Oto jak ukryć swój adres IP w systemie Windows XP

Obsługa systemu Windows XP została wycofana dawno temu, a ten niegdyś ukochany system Windows jest niedostępny dla większości użytkowników. Nadal jednak istnieją nostalgie, które uważają, że najlepiej nadaje się do tego zadania, ze względu na niskie wymagania i zgodność z przestarzałymi komponentami. Ci ludzie też muszą zaznaczyć swoje pola prywatności.

Jednym z głównych powodów, dla których nawet najwierniejsi obserwatorzy rozważają uaktualnienie, jest fakt, że korzystanie z systemu Windows XP nie jest już tak bezpieczne. Ze względów bezpieczeństwa trudno będzie chronić swoje dane i prywatność podczas korzystania z systemu Windows XP. Istnieją jednak sposoby, aby go przynajmniej poprawić. Pierwszym krokiem jest ukrycie adresu IP.

W tym celu przygotowaliśmy kilka instrukcji, jak ukryć swój adres IP w systemie Windows XP. Sprawdź je poniżej.

Oto jak ukryć swój adres IP w systemie Windows XP

 1. Ukryj swój adres IP za pomocą polecenia wiersza polecenia
 2. Skorzystaj z usługi VPN
 3. Daj szansę serwerowi proxy
 4. Wypróbuj przeglądarkę Tor

Zanim przejdziemy do sposobów ukrywania adresu IP, nie pomijajmy znaczenia tej procedury i tego, ile to znaczy we współczesnym surfowaniu po Internecie. Ukrywając swój adres IP, uniemożliwiasz dostawcy usług internetowych lub innym modułom śledzącym przechwycenie twoich danych osobowych i lokalizacji. Za pomocą niektórych narzędzi, takich jak VPN, zmieniasz adres IP dostarczony przez dostawcę usług internetowych na adres IP dowolnego serwera.

 • Co to jest adres IP? Jest to losowo generowana identyfikacja dostarczona przez Twojego dostawcę usług internetowych. Dla każdego użytkownika jest inaczej. Twój adres IP pozostawia ślady, gdziekolwiek jesteś podczas surfowania. Niektóre witryny śledzą twoje IP i wykorzystują twoją lokalizację geograficzną i zachowanie online, aby utworzyć profil lub wzorzec twoich działań online. A niektórzy ludzie (w tym my) nie lubią udostępniać danych osobowych szpiegom korporacyjnym.

  Ponadto niektóre witryny zawierają treści ograniczone geograficznie. Jeśli nie jesteś z obsługiwanego kraju lub regionu, nie będziesz mieć dostępu do tych treści. Na szczęście dzięki VPN, proxy lub Torowi powinieneś być w stanie ominąć te ograniczenia i cieszyć się darmowym Internetem takim, jaki powinien być.

  1: Zmień adres IP za pomocą polecenia wiersza polecenia

  W czasach, gdy Windows XP był w szczytowym momencie, niektórzy znający się na rzeczy użytkownicy znaleźli sposób na ukrycie twojego adresu IP za pomocą kilku prostych kroków w wierszu polecenia. Istnieje jednak ograniczenie liczby przełączeń adresu IP na alternatywne. Prawdopodobnie nie zadziała to w późniejszych wersjach systemu operacyjnego Windows, ale wygląda na to, że działało dobrze dla użytkowników XP w nie tak odległej przeszłości.

  • Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby zmienić domyślny adres IP na nowy, który jest losowo generowany w systemie Windows XP:

   1. Przejdź do witryny Whats My IP sprawdź swój obecny adres IP.
   2. otwarty Początek a następnie Uruchom podwyższoną konsolę.
   3. W wierszu polecenia wpisz cmd i naciśnij Wchodzić.
   4. W wierszu wprowadzania wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
    • ipconfig / release
   5. Zamknij wiersz polecenia i otwórz Start> Połącz z…> Pokaż wszystkie połączenia.
   6. Kliknij prawym przyciskiem myszy Połączenie lokalne i otwarte właściwości.
   7. Kliknij prawym przyciskiem myszy Protokół internetowy (TCP / IP) i otwórz Właściwości.
   8. Sprawdź «Użyj następującego adresu IP”I wstaw te wartości w polach adresu IP i maski podsieci:
    • 111.111.111.111
    • 255.0.0.0
   9. Kliknij OK i poczekaj około 30 sekund.
   10. Wróć teraz do Połączenie lokalne> Właściwości> Protokół internetowy (TCP / IP)> Właściwości.
   11. Sprawdź «Uzyskaj adres IP automatycznie”I potwierdź zmiany.

