Wyszukiwanie na Facebooku: jak w pełni wykorzystać

Witryna Facebooka ma formularz wyszukiwania u góry każdej strony, z której użytkownicy witryny sieci społecznościowej mogą korzystać, aby znaleźć przyjaciół, interesujące strony, aplikacje lub gry, posty znajomych i innych osób, przedmioty na rynku i inne treści.

Jedynym wymogiem korzystania z wyszukiwania na Facebooku jest zalogowanie się na konto Facebook. Pamiętaj, że niektóre informacje mogą być dostępne w innym miejscu, jeśli ich widoczność jest ustawiona na publiczną. Wyszukiwarki mogą indeksować strony i posty, a do wyszukiwania treści na Facebooku można używać wyszukiwarek takich jak Startpage.

Facebook wyświetla sugestie podczas pisania. Jeśli wpiszesz wino, Facebook wyświetli powiązane sugestie, takie jak festiwal wina, degustacja wina lub wino i ser, które możesz również wybrać.

Wyniki są zwracane tylko wtedy, gdy są ustawione jako publiczne lub jeśli masz połączenie z użytkownikiem, który je opublikował i możesz je zobaczyć. Innymi słowy: jeśli nie jesteś przyjacielem, wyszukiwanie nie zwróci wyników z ograniczoną widocznością.

Wyszukiwanie na Facebooku: rodzaje wyników

wyszukiwanie na Facebooku

Wyniki wyszukiwania mogą zwracać wszystkie wyniki domyślnie lub określone wyniki. To zależy od wyszukiwanego hasła i może nawet różnić się w zależności od użytkownika.

Górny pasek wyświetla filtry typów, natomiast opcje lewego paska bocznego zawężają bieżącą listę wyników według wieku, lokalizacji i innych parametrów.

Górny pasek zawiera następujące opcje:

 • Wszystko — wyświetlane są wyniki wszystkich typów. Domyślny.
 • Posty — wyświetlane są tylko posty. Są one podzielone na posty od znajomych i posty publiczne.
 • Ludzie — pomaga znaleźć osoby, które znasz na Facebooku. Aby zawęzić wyszukiwanie osób, po prostu wpisz lokalizację, szkołę lub miejsce pracy w odpowiednim polu i kliknij przycisk „Zawęź wyszukiwanie”.
 • Zdjęcia — wyświetla zdjęcia znajomych i subskrybowanych grup oraz zdjęcia publiczne pasujące do wyszukiwanego hasła.
 • Wideo — zwraca wyniki wideo.
 • Strony — pomaga znaleźć strony, które Cię interesują na Facebooku. Aby zawęzić wyszukiwanie stron, wybierz typ strony z menu rozwijanego u góry wyników wyszukiwania.
 • Miejsca — zawiera listę miejsc związanych z zapytaniem, które zwykle nie są ograniczone do Twojej lokalizacji. Aby znaleźć miejsce w pobliżu, dodaj do zapytania „w mieście” lub „w regionie”.
 • Grupy — pomaga znaleźć grupy na Facebooku powiązane z wyszukiwaniem. Grupy widoczne dla wszystkich są widoczne w wynikach wyszukiwania; tajne grupy nie są widoczne w wynikach wyszukiwania. Aby dodatkowo zawęzić wyszukiwanie grup, wybierz typ grupy z menu rozwijanego u góry wyników wyszukiwania.
 • Aplikacje — pomaga znaleźć aplikacje zewnętrznych deweloperów, które Cię interesują.
 • Wydarzenia — pomaga znaleźć wydarzenia na Facebooku związane z wyszukiwaniem. Wydarzenia widoczne dla wszystkich są widoczne w wynikach wyszukiwania; tajne zdarzenia nie są widoczne w wynikach wyszukiwania. Aby zawęzić wyszukiwanie wydarzeń, wybierz datę i / lub typ zdarzenia z menu rozwijanych u góry wyników wyszukiwania.
 • Spinki do mankietów — Lista linków prowadzących do innych zasobów w Internecie, np. Youtube.

Facebook próbuje ustalić najbardziej odpowiednie wyniki dla danego zapytania. Jeśli jest to nazwa, wyniki osób są zwykle wyświetlane domyślnie.

