Pokaż tło pulpitu na ekranie startowym wyszarzone

Windows 8.1 pozwala wyświetlać tapetę pulpitu jako tło ekranu startowego, korzystając z ustawienia Pokaż moje tło pulpitu w menu Start na pasku zadań i we właściwościach nawigacji. Ale jeśli okaże się, że to ustawienie jest wyszarzone lub wyłączone, jedna z tych sugestii z pewnością Ci pomoże.

Pokaż tło pulpitu na ekranie startowym wyszarzone

Aby uzyskać dostęp do tego ustawienia, kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań Windows 8.1, wybierz Właściwości, a następnie kliknij kartę Nawigacja. Czy Twoje tło Show my desktop w Start jest wyszarzone? Jeśli tak, spróbuj tych sugestii.

Pokaż moje tło pulpitu na Start

Aktywuj system Windows 8.1

Przede wszystkim sprawdź, czy system Windows jest aktywowany. Ponieważ jeśli tak nie jest, to i wiele innych ustawień będzie niedostępnych. Nawet jeśli wcześniej aktywowałeś system Windows, dobrym pomysłem może być ponowne potwierdzenie tego.

Możesz wyświetlić swój status licencjonowania i identyfikator aktywacji systemu Windows za pomocą slmgr.vbs. Jeśli nie zostanie aktywowany, będziesz musiał aktywować kopię systemu Windows.

Upewnij się, że opcja Pokaż tło Windows jest włączona

pokaż tło systemu Windows

Otwórz Ustawienia komputera z paska Charms> Łatwość opcji> Inne ustawienia. Upewnij się, że opcja Pokaż tło Windows jest włączona,

Edytuj rejestr systemu Windows

Pokaż moje tło pulpitu w rejestrze rejestru Greyed Out

Uruchom regedit, aby otworzyć Edytor rejestru i przejdź do następującego klucza:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Accent

Upewnij się, że wartość DWORD MotionAccentId_v1.00 jest ustawione na db w systemie szesnastkowym lub 219 w systemie dziesiętnym. Jeśli nie istnieje, utwórz go.

Nie ma odpowiedniego ustawienia zasad grupy, chyba że jedno zostało dodane specjalnie przy użyciu konsoli zarządzania zasadami grupy. — więc nie ma wątpliwości, że administrator wyłączył to ustawienie za pomocą Edytora lokalnych zasad grupy.

Daj mi znać, jeśli którakolwiek z tych sugestii Ci pomogła.

Przeczytaj ten post, jeśli nie możesz zmienić tła pulpitu w systemie Windows.

Link do głównej publikacji