System Windows nie mógł połączyć się z urządzeniem sieciowym Bluetooth

Jeśli próbujesz podłączyć urządzenie Bluetooth do komputera z systemem Windows 10, ale pojawia się komunikat o błędzie System Windows nie mógł połączyć się z urządzeniem sieciowym Bluetooth, oto, co powinieneś zrobić, aby rozwiązać problem. Ten komunikat o błędzie może wystąpić podczas próby połączenia telefonu komórkowego lub innego urządzenia Bluetooth z komputerem z systemem Windows 10. Pełny komunikat o błędzie wygląda następująco:

System Windows nie mógł połączyć się z urządzeniem sieciowym Bluetooth. Może być wyłączony, poza zasięgiem lub może nie być skonfigurowany do akceptowania połączeń. Zapoznaj się z dokumentacją urządzenia, aby uzyskać informacje na temat konfigurowania go do akceptowania połączeń.

System Windows nie mógł połączyć się z urządzeniem sieciowym Bluetooth

Następujące rozwiązania będą działać tylko wtedy, gdy urządzenie Bluetooth zostanie umieszczone w pobliżu komputera. Ponieważ zasięg jest znaczącym czynnikiem podczas łączenia się z urządzeniem Bluetooth, należy trzymać telefon komórkowy lub inne urządzenie Bluetooth bliżej komputera.

1] Sprawdź usługi

Istnieje usługa powiązana z Bluetooth, która działa i pomaga korzystać z Bluetooth. Jeśli ta usługa została zatrzymana z jakiegokolwiek powodu, problem może pojawić się na komputerze. Aby to sprawdzić, otwórz Usługi. Możesz skorzystać z pomocy Cortany lub użyć polecenia Uruchom. Naciśnij Win + R i wpisz services.msc i naciśnij przycisk Enter. Szukaj Usługa wsparcia Bluetooth i kliknij go dwukrotnie, aby otworzyć Właściwości.

System Windows nie mógł połączyć się z urządzeniem sieciowym Bluetooth

Upewnij się, że status usługi pokazuje się jako Bieganie. Jeśli pokazuje się jako Zatrzymany, musisz kliknąć Początek przycisk.

Sprawdź także, czy Typ uruchomienia jest ustawione na podręcznik.

2] Uruchom ponownie sterownik Bluetooth

Jeśli sterownik Bluetooth jest opóźniony w tle, połączenie urządzenia Bluetooth z komputerem może być niemożliwe. Powinieneś ponownie uruchomić sterownik Bluetooth i sprawdzić, czy to rozwiązuje problem, czy nie. Aby rozpocząć, naciśnij klawisz Win + X i wybierz Menadżer urządzeń. Rozwiń Bluetooth menu> kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik Bluetooth> wybierz Wyłącz urządzenie.

Poprosi o potwierdzenie, gdzie należy wybrać tak. Następnie ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy ten sam sterownik i wybierz Włącz urządzenie. Możesz także wybrać Akcja > Wyszukaj zmiany sprzętu opcja uzyskania najnowszej zmiany.

3] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów Bluetooth

W systemie Windows 10 można znaleźć różne narzędzia do rozwiązywania problemów z przyjaznym interfejsem użytkownika i można je wykorzystać do rozwiązania takiego problemu. Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z Bluetooth, otwórz Ustawienia systemu Windows 10> Aktualizacja Bezpieczeństwo > Rozwiązywanie problemów.

Po prawej stronie powinieneś znaleźć opcję o nazwie Bluetooth. Kliknij i wybierz Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.

Postępuj zgodnie z opcją ekranu, aby go uruchomić.

Te trzy są najbardziej skutecznymi rozwiązaniami tego problemu.

Musisz również upewnić się, że sterownik Bluetooth jest aktualny i zainstalowałeś najnowsze aktualizacje systemu operacyjnego Windows 10.

Inne linki, które mogą Cię zainteresować:

  • Bluetooth nie działa w systemie Windows
  • Mysz Bluetooth rozłącza się losowo w systemie Windows
  • Głośnik Bluetooth został sparowany, ale nie ma dźwięku ani muzyki
  • Nie można wysłać lub odebrać pliku przez Bluetooth
Link do głównej publikacji