Najlepiej jest wybrać najbardziej odpowiedni typ, jeśli to możliwe, aby skrócić czas potrzebny na przejrzenie wyników. Jeśli szukasz kogoś, prawdopodobnie nie musisz widzieć pasujących lokalizacji, grup lub wydarzeń na liście wyników.

Filtry wyszukiwania na Facebooku

Opcje filtrowania paska bocznego zapewniają następujące opcje:

 • Wiadomości od: Ogranicz typ postów przez kogokolwiek, ciebie, znajomych i grupy, źródło.
 • Rodzaj postu: Ogranicz wyniki według postów, które widziałeś.
 • Wysłany w grupie: Wyświetlaj tylko posty określonych grup, np. grupy, do których dołączyłeś.
 • Oznaczona lokalizacja: Wyświetlanie postów dotyczących konkretnej lokalizacji, np. lokalizacja ustawiona w twoim profilu.
 • Data opublikowania: Wyświetlaj posty dotyczące konkretnej daty, np. tylko od 2018 roku.

Jedyny znany mi parametr, który działa podczas korzystania z wyszukiwarki Facebook, to | (potok), co oznacza lub w wyszukiwaniu. Możesz wyszukać Nazwa1 | Nazwa 2, aby znaleźć wyniki dla obu nazw. Formularz wyszukiwania na Facebooku nie jest jedyną opcją przeszukiwania witryny. Użytkownicy mają dodatkowe opcje wyszukiwania na Facebooku.

Wskazówki dotyczące wyszukiwania na Facebooku

porady dotyczące wyszukiwania na Facebooku

Facebook obsługuje wiele zapytań, które możesz uruchomić, aby uzyskać listę konkretnych wyników. Wyszukiwane hasła można zwykle łączyć, dodając dodatkowe parametry. Możesz wyszukać „zdjęcia lubiane przeze mnie” lub „zdjęcia lubiane przeze mnie 2018”, aby dodatkowo zawęzić wyniki.

Możesz określić imię znajomych lub ogólne terminy, takie jak „chłopak” lub „żona” —

 • Znajomi, którzy polubili [termin] — Zwraca znajomych, którzy polubili ten termin, np. przyjaciele, którzy lubili baseball, aby zwrócić wszystkich znajomych, którzy lubili baseball.
 • Zdjęcia [przyjaciela] — wyświetla wszystkie zdjęcia, które [znajomy] przesłał na Facebooka i które stały się dla Ciebie widoczne.
 • Zdjęcia polubione przez [nazwa] — Użyj tego, aby zwrócić zdjęcia, które dany znajomy polubił na Facebooku.
 • Zdjęcia lubiłem — zwraca zdjęcia, które lubiłeś w przeszłości.
 • Zdjęcia [nazwa] w [lokalizacja] — Wyszukaj zdjęcia kogoś w lokalizacji, np. zdjęcia abby w sztokholmie.
 • Zdjęcia [nazwa] [data] — Wyszukaj zdjęcia kogoś w określonym terminie, np. zdjęcia Abby w zeszłym miesiącu.
 • Zdjęcia „czegoś” autorstwa „kogoś” — Znajdź zdjęcia miejsca lub osoby według konkretnego kontaktu lub osoby.
 • Blisko — Użyj parametru w pobliżu, aby znaleźć coś w pobliżu swojej lokalizacji, np. sushi w pobliżu
 • «W» — użyj w, aby ograniczyć lokalizację do określonego miejsca lub regionu, np. sushi w Londynie.
 • «O» — zwraca wyniki dotyczące czegoś, np. aktualności, wydarzenia takie jak Wiadomości o Facebooku.
 • Rynek — Użyj „kup” lub „sprzedaj”, aby znaleźć przedmioty umieszczone na rynku Facebooka. Możesz także wybrać rynek z głównej strony głównej i skorzystać z wbudowanego wyszukiwania, aby znaleźć interesujące przedmioty.
 • Wideo — zwraca filmy pasujące do wyszukiwanego hasła. Konieczne może być przejście do karty filmów, aby ograniczyć wyniki tylko do filmów. Możesz wyszukać „filmy wideo”, aby dodatkowo ograniczyć wyniki.