   Otóż ​​to. Twój osobisty adres IP powinien się zmienić po wykonaniu tych kroków.

   2: Użyj usługi VPN

   To jest drażliwy temat. Wszyscy jesteśmy świadomi ogromnego rozwoju rynku usług VPN. Jednak niewiele najwyżej ocenianych rozwiązań obsługuje system Windows XP. Branża po prostu rezygnuje z systemu Windows XP z oczywistych powodów. Nawet Microsoft zaprzestał obsługi systemu Windows XP.ukryj adres ip windows xp

   • CZYTAJ TAKŻE: ExpressVPN utknął podczas łączenia? Oto krótkie rozwiązanie

   Z oczywistych powodów możesz wybrać aktualizację do nowszej wersji systemu Windows lub sprawdzić niewielką liczbę sieci VPN obsługujących system Windows XP. Dzięki niezawodnemu rozwiązaniu VPN powinieneś być w stanie zastąpić swój adres IP różnymi różnymi serwerami dedykowanymi w różnych lokalizacjach. Jeśli chodzi o dylemat, czy korzystać z płatnego czy bezpłatnego rozwiązania VPN, sprawdź tutaj naszą wiedzę na ten temat.

   Oto kilka wysoko ocenianych rozwiązań dostępnych dla systemu Windows XP:

   • NordVPN
   • ExpressVPN
   • PureVPN

   3: Daj szansę serwerowi proxy

   Oprócz VPN istnieje również serwer proxy, który może się przydać. Mówiąc wprost, proxy to nie to samo co VPN. Wirtualna sieć prywatna obejmuje całe połączenie urządzenia, a serwery proxy są głównie połączone z przeglądarkami. Niemniej jednak, z powodu braku wyboru w dziale VPN, możesz ponownie rozważyć użycie proxy zamiast VPN.ukryj adres IP systemu Windows 7

   • Proxy to pośrednik między tobą a witryną, do której chcesz uzyskać dostęp. Pobiera twój adres IP i zastępuje go publicznym, co sprawia, że ​​śledzenie jest prawie niemożliwe. Istnieje wiele serwerów proxy, zarówno w wersji darmowej, jak i premium. W porównaniu z rozwiązaniami VPN z pewnością można korzystać z większości rozwiązań proxy.

    Oto lista najpopularniejszych:

    • Hidester
    • Ukryj mnie
    • ProxySite.com
    • Anonymouse.org

    4: Wypróbuj przeglądarkę Tor

    Wreszcie, nie możemy przeoczyć najbezpieczniejszej przeglądarki, o której prawdopodobnie słyszałeś, gdy ktoś wtrąca prywatność do rozmowy. Tak, to przeglądarka Tor. Tor (The Onion Router) to projekt ochrony prywatności w Internecie typu open source, zapakowany w jedną wielofunkcyjną przeglądarkę.ukryj adres IP systemu Windows 7

    • Trochę spowalnia połączenie, ale zapewnia użytkownikom prawie całkowitą anonimowość. Co więcej, możesz go użyć do uzyskania dostępu do Dark Web (lub Deep Web), jeśli jesteś w to zaangażowany. Niemniej jednak ten program jest całkowicie darmowy i powinien działać na platformie Windows XP bez żadnych problemów.

     Możesz pobrać przeglądarkę Tor tutaj.

     Że należy to zrobić. Jeśli nadal jesteś dumnym właścicielem systemu Windows XP i chcesz nadążać za duchem czasu i chronić swoją prywatność, te instrukcje powinny być sprawiedliwe. Nie zapomnij również podzielić się swoimi przemyśleniami i pytaniami w sekcji komentarzy poniżej.

     Zatwierdź

Link do głównej publikacji