błąd aktualizacji 10 0xc1900107Czy nie możesz zainstalować dostępnej aktualizacji dla systemu Windows 10 z powodu błędu 0xc1900107? Jeśli twoja odpowiedź brzmi: TAK to nie jesteś sam, ponieważ ten kod błędu aktualizacji dotyczy wielu użytkowników systemu Windows 10.

Bez względu na to, czy próbujesz zaktualizować system Windows 10 lub stary system operacyjny do Windows 10, ten błąd pojawi się i uniemożliwi cały proces.

Ten irytujący komunikat o błędzie zatrzyma proces pobierania rocznicowej aktualizacji, a także zablokuje proces aktualizacji, a aktualizacja systemu Windows 10 utknie na poziomie 99%.

Po przeprowadzeniu badań nigdy nie znalazłem żadnych szczegółowych informacji na temat komunikatu o błędzie 0xc1900107. To tylko kod błędu z pewną wiadomością tekstową. Ale dobra wiadomość jest taka, że ​​ten kod błędu nie jest zbyt skomplikowany i można go łatwo naprawić.

Kod błędu Windows 10 0xc1900107 jest ogólnie związany z oczekującymi aktualizacjami systemu Windows. Niektóre inne przyczyny, które mogą generować kod błędu 0xc1900107, to nieprawidłowe działanie składników usługi Windows Update, uszkodzone pliki aktualizacji, uszkodzone pliki systemu Windows przechowujące pobrane pliki aktualizacji systemu Windows i inne.

To wszystko na temat tego komunikatu o błędzie, który teraz przechodzi do sedna „Jak naprawić aktualizację rocznicową systemu Windows 10 Kod błędu 0xc1900107?”

Proste, postępuj zgodnie z podanymi poniżej poprawkami, aby poradzić sobie z tym irytującym kodem błędu aktualizacji systemu Windows. Po zastosowaniu każdego z rozwiązań powinieneś spróbować zaktualizować swój system.

Przeczytaj także: [Rozwiązany] Jak naprawić błąd konfiguracji Side-by-Side w systemie Windows 10?

 

Poprawka 1: Zresetuj składniki usługi Windows Update

Ta sztuczka pomoże ci rozwiązać problem składników Windows Update. Gdy składniki usługi Windows Update ulegną uszkodzeniu lub uszkodzeniu, nie będzie można zainstalować aktualizacji rocznicowej i może wystąpić błąd 0xc1900107 podczas próby zainstalowania aktualizacji. Zresetuj składniki usługi Windows Update i sprawdź, czy błąd został naprawiony czy nie.

  1. Przede wszystkim musisz otworzyć wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. Aby to zrobić, kliknij przycisk Start i wpisz cmd, kliknij prawym przyciskiem myszy cmd i wybierz Uruchom jako administrator.
  2. Teraz musisz wpisać i wykonać kolejno podane poniżej polecenia. Wpisz je jeden po drugim i naciśnij klawisz ENTER po wpisaniu każdego polecenia, aby je uruchomić.

bity stop netto
Net Stop Wuauserv
app stop appidsvc
Net Stop Cryptsvc
ren% systemroot% \ SoftwareDistribution SoftwareDistribution.bak
ren% systemroot% \ system32 \ catroot2 catroot2.bak
bity początkowe netto
net start wuauserv
net start appidsvc
cryptsvc start netto

  1. Po uruchomieniu wszystkich poleceń wyjdź z podwyższonego poziomu Wiersz polecenia i Uruchom ponownie Twój komputer.

Po ponownym uruchomieniu komputera spróbuj zainstalować aktualizację rocznicową.

Poprawka 2: Usuń folder $ WINDOWS. ~ BT

Jeśli nie możesz naprawić tego kodu błędu po zastosowaniu powyższego rozwiązania, musisz usunąć folder starego systemu operacyjnego. Usunięcie $ WINDOWS. ~ Folder BT może czasami powodować awarię rejestru, ale nie martw się, ponieważ zdarza się to bardzo rzadko.

Ten folder przechowuje pliki związane z Twoim starym systemem operacyjnym, gdy użytkownik chce uaktualnić system Windows 7 do Windows 10, system automatycznie tworzy pliki tymczasowe, aby bez problemu wykonać proces aktualizacji.

Ale nie możesz usunąć tego folderu normalnie, ponieważ za każdym razem, gdy próbujesz usunąć folder, pojawi się komunikat z informacją, że folderu nie można usunąć.

Dlatego najpierw należy zmienić nazwę tego folderu. Nadaj mu inną nazwę, na przykład „Błąd aktualizacji systemu Windows 10 0xc1900107.

Po prostu wykonaj kolejno poniższe kroki, aby uzyskać dostęp do tego folderu i usunąć je.

Kliknij na Początek przycisk i typ Opcje folderu. Otworzy się folder Opcje Eksploratora plików, teraz przejdź do Widok Sekcja.

Tutaj sprawdź Pokaż ukryte pliki, foldery i sterowniki pudełko.

Teraz zamknij to okno i wejdź Przeglądarka plików.

Wybierz dysk lokalny C i znajdź $ WINDOWS. ~ Folder BT. W końcu usuń lub po prostu zmień nazwę tego folderu.

Po usunięciu całego folderu ponownie uruchom proces aktualizacji.

Jeśli nie możesz usunąć folderu z powodu problemu z uprawnieniami, spróbuj zamiast tego zmień nazwę. Po pomyślnym usunięciu i zmianie nazwy folderu możesz teraz zaktualizować swój komputer bez żadnych błędów i cieszyć się nowym komputerem z systemem Windows 10.

Poprawka 3: Narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Jeśli nadal nie możesz pobrać aktualizacji do systemu Windows 10 i pojawia się komunikat o błędzie aktualizacji systemu Windows, powinieneś przejść do Narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update pozbyć się problemów z aktualizacją.

Kliknij podany link i użyj tego narzędzia do rozwiązywania problemów, aby rozwiązać każdy rodzaj błędu aktualizacji systemu Windows 10. Ale przed zastosowaniem tego narzędzia do rozwiązywania problemów zaleca się sprawdzenie, czy komputer jest prawidłowo podłączony do Internetu.

Zalecane skanowanie

Teraz po naprawieniu tego problemu zaleca się przeskanowanie komputera za pomocą profesjonalny skaner komputerowy. To oprogramowanie jest programowane przez grupę profesjonalistów, jest w stanie bardzo głęboko przeskanować komputer z systemem Windows 10 i laptopa.

Po zeskanowaniu PC / Laptop, natychmiast naprawi wszystkie błędy, które są obecne na twoim komputerze. Za pomocą tego narzędzia możesz również zwiększyć wydajność swojego systemu.

Więc jeśli cierpisz na jakiekolwiek komunikaty o błędach lub powolne problemy z systemem po aktualizacji, powinieneś zastosować to narzędzie jeden raz i uwolnić system od błędów.

Link do głównej publikacji