Wyszukiwanie na Facebooku, Offpage

Do wyszukiwania na Facebooku można używać innych wyszukiwarek, takich jak Google lub Bing. Główną zaletą korzystania z zewnętrznej wyszukiwarki jest to, że oferuje zaawansowane parametry, których nie oferuje wyszukiwanie na Facebooku. Zarówno Bing, jak i wyszukiwarka Google. Zaawansowanym parametrem wyszukiwania, którego można użyć w obu wyszukiwarkach, jest

strona: facebook.com

Wystarczy wpisać frazę w formularzu wyszukiwania, a następnie wyszukiwane hasło. Możesz wpisać osoby, aplikacje, grupy i wszystko inne w formularzu wyszukiwania, aby znaleźć informacje na Facebooku.

zewnętrzne wyszukiwanie na Facebooku

To zapytanie można połączyć z innymi parametrami wyszukiwania, takimi jak OR, I, — lub +, co sprawia, że ​​jest to bardzo skuteczna opcja wyszukiwania na Facebooku.

Stare informacje

Poniższe informacje działały w pewnym momencie, ale nie są już opcjami na Facebooku. W ostatnim czasie firma wyciągnęła większość niestandardowych opcji wyszukiwania ze swojej witryny.

Facebook Wyszukaj osoby

Strona Szukaj znajomych na Facebooku oferuje pomoc w znajdowaniu osób na Facebooku. Użytkownicy Facebooka mogą skorzystać ze strony wyszukiwania, aby znaleźć użytkowników według nazwiska lub adresu e-mail, klas szkolnych lub firm.

szukaj znajomych na Facebooku

Wyniki wyszukiwania są wyświetlane na standardowej stronie wyników wyszukiwania. To ta sama strona, którą widzą użytkownicy, którzy korzystają z wyszukiwania u góry każdej strony na Facebooku.

Znajdź przyjaciół

Bardziej wyrafinowaną opcję zapewnia strona Znajdź znajomych. Pozwala tylko na wyszukiwanie osób, ale oferuje lepszą funkcjonalność niż domyślne wyszukiwanie na Facebooku. Tutaj można wykorzystywać dane z usług stron trzecich, takich jak Skype, Gmail lub Yahoo, aby znaleźć przyjaciół na Facebooku. Należy pamiętać, że oznacza to, że Facebook będzie mógł uzyskać dostęp do danych w innej usłudze.

Znajdź przyjaciół

Wyszukiwarka osób na Facebooku

wyszukiwanie osób na Facebooku

Wyszukiwanie osób na Facebooku jest wyjątkowe, ponieważ pozwala każdemu wyszukiwać osoby na Facebooku. Wszyscy oznaczają, że użytkownicy nie muszą być zalogowani, aby korzystać z wyszukiwania.

Istnieje nawet opcja przeglądania użytkowników Facebooka według nazwy. Wystarczy kliknąć literę, aby przejrzeć katalog osób użytkowników Facebooka, których nazwisko zaczyna się na literę. Ustawienia prywatności określają, czy użytkownicy Facebooka pojawiają się na liście.

facebook ludzie według nazwiska

Ta sama strona może być używana do wyszukiwania grup, stron i aplikacji bez konieczności logowania się na Facebooku.

Zaawansowane wyszukiwanie na Facebooku i inne aplikacje

Aplikacje do wyszukiwania na Facebooku to kolejna opcja, która usprawnia wyszukiwanie na Facebooku. Zaawansowane wyszukiwanie na Facebooku to tylko jedna z dostępnych aplikacji do wyszukiwania na Facebooku. Aplikacje te zazwyczaj zapewniają tylko bardziej wyrafinowany sposób wyszukiwania tego samego zestawu informacji na Facebooku.

wyszukiwanie zaawansowane facebook

Podsumowanie
Wyszukiwanie na Facebooku: jak w pełni wykorzystać
Nazwa artykułu
Wyszukiwanie na Facebooku: jak w pełni wykorzystać
Opis
Dowiedz się, jak przenieść wyszukiwanie na Facebooku na wyższy poziom dzięki zaawansowanym wskazówkom wyszukiwania i zapytaniom, aby w pełni wykorzystać wbudowane wyszukiwanie.

Link do głównej publikacji